Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #116

Web of Spider-Man #116

Web of Spider-Man #116

"Live and Let Die" - Part 4: "Crescendo"

Postacie
Streszczenie

Betty Brant ratuje Spider-Mana przed pewną śmiercią z ręki Facade'a - wystrzeliwuje w plecy zamachującego się złoczyńcy serię z karabinu maszynowego, po który pobiegła, gdy morderca zajęty był walką z Pająkiem. Wyczyn ten rozprasza bandziora na tyle, żeby Spidey mógł dojść do siebie i oddalić się na bezpieczną odległość. Bohater szybko jednak wraca do walki, gdy jego przeciwnik ponownie rzuca się na reporterkę. Po krótkiej szamotaninie przestępca postanawia wziąć nogi za pas. Coraz bliżej dają się bowiem słyszeć syreny policyjne. Zanim Facade odlatuje, Spider-Man przyczepia mu jeszcze swój nadajnik.

Noc upływa Spider-Manowi na bezowocnych próbach złapania sygnału z nadajnika. Następnie zamiast do domu Pająk udaje się na pogrzeb Lance'a. Jednak przez cały czas trwania uroczystości pozostaje ukryty w cieniu. Na obrzędzie, oprócz kilku pracowników Bugle'a i rodziców Bannona, obecni są również Amy, John, Archer, Victor i Sloan. Dochodzi nawet do zupełnie niepotrzebnej sprzeczki pomiędzy Chasem a Jonahem. Ostatecznie policjant opuszcza cmentarz razem z Betty i Jamesonem seniorem.

Wieczorem w gabinecie Jonaha Betty dzieli się ze Sloanem wynikami swojego śledztwa. Rozmowę przerywa Jameson, który przyznaje się do tego, że wcześniej złożył fałszywe zeznania, broniąc swojego syna. Ta rozmowa rownież zostaje przerwana. Tym razem winowajcą jest Facade, którego Brant zauważa za oknem. Szarżę złoczyńcy na gabinet przerywa jednak Spider-Man, który zatrzymuje przestępcę i skupia jego uwagę na sobie. Pająk sprytnie unika kolejnych wystrzelonych w jego kierunku promieni, jednak nie jest w stanie zadać bandziorowi żadnych obrażeń. Dopiero gdy przy pomocy swojej pajęczyny poddaje mordercę działaniu jego własnych bioelektrycznych promieni, ten pada ogłuszony na pobliski dach. Spidey dopada do leżącego Facade'a i nie zwracając uwagi na rażące go wyładowania, rozrywa zbroję F.A.C.A.D.E. na kawałki, zanim ta jest w stanie się naprawić. Następnie bohater traci przytomność i pada obok swojego przeciwnika.

Gdy Spider-Man budzi się, stoją nad nim Betty, Jonah i Sloan. Facade zniknął, pozostawiając za sobą tylko pustą, bezużyteczną zbroję. Chase oświadcza, że może wyeliminować naczelnego Bugle'a z listy podejrzanych, ale wszyscy obecni na pogrzebie muszą zostać przesłuchani. Tylko oni wiedzieli, że obecna tu trójka udaje się do biura Jamesona. Brant w myślach nadal podejrzewa Archera. Pająk otrzepuje się i odlatuje.

Facade [oczywiście bez zbroi - nietendon] odwiedza grób Lance'a. Nie widać jego twarzy, ale ma na sobie prochowiec - taki sam, jaki nosi Archer.

Mary Jane stoi nad szpitalnym łóżkiem nieprzytomnej May. Zastanawia się, dlaczego Petera nie ma z nimi. Ten jest w tej chwili w informacji - dowiaduje się, w którym pokoju leży jego ciotka. Rezygnuje jednak z odwiedzin, gdy pielęgniarka mówi mu o obecności jego żony w pokoju staruszki. Nie jest jeszcze gotowy na spotkanie z nią oko w oko po tych wszystkich dniach, kiedy unikał kontaktu z nią. Miotający się w holu Parker nie zauważa mężczyzny ubranego w kurtkę motocyklisty. Jest to ten sam człowiek, z którym May i MJ rozmawiały przez telefon [kilka ostatnich numerów - nietendon]. Mężczyzna robi, co może, aby Peter nie zauważył jego twarzy. Chociaż bardzo martwi go śpiączka staruszki, rezygnuje z odwiedzin i o jej stan pyta lekarkę telefonicznie.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #116

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.