Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Adventures » Ultimate Adventures #5

Ultimate Adventures #5

Ultimate Adventures #5

"What Becomes Of All The Little Boys?"

Postacie
Cytat

Kwi Chi: "I escape from tree-hang training at half your age."
Daniel: "Six!? You escaped from this when you were six!?"
Kwi Chi: "Maybe seven. Long time ago."

Streszczenie

Gniazdo. Hank chce założyć kostium, ale Jack go powstrzymuje. Pyta się chłopaka, dlaczego nie jest w szkole, na co ten mówi o Jonesie, który oszalał. Danner stwierdza, że będzie musiał powstrzymać dyrektora, zanim komuś coś zrobi, i zdradza, że Hank miał nosić pseudonim Woody, ale tak się nie stanie. Kipple chce pomóc, ponieważ czuje się po części odpowiedzialny za obecny stan Jonesa i kiedy Jack go nie słucha, uderza go. Danner mówi, żeby nie próbował drugi raz, ale Hank go nie słucha. Hawk-Owl odpiera jeszcze kilka ataków, po czym wzywa sowy, które zrzucają na chłopaka sieć. To daje mu czas, aby wsiąść do pojazdu i odjechać.

Szkoła przy ulicy Haymana. Jones i Willow przy pomocy kilku uczniów zebrali resztę dzieci i mają zamiar ich podpalić. Wtedy pojawia się Hawk-Owl i powstrzymuje ich przed tym, ale zaraz potem zostaje zaatakowany przez grupę przeciwników. Dyrektor trafia Dannera strzałką ze środkiem usypiającym, po czym każe go związać. Zaczyna go torturować i mówi, że kiedy z nim skończy, zajmie się Hankiem.

Dom Dannerów. Do pokoju trenującego Hanka wpada ninja, którym okazuje się być Lee. Szofer śmieje się, że chłopak ćwiczy w tajemnicy, a Kipple dziwi się, że Chi mówi. Ten odpowiada, że po prostu odzywa się tylko wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia. Dołącza do nich Daniel, któremu Hank mówi, że powinien pomagać Hawk-Owlowi, ale słyszy, że jeszcze nie jest na to gotowy. Toliver opowiada, jak dawno temu, kiedy był chłopcem, mieszkał razem z Jackiem w sierocińcu. Po powrocie z Europy Ruth zabrała ich do siebie i zamieszkali w tym domu. Chłopcy byli urwisami, a ciotka nie była przyzwyczajona do wychowywania dzieci, więc nie mogła sobie z nimi dać rady. Jej ogrodnik, Kwi Chi, zaoferował pomoc i zajęcie się Jackiem i Danielem tak, jak wychowywał własnego syna, Lee. Okazało się, że to oznacza ciężki trening i dyscyplinę, dzięki której trzech chłopców zdobyło wiele nagród w turniejach sztuk walki. Pewnej nocy Jack zobaczył za oknem, jak jastrząb chwyta sowę. Chłopak ruszył jej na pomoc i po krótkim zmaganiu się z drapieżnikiem udało mu się uwolnić jego ofiarę. Pan Chi potem powiedział, że Jack stał się jednocześnie sową i jastrzębiem. Kiedy trzej chłopcy podrośli, wstąpili do wojska i wzięli udział w wojnie poza granicami kraju. Po powrocie do domu Jack zwrócił uwagę pozostałych na rosnącą przestępczość w Chicago i powiedział, że chce coś z tym zrobić. Daniel i Lee śmiali się z niego, ale Danner się uparł, został Hawk-Owlem i kiedy jego działania zaczęły przynosić efekty, musieli przyznać, że miał rację. Hank pyta się Tolivera, dlaczego Jack to robi. Ten odpowiada, że ktoś powinien i nie zawsze musi to być osoba, której motywacją jest na przykład zemsta za śmierć rodziców. Nagle rozlega się krzyk Ruth. Hank, Daniel i Lee wybiegają przed dom, gdzie znajdują półnagiego i poważnie pobitego Jacka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Adventures #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.