Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #4

War Machine vol. 2 #4

War Machine vol. 2 #4

"Dark Reign" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

War Machine odkrywa sekrety najemników z Eaglestar. Czy może liczyć na pomoc Aresa?

Cytat

War Machine:"But I can't do that now. Now with this brain, I can't forget anything. I see every rape and mutilation and murder simultaneously. Every second of every minute of every hour. I know every killer and every victim. And I literally can't live in my skin if I don't do something about it."

Streszczenie

Filadelfia, wiele lat temu. Młody Rhodes z zaciekawieniem patrzy na dziewczynę, która z lupą w ręku skupia promienie słoneczne na owadach. Podchodzi do niej, po czym przedstawia się. Dziewczyna ma na imię Glenda. Konwersację przerywa jednak matka Jima, która zabiera chłopca ze sobą.

Okupowana Aqiria, czas obecny. Trwa defensywa przed zarażonymi wirusem Ultimo. Zainfekowani atakują wszystko, co popadnie. Duża grupka zebrała się wokół Aresa. Ten zaś chwyta karabiny szturmowe, a następnie zaczyna sypać gradem kul w stronę agresorów. Niebezpieczeństwo zostaje wyeliminowane, Glenda jednak także została postrzelona. Rozwścieczony War Machine, widząc sanitariuszy próbujących zatamować rany po postrzale, rzuca się na Aresa.

Akcja przenosi się na pustynię. James okłada pięściami boga wojny, lecz ten nie kontratakuje. Gdy wypomina mu, z jaką lekkością zabił ludzi w Santo Marco, Jim mu każe przestać, po czym poleca Bethany połączyć go z Suzi Endo. Przedstawia dziewczynie całą sytuację oraz wysyła informacje dotyczące zainfekowanych Ultimo. Suzi zgadza się pomóc, po czym zabiera się do zbadania wysłanych próbek. Po skończonej konferencji James wyjaśnia Aresowi, co się z nim naprawdę stało. Wyjaśnia, iż implanty w jego mózgu działają o wiele szybciej, niż wcześniej. Rejestrują wszystkie wydarzenia. Ludzie zapominają o pewnych wydarzeniach, które wyrządziły krzywdę innym, on jednak nie potrafi zapomnieć. Widzi każde morderstwo, pobicia, gwałty…. Nie potrafi powrócić do własnego życia, dopóki nie przeciwdziała temu. Drugi zaś uświadamia go, iż kiedyś także walczył w obronie innych, tak samo jak on. Po czym opowiada mu zdarzenie, które miało miejsce spory czas temu.

3000 lat temu. Mistyczni Giganci przeprowadzili atak na Olimp. Ares nie miał nikogo po swojej stronie, został pokonany i uwięziony na trzynaście miesięcy. Przez ten czas cierpiał w samotności. Jedynie Hermes był na tyle odważy, aby uwolnić go, lecz nie zdołał uciec przed jego gniewem. Ludzie nigdy nie darzyli sympatią wojowników walczących w ich obronie.

Ares wyjaśnia Jimowi, że wojownicy tacy jak oni potrzebują wojny, potrzebują zabijać po to, aby z potworów zmienić się w bohaterów.

Zainfekowani wirusem odżyli i rozpoczynają atak. Ares i War Machine ruszają z pomocą innym. Liczba zakażonych się zwiększyła, co gorsza, rozchodzą się w różnie strony. Suzi zamierza użyć do wyeliminowania zagrożenia gazu syntetycznego. Rhodes uważa, że to zbyt niebezpieczne. Po chwili jednak dyskusję kończy Glenda, która kieruje wiązkę promieni z oczu prosto w War Machine'a. Ten dochodzi do siebie, a następnie zrzuca z powietrza bomby, które sprawiają, że ogień pochłania otoczenie, w którym trwała walka. Jim traci przytomność, jego ciało jest sparaliżowane, lecz umysł nadal pracuje. Bethany utrzymuje z nim kontakt i tłumaczy, w jaki sposób mogą dalej rozmawiać. Jake Oh reanimuje go. Po pewnym czasie Jim dochodzi do siebie. Po przebudzeniu interesuje go tylko, dokąd udał się Ares.

Makazan. Stolica Aqirii. Senator Chambers próbuje przedstawić przed kamerami prawdziwą sytuację państwa. W pewnym momencie słychać łomot zburzonego muru. To zainfekowani wirusem Ultimo, z Aresem na czele.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4 War Machine vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.