Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #51

New Avengers #51

Postacie
Zapowiedź

Kto jest nowym Sorcererem Supreme? Doctor Strange zawiódł jako Mistrz Sztuk Magicznych i wszyscy inni mistycy mają ochotę na jego robotę. Strange udaje się po pomoc do New Avengers w momencie, gdy zaczyna się mistyczna walka o władzę. Dodatkowo, jak Avengers mogą zaufać Spider-Manowi, skoro nie chce on zdjąć maski?

Cytat

Simon Williams: "Norman Osborn is in charge. [...] That's about what this country deserves."

Streszczenie

Demon Dormammu odwiedza Parkera Robbinsa w jego posiadłości. Dla Hooda nie jest to bynajmniej miłe spotkanie. Demon torturuje Parkera, co nie przeszkadza mu oskarżyć swego oprawcy o kłamstwo. Pomimo posiadanej mocy Hood nie potrafi odnaleźć Doktora Strange'a. Demon uspokaja, że prędzej czy później mag użyje swych czarów i tym samym się ujawni.

Wieczorem Carol ogląda wiadomości z udziałem Bartona. Jest całkowicie zaskoczona jego wystąpieniem. Jeszcze większe emocje wywołuje u niej jednak wypowiedź Simona Williamsa. Dla niego członkostwo w Avengers było kompletną stratą czasu, a obecna sytuacja z Normanem Osbornem w roli szeryfa jest tym, na co społeczeństwo w pełni zasłużyło. Gdy program się kończy, Carol wyłącza telewizor, a po chwili do mieszkania wchodzi Clint. Barton tłumaczy, że nie mógł wcześniej nikomu powiedzieć o swych zamiarach, bo próbowano by go powstrzymać. Liczy też, że swym przemówieniem przyśpieszy kompromitację nowych władz.

New Jersey, Dover. Billy Kaplan przemierza spokojną ulicę miasta, gdy nagle słychać policyjną syrenę. Za chwilę też mija go rozpędzony radiowóz ścigający przestępców. Z największym wyczuciem i tak, by nikt nie zauważył, Wiccan interweniuje w akcję organów ścigania, powodując wypadek samochodu bandytów. Pomimo całej swej ostrożności Billy'emu nie udało się pozostać całkowicie niezauważonym. Świadkiem zdarzenia był Dr Strange, który zaprasza teraz chłopaka na śniadanie. Podczas wspólnego posiłku arcymag oznajmia, że nie jest już najpotężniejszym czarodziejem na Ziemi. Oświadczenie to jest dla Billy'ego prawdziwym szokiem. Nie mniejszym jest informacja, że jednym z kandydatów do miana nowego jest on sam. Niestety bliżej nieznani pozostają póki co konkurenci na to stanowisko. Nagle Stephen każe Wiccanowi opuścić bar po tym, jak zobaczył przez frontową szybę zbliżającego się Hooda.

Bronks, kryjówka Avengers. Korzystając z okazji, że wszyscy wspólnie zebrali się przy stole, Clint chce załatwić kilka spraw organizacyjnych. Pierwsza dotyczy przywództwa grupy, które szybko wraca do inicjatora pomysłu, a tytuł drugiego lidera ląduje u Ms. Marvel. Następna sprawa to kwestia tożsamości Spider-Mana. Chcąc pozostać w zespole, musi on ujawnić pozostałym prawdziwe nazwisko. Choć niechętnie, ale jednak czyni to. Od razu okazuje się też, że Jessica Jones jest jego szkolną koleżanką, która w dodatku się w nim podkochiwała, co nie uchodzi uwadze męża. Szybko jednak entuzjazm z odkrycia przeradza się w rozczarowanie, gdy okazuje się, że Peter kojarzy ją jedynie jako "dziewczynę w śpiączce", w którą ta zapadła po wypadku, jaki stał się udziałem jej rodziny. Pozostali Avengers dowiadują się też o znajomości Petera z Normanem, co jednak nie bardzo pomoże im w wygraniu sprawy. Ogólną sielankę przerywa pojawienie się Dr Strange'a, który potwornie zmasakrowany prosi o pomoc.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #51 New Avengers #51 New Avengers #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.