Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #49

Spider-Man #49

Spider-Man #49

"Beware the Rage of a Desperate Man" - Part 4: "Coldhearts"

Postacie
Cytat

Hobgoblin: "You left me for this, Karen? What is he, an accountant?"

Streszczenie

Spider-Man krąży po mieście, próbując wyładować wzbierającą w nim złość. Gdy widzi mężczyznę bijącego kobietę, atakuje go brutalnie, po czym błyskawicznie rusza dalej.

W jednym z budynków rządowych kobieta znana jako Coldheart włamuje się do pomieszczenia, w którym znajduje się jej pancerz. Zakłada go, po czym w ciągu kilku sekund pokonuje atakujących ją strażników. Postanawia wyruszyć na swą ostatnią misję i dać nauczkę kilku osobnikom z nadludzkimi mocami.

Hobgoblin wpada do mieszkania swojej żony, chcąc zabrać od niej swojego synka, jednak mały Jay jest przerażony widokiem ojca. Przestępca bierze swą rodzinę za zakładników, wobec czego niedługo potem wokół domu Karen Macendale zbiera się policja. Przykuwa to uwagę zarówno Spider-Mana, jak i Coldheart.

Gregor po raz kolejny prosi Vladimira, by wstrzymał się z zażyciem serum ojca. Młody Kravinoff jest jednak zdecydowany i nakazuje rozpocząć tę samą procedurę, jaka została przeprowadzona na Macendale'u.

Spidey chce zaatakować Hobgoblina, przerywa mu w tym jednak Coldheart. Kobieta zaczyna z nim walczyć, dzięki czemu Macendale ma czas, by porwać swojego syna. Kiedy Spider-Manowi udaje się uciec i odnaleźć Hobgoblina, traci nad sobą panowanie i dotkliwie bije przestępcę. Ten ucieka, w ostatniej chwili jednak rzuca bombą, po wybuchu której Jay spada z dachu budynku. Spider-Man ratuje go w ostatniej chwili, po czym znów zostaje zaatakowany przez Coldheart. Jay przekonuje jednak kobietę, że Spidey jest bohaterem, który uratował go przed ojcem. Słysząc to, Coldheart postanawia wyruszyć na poszukiwania Hobgoblina.

Tajemniczy mężczyzna, który dzwonił do domu cioci May [poprzedni numer - Jaro], wsiada na motor i odjeżdża z miejsca, w którym mieszkał i pracował. Jego pracodawca mówi innemu pracownikowi, że mężczyzna dowiedział się, że coś stało się komuś z jego bliskich.

Po zażyciu serum Vladimir czuje się o wiele silniejszy niż przedtem. Oznajmia Gregorowi, że aby w pełni przyjąć dziedzictwo swojego ojca, musi teraz zapolować na Spider-Mana.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.