Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Adventures » Ultimate Adventures #6

Ultimate Adventures #6

Ultimate Adventures #6

"Song For Woody"

Postacie
Cytat

Joe: "I'm yellin' at you because you're the one that started dressin' like a fool bird and chasin' down every lowlife in Chicago!"
Jack: "Gee, I wonder why? I wear that costume so I can do good things. I learned that from you."
Joe: "From me? I don't go around in some kind of costume!" (chwilę później) "How dare you! This collar bears the mark of the Lord."

Streszczenie

Dom Dannerów. Dyrektor Jones i Gail Willow uciekają szkolnym autobusem, porzuciwszy pobitego Jacka przed budynkiem. Daniel każe Ralphowi lecieć za nimi, po czym razem z Lee i Hankiem wnoszą Dannera do domu. Toliver w myślach obiecuje zemstę.

Trzy dni później. Hank mówi księdzu Joe, że Jack przez cały czas jest w śpiączce i lekarze nie są pewni, czy w ogóle z niej wyjdzie. Duchowny widzi, że chłopiec i Lee trzymają przed nim coś w tajemnicy i w końcu dowiaduje się, że Daniel ruszył za Dyrektorem i jeszcze nie wrócił. Joe jest pewny, że Toliver da sobie radę. Mówi Hankowi, żeby się o nic nie obwiniał i nie robił niczego głupiego, a na pewno wszystko się dobrze skończy. Kipple zostaje sam, ale nie na długo, ponieważ przez okno wlatuje Ralph i zrzuca jego ze zdjęć z półki. Na nim przedstawiona jest hala YMCA oraz Daniel i Jack w trakcie meczu. Lee pokazuje, że na zdjęciu jest również młody Jones i obaj rozumieją, że tam właśnie teraz Dyrektor więzi Tolivera. Szofer mówi, że Daniel potrzebuje pomocy Hanka, ale chłopak nie jest pewny, czy da sobie radę. Lee zapewnia, że tak i wie, że Hank się nie podda, tak jak samo jak nie dawał się złamać w szkole, kiedy inni uczniowie się nad nim znęcali. Chłopak decyduje się iść z odsieczą, a po jego wyjściu, Jack zaczyna się budzić.

Opuszczona sala YMCA. Dyrektor torturuje Daniela, porażając go prądem. Następnie zamierza się na niego z biczem, ale powstrzymuje go Woody. Uczniowie pomagający Jonesowi strzelają do niego, ale Hankowi udaje się uniknąć kul. Kiedy ich atakuje, Willow chwyta go z tyłu i umożliwia reszcie obezwładnienie chłopca. Daniel robi Hankowi wyrzuty, że przyszedł tu sam i nie wezwał nikogo na pomoc, przez co jest pewny, że obaj zginą. Dyrektor zaczyna mówić, że kiedyś Jack Danner był jego najlepszym przyjacielem, ale ponieważ on nie był wystarczająco fajny, to tamten znalazł sobie innych kumpli. Teraz jednak zabije Tolivera i Kipple’a, dzięki czemu będzie miał Jacka znów dla siebie. Przerywa mu Hawk-Owl, który wchodzi do pomieszczenia wsparty na ramieniu Lee. Szofer jednak zaraz potem dostaje w głowę od Willow, a Jones śmieje się, że Jack sam ledwo stoi. Bohater nie jest jednak bezbronny: woła Ralpha, który w towarzystwie kilku innych sów rzuca się na Dyrektora i rani mu twarz, a potem pomaga rozbroić resztę gangu Jonesa. Kiedy jest po wszystkim, Daniel wciąż jest zdenerwowany, że nikt nie wezwał na pomoc policji, ale dziękuje Hankowi za pomoc.

Dom Dannerów, później. Jack nie rozumie, dlaczego dostaje burę od Joego, skoro to nie on kazał Danielowi i Hankowi ścigać Dyrektora. Ksiądz mówi, że to on wszystko zaczął, a teraz nawet jego syn biega po mieście w kostiumie. Chłopak mówi, że nie założy go, dopóki nie zostaną wprowadzone w nim zmiany, ale Danner oznajmia, że w ogóle nie będzie mu pomagał. Potwierdza to Ruth, która właśnie dołączyła do pozostałych, ponieważ wystarcza jej, że Jack jest super-bohaterem. Ten próbuje przekonać ją, że wszyscy zostali po prostu napadnięci, ale ciotka mówi, że nie jest głupia i musiała się w końcu domyśleć, co się tu dzieje. Ruth przeprasza Hanka, że była wobec niego obojętna, kiedy się tu wprowadził, ale teraz stał się już członkiem rodziny i zajmie się jego dyscypliną i wychowaniem, żeby nie pakował się w więcej kłopotów. Daniel śmieje się, że ciotka wreszcie nauczyła się, co znaczy być rodzicem, dopiero wtedy, kiedy on i Jack są już dorośli. Ruth mówi bratankowi, iż wie, że nie przekona jego, aby przestał być Hawk-Owlem, ale ma nadzieję, że przynajmniej nie będzie w to mieszał Hanka. Jack obiecuje jej to i ciotka uznaje zebranie rodzinne za zakończone.

Jakiś czas później. Para i ich syn po wyjściu z kina zostają napadnięci przez uzbrojonego mężczyznę. Na dachu obok Hawk-Owl upewnia się, że Woody jest gotów do akcji i po chwili obaj ruszają na pomoc.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Adventures #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.