Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #115

Web of Spider-Man #115

Web of Spider-Man #115

"Live and Let Die" - Part 3: "Shellshocked!"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Lance Bannon will be avenged!"

Streszczenie

Sloan Chase przesłuchuje strażnika, który ogłuszony przez Facade'a przeleżał ostatnie wydarzenia obok swojego stanowiska. Mężczyzna twierdzi, że jedynymi osobami, które znajdowały się w budynku podczas walki złoczyńcy ze Spider-Manem, byli Betty, John i Cole.

Teraz Betty jedzie na spotkanie z Archerem. Cole przekopuje gruzy w ciemni, w poszukiwaniu zaginionego filmu Lance'a. John leży na kanapie i rozmyśla o wydarzeniach ostatnich dni.

Mary Jane wchodzi do domku May i zastaje ciotkę nieprzytomną, leżącą na podłodze.

Spider-Man włamuje się do apartamentu Lance'a Bannona, żałując, że nie miał okazji, aby odwiedzić redakcyjnego kolegę, kiedy ten jeszcze żył. Bohater nie ma szans, aby się rozejrzeć, bowiem drzwi mieszkania otwierają się i do środka wchodzi odprowadzana przez Jonaha Amy. Jameson wydaje się mieć wyrzuty sumienia z powodu swojego oschłego podejścia do byłego pracownika. Powell odprawia mężczyznę, po czym zaczyna płakać. Czający się za oknem Pająk zaczepia ją i obiecuje, że Lance zostanie pomszczony. Następnie odlatuje w kierunku mieszkania Betty.

Tymczasem panna Brant dociera do apartamentu Archera. Prowadzona przez Victora wchodzi na taras, na którym czekają już nakrycia dla dwu osób. Bryce wyznaje, że zgodzi się udzielić Betty wywiadu [kobieta poprosiła go o to w #113 - nietendon], jeżeli ona zje z nim kolację i opowie najpierw coś o sobie. Zwłaszcza o interesującym śledztwie, które teraz prowadzi.

Wieczór. Mary Jane siedzi samotnie w domu ciotki May, czekając na telefon od Petera. Gdy w końcu odzywa się sygnał, kobieta natychmiast podnosi słuchawkę. Jej rozmówcą jednak okazuje się być tajemniczy mężczyzna, telefoniczny znajomy May. Dowiedziawszy się, że staruszka miała wylew i leży w szpitalu, mężczyzna wybiega z domu i wsiada na motocykl.

Betty zgrała sobie wszystkie dane dotyczące Archera Bryce'a i jego firmy. Teraz, przeglądając je w domu, odkrywa, że Brycecorp powoli wyprzedaje wszystkie swoje udziały. Mężczyzna, z którym jadła kolację, stara się uniknąć rozgłosu i utrzymać bankructwo swojej korporacji w tajemnicy przed prasą. Według Brant jest on idealnym kandydatem na podejrzanego w sprawie kradzieży zbroi F.A.C.A.D.E. Jak na zawołanie Facade wpada przez okno do mieszkania reporterki. Kobiecie udaje się uciec na schody pożarowe, ale złoczyńca zrywa całą konstrukcję jednym szarpnięciem. Betty zaczyna spadać, jednak w ostatniej chwili udaje jej się złapać gzymsu. Tymczasem Spider-Man dociera na miejsce i zajmuje się bandziorem. Brant podciąga się na dach budynku, ale jest zdziwiona, że Pająk skupia się na biciu mordercy zamiast na ratowaniu jej. Spidey unika kolejnych wystrzelonych w jego kierunku promieni i rzuconych w jego stronę części zwalonych schodów. Próbuje oplątać złoczyńcę pajęczyną, ale ten z łatwością ją rozrywa. W końcu bohater strzela siecią w umieszczone na rękawicach mordercy paralizatory, starając się uniemożliwić mu dalsze rażenie promieniami. Jednak pajęczyna okazuje się być znakomitym przewodnikiem. Spider-Man pada sparaliżowany na ziemię. Facade przygotowuje się do zadania śmiertelnego ciosu.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #115

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.