Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Adventures » Ultimate Adventures #4

Ultimate Adventures #4

Ultimate Adventures #4

"One Tin Soldier"

Postacie
Cytat

pan March: "Hey!"
Dyrektor: "Hay is for horses, Mr. March. And you are not a horse. You, are a pig!!"

Streszczenie

Dom Dannerów. Jackowi nie podoba się, że Ultimates wpadli bez zapowiedzenia, zwłaszcza że wciąż utrzymuje swoje podwójne życie w tajemnicy przed ciotką Ruth. Daniel próbuje go temperować, żeby nie narobił sobie kłopotów. Kapitan Ameryka chce od razu przejść do sprawy i porozmawiać z Dannerem na osobności. Ten mówi, że Hank może z nimi zostać, chociaż Ultimates protestują. W końcu idą z Jackiem, jego synem i Danielem go Gniazda i czekają, aż gospodarz przebierze się w swój kostium. Giant Man dziwi się, że Nick Fury chce mieć Hawk-Owla w swojej drużynie, ale Iron Man i Kapitan Ameryka mówią mu, że Jack był szkolony w wielu różnych miejscach i znakomicie się nadaje do Ultimates. Rogers przekazuje Dannerowi propozycję i dodaje, że zaraz wyruszają na misję, w której ma im towarzyszyć. Hawk-Owl odmawia, mówiąc, że polem jego walki jest Chicago. Poza tym nie podoba mu się to, co robią Ultimates, jak ściganie niewinnych mutantów, i nawet próbowałby ich powstrzymać, gdyby robili to w jego mieście. Steve przypomina, że to jest rozkaz prezydenta i zaczyna mocno nalegać, więc Jack kopie go w twarz. Zaczyna się bójka, podczas której Ultimates dziwią się, że Danner nie daje się pokonać Rogersowi. W końcu Giant Man powiększa się i rozdziela walczących, ale wtedy Jack wzywa swoje sowy, które atakują Pyma. Ten musi wrócić do normalnych rozmiarów i wtedy zostaje trafiony pięścią przez Hawk-Owla. Thor poraża go grzmotem i każe się uspokoić. Kapitan stwierdza, że Danner jest aresztowany za napaść na oficera federalnego, co nie podoba się ani Hankowi, ani Danielowi. Toliver mówi, że Ultimates przybyli tu nieproszeni i zaczęli się rządzić, więc zostali odpowiednio potraktowani i jeżeli bohaterowie dalej będą sprawiać kłopoty, to jako emerytowany pułkownik armii amerykańskiej, który ma pewne znajomości, wykona odpowiedni telefon i to oni będą mieli kłopoty. Iron Man mówi, że wykonują po prostu rozkazy, które kazały im sprowadzić Hawk-Owla, na co ten odpowiada, że aby mógł być efektywny w swoich działaniach, musi pracować sam na swoim terenie i każe przekazać Fury’emu, że musi również zachować swoją tożsamość w tajemnicy, więc nie mogą go odwiedzać Ultimates. Przed odejściem Kapitan mówi, że Jack doprowadzi do śmierci Hanka, jeżeli będzie go mieszał w swoje sprawy.

Wieczorem. Dyrektor Jones wraca do domu. Drake próbuje go znów wyrzucić, ale Morgan przewraca go na ziemię, bierze kuchenny nóż i zabija. Potem to samo robi z Debbie, po czym podpala dom i odjeżdża z panną Willow. Później Jack i Daniel oglądają reportaż o tym zajściu w telewizji i postanawiają nie mówić nic Hankowi. Chłopak jednak sam ogląda to w swoim pokoju i obwinia się za wszystko. Rano mówi to Toliverowi przed pójściem do szkoły, ale ten odpowiada, że każdy człowiek jest sam odpowiedzialny za to, co robi i nie powinien obarczać się zbrodniami Jonesa.

Później. W szkole panuje lekki chaos, ponieważ z powodu braku dyrektora nauczyciele nie prowadzą lekcji. Nagle w klasie Hanka pojawiają się uzbrojeni Jones i Willow i zaczynają terroryzować uczniów i pracowników. Szalony dyrektor próbuje zaprowadzić porządek na swój sposób i ukarać wszystkich leni i urwisów. Przeglądając listę nazwisk, zwraca uwagę na Kipple’a, ale wtedy okazuje się, że chłopak uciekł przez okno.

Hank dociera do domu i biegnie do Gniazda, ale nie znajduje tam Jacka. Otwiera szafę ze swoim kostiumem i postanawia zająć się dyrektorem sam.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Adventures #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.