Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Adventures » Ultimate Adventures #1

Ultimate Adventures #1

Ultimate Adventures #1

"It Ain't Me You're Lookin' For, Babe"

Postacie
Cytat

jeden chłopiec (nazajutrz po spotkaniu Hawk-Owla): "He was at least ten feet tall!"
drugi chłopiec: "More like twenty."
Hank: "By lunch, he'll be too big to have fit in the building and save us."

Streszczenie

Sierociniec przy kościele św. Fryderyka, Chicago. Największy urwis w całym przybytku, Hank Kipple, dostaje burę od siostry Mary i księdza Joe za dorobienie do świateł zdalnego sterowania klaskaniem, które reaguje jedynie na specjalną sekwencję znaną tylko jemu. Podczas rozmowy chłopak mówi, że zdaje sobie sprawę, że nigdy nie zostanie adoptowany, ponieważ jest już za duży, ale ksiądz uważa, że Bóg ma wobec niego plan. Hank odpowiada, że Stwórca może się wypchać, za co dostaje karę zapisania kilku tablic zdaniem „Nie będę znieważał Boga”.

Wieczorem. Do wielkiej sypialni, w której śpią wszystkie sieroty, wchodzi dwóch złodziei, którzy właśnie obrabowali sklep i chcą tu się schować. Hank budzi się i słyszy, że ma siedzieć cicho, ale po chwili jeden z młodszych chłopców również wstaje i zaczyna krzyczeć. Przestępcy grożą mu, ale w tym momencie pod sufitem pojawia się postrach przestępców Chicago – Hawk-Owl. Złodzieje chwytają Hanka i każą bohaterowi nie zbliżać się. Chłopak klaśnięciem włącza światło, przez co zaskoczeni przestępcy puszczają go, ale jednocześnie Hawk-Owl zostaje oślepiony, ponieważ soczewki w jego masce były nastawione na mrok. Hank ponownie gasi światło, a bohater szybko rozprawia się ze złodziejami, po czym każe zaalarmowanym hałasem Joemu i Mary wezwać policję.

Następnego dnia. Do sierocińca przybywa Jack Danner, który ma zamiar adoptować dziecko. Jego ciotka, Ruth, i kamerdyner, Daniel Toliver, uważają, że to zły pomysł, ponieważ Jack nie da sobie rady z taką odpowiedzialnością. Szofer Lee Chi natomiast woli powstrzymać się od opinii i, jak zwykle, nie odzywa się. Siostra Mary przedstawia dzieciom Dannera, który mówi i o fundacji, którą założył, a która pozwoli wszystkim im pójść do koledżu. Opowiada, że on sam po śmierci swoich rodziców w wypadku również przez jakiś czas mieszkał w tym sierocińcu, dopóki Ruth nie wróciła z Europy i nie zaopiekowała się nim. Następnie mówi o swych planach adopcyjnych i proponuje, aby każdy z chłopców się przedstawił i zadawał mu pytania, jeżeli chce. W końcu przychodzi pora na Hanka, który pyta się Jacka o jego opinie na temat obecnego systemu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, i kiedy ten się uchyla od odpowiedzi, uznaje go za płytkiego. Mary każe Hankowi wyjść i przeprasza Dannera, który uważa, że wyrzucenie chłopaka nie było konieczne.

Później. Ksiądz Joe przychodzi do Hanka i każe mu się spakować, ponieważ Jack zdecydował się adoptować właśnie jego. Kipple jest zaskoczony, ponieważ był niegrzeczny, i uważa, że może Danner się myli i nie powinien z nim iść. Joe odpowiada, że on i jego nowa rodzina powinni dać sobie szansę i na pewno wszystko się ułoży.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Adventures #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.