Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #37

Ms. Marvel vol. 2 #37

Ms. Marvel vol. 2 #37

"The Death Of Ms. Marvel" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ms. Marvel kontra tajemniczy Ghazi w Hong Kongu! Czy sekret Carol, który wiąże się z Normanem Osbornem, przeszkodzi jej w walce?

Cytat

Carol: "This is how I'm going to die."

Streszczenie

Leżąc u stóp Rashida, Carol nagle zdaje sobie sprawę, że za chwilę może zginąć i nie słyszy nawet, gdy ten oświadcza, że jej ukochany Michel był agentem o pseudonimie Vitamin, od którego zaczęły się jej wszystkie problemy ze służbami specjalnymi. Dopiero gdy powtarza to głośniej, dociera do niej, co mówi, a w tym samym momencie przez podsłuch słyszą go także Michael i Rick. Mason próbuje się skontaktować z Rossim, ale ten opuszcza swoje stanowisko i nie odpowiada. Ta bolesna rewelacja sprawia, że Carol przypomina sobie, jak bardzo go nienawidzi, a za tym uczuciem przychodzi lawina innych emocji z przeszłości, o których myślała, że są bezpowrotnie stracone. Podnosi się i atakuje go, a przy tym zmienia swój strój w kostium, mimo bólu, jaki jej to sprawia. Ból wzmaga się, gdy on przechodzi do kontry. Po kilku ciosach, oboje spadają z dachu i Carol stara się wykorzystać przewagę, by cisnąć nim o ziemię, ale wtedy Rashid ujawnia, że również potrafi latać. Zaskoczona Miss Marvel próbuje powstrzymać go atakiem energetycznym, który okazuje się bardziej bolesny dla niej niż dla niego. Rashid znów kontruje i chwytając ją, wbija w chodnik. Sam wychodzi z tego bez najmniejszego szwanku, podczas gdy ona ledwie się podnosi, więc postanawia skorzystać z okazji, by skopać leżącą. Carol decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i chwyciwszy go za gardło unosi nad miasto, cały czas promieniując energią. Zmuszona jest jednak puścić go, gdy ból staje się nie do zniesienia, a emisja energii wymyka się spod kontroli. Po chwili całe jej ciało dosłownie płonie sprawiając, że upodabnia się do Binary. Osłabiona spada na ulicę, topiąc wszystko dookoła. Rashid próbuje zaatakować ją od tyłu, ale uderza w niego wszystkim, co ma i w akcie desperacji oświadcza, że jeśli ma umrzeć, zabierze do ze sobą. Dopada go, chwyta za twarz i wypromieniowuje całą zgromadzoną energię. Ghazi Rashid osuwa się na ziemię, dotkliwie poparzony, z jej dłonią odbitą na twarzy, ale nie martwy. W tym momencie pojawia się Rick Mason, ale nie może nawet zbliżyć się do niej z powodu gorąca. Carol jest całkowicie załamana i pogodzona z porażką. Mówi, że nie może jej pomóc, więc Rick obiecuje, że zajmie się Rossim. Ona stwierdza tylko, że powinna oddalić się od terenów zabudowanych i wzbija się do lotu, który jest tak trudny i bolesny, jak nigdy przedtem. Kilka kilometrów nad miastem wypala się całkowicie, eksplodując niczym seria sztucznych ogni. Gdy Mason wychodzi z osłupienia, rusza do miejsca, gdzie wcześniej Rossi zasadził się na Rashida. Nie zastaje go tam, ale Michael odzywa się w słuchawce komunikatora mówiąc, że od początku wiedział, dokąd to wszystko zmierza i dla niego również coś przygotował. W porzuconym plecaku Rick odkrywa bombę z licznikiem zmierzającym do zera. Gdy pobliskim budynkiem wstrząsa eksplozja, Rashid odzyskuje przytomność tylko po to, by znów ją stracić po ciosie Michaela. Rossi mówi, że ma co do niego inne plany.

Rio De Janeiro, trzy dni później. Michael Rossi stoi na balkonie, przemawiając do laptopa i mówi, że skoro wszystko poszło zgodnie z planem, chce swoich pieniędzy. Rozmówca mówi, że wcale nie musi mu płacić, a wyłaniający się zza kurtyny Rick Mason dodaje, że zgodził się zabić go za dużo mniej. Wyjaśnia, że bomba to za mało, by go zaskoczyć, kiedy ma przy sobie kilka zabawek ojca [Phineas Mason a.k.a. The Terrible Tinkerer - Gil] i domaga się odpowiedzi. Rossi mówi, że cały czas pracował dla CIA i chciał wykorzystać Carol, by uczynić z niej wtyczkę w wywiadzie lotnictwa, a akcja w Berlinie [numer 33. - Gil] była tylko przykrywką. Padają strzały, a krew bryzga na ekran laptopa, z którego uśmiecha się Norman Osborn. Mason żąda swojej zapłaty, a Osborn oświadcza, że jego ojciec został właśnie zwolniony z więzienia. Teraz jednak Rick oświadcza, że ma dla niego niespodziankę - jest następny na jego liście.

Pogwizdując wesoło, Norman wchodzi do kwatery Karli Sofen oświadczając, że wszystkie przeszkody zostały usunięte i jest teraz jedyną Miss Marvel. Ona z zadowoleniem wkłada kostium i wyrusza w miasto.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #37 Ms. Marvel vol. 2 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.