Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Adventures » Ultimate Adventures #3

Ultimate Adventures #3

Ultimate Adventures #3

"Orangutans Are Skeptical Of Changes In Their Cages..."

Postacie
Cytat

Hank: "Hey, it's none'a my business what you wanna do at night. I figured a rich guy would be out datin' movie stars and super models is all."
Jack: "I do that too. I just get 'em home early."

Streszczenie

Dom Dannerów. Hank przeszukuje Gniazdo, do którego przypadkiem trafił. W końcu znajduje kostium, który wygląda, jakby pasował na niego, ale wtedy przerywa mu Daniel. Zapytany, niechętnie, ale odpowiada, że znajdują się w tajnej bazie Hawk-Owla. Kipple podejrzewa, że to właśnie Toliver jest bohaterem, ale ten zaprzecza i śmieje się, że jak zwykle chłopak myśli, iż wie wszystko. Nagle rozlega się hałas i z podłogi wysuwa się ruchoma platforma, na której znajduje się powracający do Gniazda pojazd Hawk-Owla, a sam bohater wysiada z niego i zdejmuje maskę, pod którą kryje się Jack. Zanim Daniel jest w stanie ostrzec go o obecności Hanka, Danner pyta się, czy chłopak położył się już spać i mówi, że nie spodziewał się, że będzie z nim tyle problemów, ani że będzie ciężko się z nim zaprzyjaźnić z powodu jego nastawienia. Wtedy zauważa Hanka, który wydaje się obrażony tymi słowami, ale Jack mówi, że nie o to mu chodziło. Daniel zabiera go na dół, a Jack dołącza do nich po jakimś czasie. Kipple domaga się, aby zawiózł go z powrotem do sierocińca, albo rozpowie, że Danner jest Hawk-Owlem. Jack uważa, że większość dzieci cieszyłoby się, jakby się dowiedziało, że ich ojciec jest super-bohaterem, ale Hank odpowiada, że on tak naprawdę niewiele wie o dzieciach. Danner mówi, że nie może go zabrać z powrotem do sierocińca i jest pewny, że chłopakowi w końcu się u niego spodoba. Nagle rzuca w niego mieczami, a Hank zręcznie ich unika. Jack chwali go za refleks i uważa, że wybrał sobie dobrego pomocnika. Mówi zdziwionemu chłopakowi, że nauczy go walczyć i będzie mu pomagał w walce z przestępcami, a nawet ma dla niego kostium i pseudonim. Hanka jednak to nie interesuje, ponieważ woli wrócić do sierocińca. Idzie do swojego pokoju, gdzie później Daniel przynosi mu posiłek. Chłopak pyta się Tolivera, dlaczego Jack jest super-bohaterem, na co ten odpowiada, że Danner uważa, iż ktoś musi to robić. Później przez okno wlatuje jedna z sów mieszkających w Gnieździe, z którą Hank dzieli się jedzeniem i postanawia nazwać Ralphem.

Dyrektor Morgan Jones wraca do domu, gdzie znajduje swoją żonę w objęciach listonosza. Kobieta mówi, że ma go dosyć i wreszcie znalazła sobie prawdziwego mężczyznę, który chwilę później wyrzuca protestującego Jonesa na zewnątrz.

Hawk-Owl odwiedza w sierocińcu księdza Joe i mówi, że jego plan nie wypalił. Hank już zdążył znaleźć Gniazdo, ale wciąż go nie lubi. Ksiądz śmieje się, ponieważ był pewny, że chłopak jest za sprytny, aby utrzymać podwójne życie Jacka w tajemnicy na długo. Mówi Dannerowi, że on też go nie chciał słuchać, kiedy był młodszy i mieszkał w sierocińcu, więc nie powinien się dziwić, że ma problem z dotarciem do Hanka. Proponuje mu, żeby zamiast próbować robić na chłopaku wrażenie byciem super-bohaterem, dał mu się poznać jako zwykły człowiek.

Następnego dnia Jack czeka na Hanka przed szkołą, gdzie spotyka Morgana. Chwilę później z budynku wylatuje wyrzucony Kipple, a inni uczniowie próbują dalej go bić. Jones chce ich rozdzielić, ale Hank przypadkiem uderza go w twarz. Chłopak chce przeprosić, ale Jack każe mu się zamknąć i pomaga Morganowi, którzy przez chwilę nie wie, co się dzieje, a potem zaczyna zachowywać się jak szaleniec i domaga się od wszystkich posłuszeństwa wobec dyrektora. Wezwana karetka zabiera go do szpitala. Jack zabiera Hanka do domu i przeprasza go, że nakrzyczał na niego, a potem chwali, że powalił Jonesa jednym ciosem. Mówi chłopakowi, że chciałby, aby zaczęli jeszcze raz, ponieważ chce być jego ojcem. Mógłby nawet przestać być Hawk-Owlem, jeżeli Hank by tego chciał. Kiedy ten mówi, żeby Danner tak zrobił, on dzwoni do Daniela i każe mu wypuścić wszystkie sowy i zniszczyć Gniazdo. Kipple zabiera telefon i pyta się, czy Toliver naprawdę by to zrobił. Ten odpowiada, że tak, ale wolałby nie, ponieważ Hawk-Owl robi wiele dobrego dla Chicago. Chłopak odpowiada, żeby nie niszczył Gniazda, a potem razem z Jackiem wraca do domu. Później syn i ojciec grają w piłkę przed domem, kiedy nagle pojawiają się niespodziewani goście – Ultimates.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Adventures #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.