Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #12

Ultimate Marvel Team-Up #12

Postacie
Cytat

Xandu: "I asked you to find me the..."
Jackson: "The Wand Of Watoomb. I did, Xandu, I found it."
Xandu: "Then where is it?"
Jackson: "Where I found it."
Xandu: "I paid you to bring it to me..."
Jackson: "No, you paid me to find it. I found it."

Streszczenie

Rok temu. Stephen Strange świętuje z kolegami swoje dwudzieste pierwsze urodziny. Nagle w drzwiach pojawia się nieznajomy, który mówi Stephenowi, że ma do niego sprawę dotyczącą jego ojca, którego nigdy nie znał.

Teraz. W pewnym barze spotykają się Jackson i Henry, który woli, aby go nazywano Xandu. Jackson na polecenie Henry’ego miał znaleźć dla niego Różdżkę Watoomba i zrobił to, ale nic ponadto. Przekazuje Xandu zdjęcie przedmiotu i wszystkie notatki na jego temat, po czym mówi, że znajduje się on w Soho, w posiadaniu Doctora Strange’a. Henry nie wie, kto to jest, więc Jackson zaczyna opowieść.

Dawno temu żył sobie Stephen Strange, znakomity chirurg, którego poczucie swojej wartości dorównywało jego umiejętnościom. Pewnego razu, wracając z przyjęcia, spowodował wypadek, w którym zginęła jego ciężarna żona, a jego dłonie zostały poważnie uszkodzone. Chociaż ich sprawność została przywrócona, Strange stracił delikatność w dotyku i nie czuł się już pewny podczas operacji, więc jego kariera w medycynie dobiegła końca. Stephen rozpoczął podróże po świecie w nadziei, że odnajdzie coś, co pozwoli mu odzyskać dawne umiejętności. Po kilku latach dowiedział się o Starożytnym mieszkającym w Himalajach, który może mu pomóc. Kiedy tam dotarł, ten powiedział Strange’owi, że to jego dusza musi zostać wyleczona, nie dłonie. Doktor został uczniem Starożytnego i wkrótce stał się najpotężniejszym czarownikiem na Ziemi. Kiedy czas Starożytnego na naszej planecie dobiegł końca, Strange wrócił do cywilizacji, zamieszkał w Nowym Jorku i rzucił czar, dzięki któremu wszyscy, którzy potrzebowali jego pomocy, wiedzieli, gdzie go znaleźć, a ci, którzy byli jego potencjalnymi wrogami – nie, i dlatego właśnie Xandu nigdy nie słyszał o Doctorze Strange'u. Stephen znalazł sobie wiernego służącego, Wonga, oraz uczennicę o imieniu Clea, w której wkrótce się zakochał, ożenił się i począł z nią dziecko. Strange jednak nie doczekał jego narodzin, ponieważ pewnego dnia zniknął podczas medytacji. Było to dwadzieścia lat temu i nikt go nie widział od tamtej pory. Clea szukała go po całym świecie, ale nie znalazła, więc wróciła do Nowego Jorku, zostawiła magię w spokoju i postanowiła sama wychować swojego syna, któremu również dała na imię Stephen. Chłopak nie wiedział, kim naprawdę był jego ojciec, aż w jego dwudzieste pierwsze urodziny przyszedł do niego Wong i wszystko mu opowiedział. Zabrał go do domu pierwszego Doctora Strange'a i spytał się, czy Stephen chce iść w jego ślady, na co ten się zgodził.

Xandu stwierdza, że z łatwością pokona czarownika-nowicjusza, po czym próbuje rzucić na Jacksona czar, który sprawi, że ten popełni samobójstwo. Ten jednak mówi, że przed spotkaniem sam potraktował się czarem ochronnym, a sam Henry jest nikim, który nawet nie potrafi sam odnaleźć przedmiotu, którego szuka. Xandu zaczarowuje dwóch osiłków grających w bilard i każe im zabrać Jacksona na zewnątrz i zabić, do czego oni się zabierają. Kiedy ci biją ofiarę, pojawia się Spider-Man i powstrzymuje ich. Jackson ostrzega Parkera, że jego dusza jest w niebezpieczeństwie, ale jest za późno – Xandu rzuca czas na chłopaka i pyta się, czy nie zabiłby dla niego Doctora Strange. Pod wpływem uroku, Peter zgadza się.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.