Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #392

Amazing Spider-Man #392

Amazing Spider-Man #392

“Shrieking" - Part 3: "The Cocoon"

Postacie
Cytat

Shriek, wyrzucając sprzedawcę przez okno: "I don’t have mastercard! So charge this!"

Streszczenie

Shriek siłą odrzuca Carriona od Spider-Mana. Według niej to tylko kwestia czasu, nim Spider-Man odkryje swoją złą naturę i stanie po tej samej stronie co oni. Kobieta całuje go i nieprzytomnego zostawia na ziemi. Zabiera Carriona i odlatuje.

W szpitalu Mary Jane stoi przy łóżku May i dowiaduje się od doktor Caputo, że ciotka jest w śpiączce i niewiadomo, kiedy może z niej wyjść - póki co pozostaje im jedynie czekać.

W Greenwich Village Shriek z Carrionem napadają na sklep ze skórami, w którym przywdziewają nowe ubrania. Shriek przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, co wywołuje u niej silny wstrząs i niekontrolowany wybuch energii. Sam Carrion zaczyna jej się bać i prosi, aby pozwoliła mu odejść.

Matka Malcolma ze łzami w oczach dzwoni do pułkownika Jamesona i prosi, aby jak najszybciej odnalazł jej syna, który bez leków jest bardziej podatny na wirus Carriona.

Peter wraca do domu. Załamany pada na łóżko, po czym zauważa wiadomość zostawioną przez MJ. Po jej przeczytaniu natychmiast udaje się do szpitala.

W szpitalu Mary Jane zauważa Petera w stroju Spidera przez okno. Małżonkowie spotykają się w domu. Peter zdesperowany ze łzami w oczach zaczyna demolować pokój, po czym bezradny pada na ziemię i tuli się do żony.

Matkę Malcolma odwiedza jej syn i Shriek. Wariatka upiera się, że Carrion jest jej dzieckiem. Sam Carrion ma przebłyski świadomości Malcolma. Shriek zaczyna na niego naciskać i karze mu zabić swoją biologiczną matkę, aby tym samym pożegnać się z przeszłością i rozpocząć nowe życie.

Mary Jane wchodzi do sypialni, chcąc pocieszyć męża, niestety na miejscu zastaje jedynie wielki kokon na suficie, w którym schował się Peter.

Jakiś czas później MJ znów zagląda do sypialni, ale zastaje jedynie resztki pajęczyny pozostawione po kokonie. Zdaje sobie sprawę, że osoba, która wyszła z kokonu, to już nie ten sam czuły i troskliwy mężczyzna ale ktoś dotknięty tragedią i strachem. Teraz nie ma już Petera Parkera, jest tylko Pająk.

W domu Malcolma jego matka i Shriek próbują przekonać go - każda na swoją stronę. Carrion jest zdezorientowany i nie wie, jaką decyzję podjąć. Shriek przerywa swoją wypowiedź w połowie zdania, gdyż czuje, że w domu zjawił się Spider-Man.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #392

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.