Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #391

Amazing Spider-Man #391

Amazing Spider-Man #391

"Shrieking" - Part 2: "The Burning Fuse"

Postacie
Cytat

Pułkownik Jameson: "How the devil did you get in here?!"
Spider-Man: "Through the front door, colonel, using the card you issued me."

Streszczenie

Mary Jane nie może spać. Spogląda przez okno, rozmyślając o Peterze. W tym samym czasie w Forest Hills May Parker myśli o swoim zmarłym mężu.

W Ravencroft Spider-Man dostaje się do gabinetu Kafki, w którym zastaje tylko pułkownika Jamesona. Ten opowiada mu o ostatnim zajściu i prowadzi do nieprzytomnej doktor. Nie słuchając wyjaśnień Jamesona, Spider wyskakuje przez okno i rozpoczyna poszukiwania Shriek i Malcolma. Gdzieś indziej matka Malcolma jedzie samochodem, podążając za Shriek i porwanym synem.

Po wylądowaniu na ziemię Shriek próbuje przekonać Malcolma do jego alter ego - Carriona. Mężczyzna jest przerażony i próbuje uciekać, jednak bezskutecznie. Shriek, szukając miejsca na odpoczynek, włamuje się do czyjegoś domu i wyrzuca przez okno jego właściciela, po czym dalej próbuje przekonać Malcolma do siebie i jego drugiego "ja".

Rano Mary Jane zdenerwowana odwiedza May, gdyż chce z nią porozmawiać o ostatnich wydarzeniach. May natomiast spokojnie podchodzi do całej sytuacji, co wyprowadza MJ z równowagi. Widząc to, ciotka May podnosi głos i oznajmia MJ, że przeżyła w swoim życiu więcej tragedii, niż ta mogłaby znieść, i jedyny powód, dla którego jeszcze funkcjonuje, to to, że odsuwa złe myśli od siebie i próbuje żyć dalej. Mary Jane, widząc reakcję ciotki, uspokaja się i siada do śniadania.

Malcolm zaczyna odczuwać brak lekarstw powstrzymujących wirus Carriona. Shriek przekonuje go, że Carrion to właśnie prawdziwy on, jej przybrane dziecko [którego ojcem był Carnage - to wszystko w historii "Maximum Carnage" - Fox]. Ich rozmowę przerywa pojawienie się Spider-Mana. Ten bez słów atakuje Shriek, a ta zaczyna płakać i udawać skruszoną. Peter waha się przed kolejnym ciosem, a Shriek wykorzystuje to i atakuje.

Mary Jane żegna się z ciotką. Po jej wyjściu May oblewa się potem i czuje kłucie w klatce piersiowej, ale wie, że nie może się temu poddać.

Shriek pochyla się nad nieprzytomnym Spider-Manem, czując, że ten zbliża się coraz bardziej do swojej ciemnej strony. Wariatka orientuje się, że z pomocą swoich ograniczonych mocy telepatycznych jest w stanie wydobyć Carriona z Malcolma. Okazuje się to jednak zbyt dużym wysiłkiem dla niej i traci przytomność, a Carrion dopada Spider-Mana.

Mary Jane zawraca w połowie drogi do metra i wraca do domu May. W środku zastaje ją nieprzytomną, leżącą na ziemi.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #391

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.