Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #390

Amazing Spider-Man #390

Amazing Spider-Man #390

"Shrieking" - Part 1: "Behind the Walls"

Postacie
Streszczenie

Stojąc w posiadłości Osbornów w stroju Spider-Mana, Peter rozmyśla o ostatnich wydarzeniach. Jest wściekły na to, jakie piekło zgotował mu Harry [patrz poprzedni numer - Fox] kierowany nienawiścią swojego ojca. Peter rozrywa na strzępy obraz przedstawiający obu Osbornów, a następnie wyładowuje energię na stojącym obok stole.

W Ravencroft doktor Kafka przygląda się monitorom, na których widać jej "ulubioną" pacjentkę – Francis Louise Barrison, znaną jako Shriek. Do pomieszczenia wchodzi Whelan i zabiera ją na wizytę do poddawanego leczeniu Carriona. Leki, które ten otrzymuje, poradziły sobie z wirusem, problemem jest za to stan psychiczny Malcolma, który nie może znieść poczucia winy za śmierć wszystkich ofiar Carriona. Mężczyzna skarży się na kłopoty ze spaniem, gdyż za każdym razem, gdy zamknie oczy, widzi setki ciał nowojorczyków, których zabił [między innymi w historii "Maximum Carnage" - Fox].

W Forest Hills ciotka May budzi się z powodu koszmaru, w którym złodziej zamiast zabić Bena zabija Petera. Jest załamana po ostatniej tragedii z oszustami podszywającymi się pod rodziców Petera, ale wie, że musi być silna - jeśli nie dla siebie, to dla Petera.

Mary Jane martwi się o swoje małżeństwo. Peter staje się coraz bardziej odizolowany, zamknięty w sobie razem ze swoimi problemami. MJ nie zamierza stracić męża. Gdy słyszy hałas w sypialni, udaje się tam i znajduje Petera siedzącego na łóżku z pustym wbitym w okno wzrokiem. Na początku robi mu wyrzuty z powodu izolowania się, ale nie widząc reakcji męża, spuszcza z tonu i przytula go, zapewniając, że ich miłość wystarczy, aby wszystko przezwyciężyć.

W Ravencroft doktor Kafka zabiera Malcolma do celi Shriek, aby pokazać mu, jak wygląda prawdziwe szaleństwo, którego w nim tak naprawdę nie ma. Niestety Shriek, widząc swojego "syna" [patrz Maximum Carnage - Fox], wpada w furię i z niewyobrażalną siłą strzela w osłonę celi, która rzekomo miała wytrzymać każdy jej atak. Oszołomiona i ranna Kafka karze Malcolmowi uciekać i zadzwonić po pułkownika Jamesona, ale Shriek szybko ją ucisza, po czym łapie mężczyznę i wylatuje ze szpitala.

MJ budzi się z koszmaru, ale niestety nie zastaje męża u swojego boku. Zdenerwowana podnosi paczkę papierosów i wyrzuca ją przez okno. W tym czasie Peter w stroju Pająka przemieszcza się na pajęczynie, tłumacząc sobie, iż cały czas oddala się od MJ, bo boi się, że przy nim może stać się jej coś złego. Spider jest zdezorientowany, sam nie wie, co powinien robić. Postanawia udać się na rozmowę z doktor Kafką, która zawsze potrafiła mu pomóc w takich sytuacjach. Peter nie wie jeszcze, że kobieta leży nieprzytomna w szpitalu.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #390

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.