Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #113

Web of Spider-Man #113

Web of Spider-Man #113

"Live and Let Die" - Part 1: "Darkness descends"

Postacie
Streszczenie

W Nowym Jorku ma miejsce otwarcie nowego muzeum naukowego. Budynek wypełniony jest dystyngowanymi gośćmi, naukowcami, przedstawicielami prasy. Jest również Felicia Hardy, która podobnie jak bujający się na zewnątrz Spider-Man spodziewa się ataku ze strony złodziei. Na balu Lance przebywa ze swoją narzeczoną Amy, opędzając się od młodego fotografa Cole'a, który widzi w Bannonie mentora. Betty pije szampana z Archerem Bryce'em, europejskim przemysłowcem. Tańczący Jonah i Marla wpadają na Johna i Ashley. Spotkanie rodzinne jednak nie przebiega pomyślnie, bowiem starszy z Jamesonów reaguje gniewem na wieść, że jego syn będzie pracował jako ochroniarz w instytucie doktor Kafki. Oburzony chłopak rzuca kilka gorzkich słów w kierunku ojca, po czym się oddala. Gdy chwilę później wszyscy udają się na niższe piętro, gdzie ma odbyć się jakiś specjalny pokaz, Lance próbuje porozmawiać ze swoim szefem. Jednak naczelny Bugle'a, poirytowany wcześniejszym zajściem, reaguje agresywnie.

Pokaz rozpoczyna się. Doktor Thomas Haney, przedstawiciel Morelle Pharmaceuticals, prezentuje licznie zgromadzonym widzom sterowaną za pomocą myśli zbroję F.A.C.A.D.E. Użytkownik egzoszkieletu może latać, zyskuje ogromną siłę, a także możliwość wystrzeliwania paraliżujących promieni. Pancerz potrafi również błyskawicznie naprawić wszelkie uszkodzenia, jakim się go podda. Wynalazek robi ogromne wrażenie na widzach.

Spider-Man zauważa błysk z tylnej strony budynku, w którym ma miejsce pokaz. Rzeczywiście - przy jednym z usytuowanych tam okien zauważa ślady włamania. Wchodzi do środka i staje oko w oko z Gambitem. Rozmowa między nimi toczy się dosyć niefortunnie i gdy Le Beau oświadcza, że przybył tu jako członek Gildii Złodziei, Pająk atakuje go. Remy, korzystając z kart i pajęczyny, zasnuwa pokój dymem i ucieka.

Tymczasem na dole pokaz dobiega końca. Lance i Amy korzystają z zamieszania i zamykają się w składziku. Tam Bannon oświadcza się dziewczynie, a ona przyjmuje jego propozycję.

Wyposażona w urządzenia podsłuchowe Tinkerera Felicia jest w stanie usłyszeć odgłosy walki Spider-Mana i Gambita. Błyskawicznie przebiera się w kostium Black Cat i pędzi w kierunku bohaterów, ignorując dziwny szmer za drzwiami, które mija po drodze.

Walka Spider-Mana z Gambitem trwa. Pająk nie zwraca uwagi na tłumaczenia Remy'ego, że pojawił się tu jedynie, aby upewnić się, że nikt z Gildii Złodziei nie jest zamieszany we włamania, których śladem podąża aż z Nowego Orleanu. Dopiero interwencja Black Cat uspokaja nieco bohaterów. Postanawiają oni połączyć siły i sprawdzić trop, który złapała Felicia kilka minut wcześniej.

Bohaterowie docierają do pomieszczenia, w którym usytuowany jest główny generator. Gambit zauważa, że tylko on mógłby być ewentualnym celem złodziei. Dzięki wykrywaczom ruchu Black Cat odnajduje poważnie pobitych strażników uwięzionych w szafie. W tej samej chwili cała trójka bohaterów zostaje zaatakowana przez Silencerów, niewidocznych najemników. To ich tropem podążał Le Beau. Napastnicy przy pomocy impulsu elektromagnetycznego zasnuwają budynek mrokiem, co zmusza organizatorów do ewakuacji uczestników bankietu. Każdy z bohaterów eliminuje jednego ze złodziei. Czwarty jednak naskakuje na Wilsona, który chwilę wcześniej niespodziewanie wpadł do pomieszczenia, sprawdzić co się dzieje z generatorem. Spidey robi zwarcie w kostiumie jednego z pokonanych bandziorów, dzięki czemu wszyscy czterej Silencerzy stają się widoczni gołym okiem. Mike wykorzystuje okazję i powala najemnika ciosem w szczękę.

Na zewnątrz nikt nie może odnaleźć w tłumie żadnego z Jamesonów ani Archera Bryce'a.

Bohaterowie zostawiają związanych Silencerów policji. Po krótkiej wymianie zdań Spider-Man odlatuje w jedną stronę, a Black Cat z Gambitem na rękach w drugą.

Gdy Lance i Amy wychodzą ze składziku, jest już po balu. W budynku panują ciemności. Bannon, wychodząc, potyka się o ciało doktora Haneyego. Zauważa również jego mordercę, próbującego wejść do zbroi F.A.C.A.D.E. Chłopak szybko robi mu kilka zdjęć, licząc, że w laboratorium uda mu się dostrzec twarz przestępcy - teraz jest na to zbyt ciemno. Bandzior zauważa fotografa. Paraliżuje go promieniem i sięga po aparat, aby zniszczyć dowód swojej zbrodni. Nadbiegający policjanci zmuszają go jednak do ucieczki. Facade, bo takie zbir przyjął imię, ucieka, zostawiając urządzenie przy ogłuszonym właścicielu.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #113

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.