Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #14

Ultimate Marvel Team-Up #14

Postacie
Cytat

Golog (do więzionej Black Widow): "How long have you been recording my day-to-day operations?"
Black Widow: "What day is it?"
Golog: "Wednesday."
Black Widow: "Oh, good."
Golog: "Why?"
Black Widow: "Because I have a pottery class on Thursday."

Streszczenie

Ambasada Latverii w Nowym Jorku. Golog rozmawia ze Nanci Roman, która jest w placówce na stażu. Od początku jednak wydawała się mu podejrzana i w końcu postanawia dowiedzieć się, kim jest naprawdę. Uderza ją, ściąga jej perukę i każe powiedzieć, dla kogo pracuje. Nanci jednak oddaje mu, szybko pokonuje dwóch ochroniarzy i biegnie w stronę okna. Nie zdąża jednak przez nie wyskoczyć, ponieważ jeden z mężczyzn trafia ją paralizatorem i pozbawia przytomności. Golog każe ją zamknąć i przesłuchać.

Redakcja Daily Bugle. Ben Urich mówi Jonahowi Jamesonowi i Joe Robertsonowi, że właśnie zadzwoniła do niego kobieta, która pracuje w ambasadzie Latverii, i powiedziała, że wczoraj jedna ze stażystek została pobita i zabrana gdzieś przez ambasadora i od tej pory nikt jej nie widział. Reporterzy zastanawiają się, co powinni zrobić. Jonah decyduje się zadzwonić w parę miejsc, a Peter Parker, który słyszał całą rozmowę, przebiera się w kostium i wychodzi.

Ambasada. Nanci odzyskuje przytomność i orientuje się, że związana wisi głową w dół. Golog mówi jej, że już wiedzą, iż naprawdę nazywa się Natasha Romanov, jest rosyjskim szpiegiem i znana jest również jako Black Widow. Ponieważ wśród jej rzeczy znaleziono ukryty magnetofon, Golog chce wiedzieć, dla kogo pracuje, chociaż osobiście sądzi, że Natasha chce po prostu zdobyć cenne informacje i sprzedać je temu, kto zaoferuje najwięcej. Black Widow odmawia współpracy, ale ambasador się nie przejmuje, ponieważ narkotyk, który jej podali, powinien wkrótce zacząć działać. Jednak zanim to następuje, Natasha uwalnia ręce i skręca Gologowi kark. Potem, wciąż wisząc, pokonuje jednego z ochroniarzy, a drugi celuje do niej z pistoletu.

Na zewnątrz. Spider-Man dociera do ambasady i nie widzi nic podejrzanego. Nagle słyszy strzał i hałas, a potem widzi Black Widow wybiegającą frontowymi drzwiami. Zauważa, że jest ścigana, więc zabiera ją i razem odlatują. Lądują na pobliskim dachu, gdzie Peter zauważa, że do ambasady przyjechała policja. Pyta się, czy Natasha chce im powiedzieć, co się stało, ale ona mówi, że to nie będzie konieczne. Black Widow podchodzi do chłopaka i udaje, że chce go pocałować, ale wtedy usypia go uderzeniem w splot nerwowy. Nie znajduje przy nim portfela, ale zabiera jego wyrzutnie sieci. Nagle z ukrycia wychodzi Nick Fury, który mówi Natashy, że nie rozumie, dlaczego próbuje wszcząć kłopoty, myszkując w ambasadzie Latverii. Black Widow odpowiada, że chciała mu pokazać, co potrafi. Fury każe jej wsiąść do helikoptera, ponieważ muszą porozmawiać. Następnie patrzy na nieprzytomnego Spider-Mana i mówi, że wkrótce się spotkają.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.