Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #23

Mighty Avengers #23

Mighty Avengers #23

"Earth's Mightiest" - part 3 of 3 - "Three Words"

Postacie
Zapowiedź

Czy Mighty Avengers będą w stanie pokonać potężnego wroga? Wewnętrzne spory na pewno im nie pomagają...

Cytat

Bruce Banner: "It's a little chilly in here. Anyone got a shirt I can borrow?"
Hercules: (dając mu swoją przepaskę): "Very well, I can do without."
Bruce Banner: "Um..."
U.S.Agent: "Unbelievable."

Streszczenie

Asgard. Thor udaje się na rozmowę z Lokim. Laufeyson tłumaczy mu, że to nie świat zniknął, lecz Asgard. Nie ma pojęcia, gdzie się teraz znajdują, a jego czary nic nie mogą zdziałać. Thor zastanawia się, jakie szanse mają nawet połączone siły ziemskie z istotą, która potrafiła wyrzucić jego królestwo w jakieś nieokreślone miejsce.

Góra Wundagore. Hank kłóci się z przybyłym właśnie Starkiem. Tony każe reszcie utrzymywać Bannera w stanie spokoju, aby nie zamienił się w Hulka, i związać Modreda łańcuchem, ponieważ większość istot magicznych ma słabość do metalu. Bova tłumaczy zebranym, że Modred wchłonął w siebie tekst Darhold, a nowym nosicielem dla Chthona stał się Pietro Maximoff, którego dusza została uwięziona na kartach mrocznej księgi. Na potwierdzenie tych słów, Quicksilver "odzywa" się do zebranych za pomocą pisma.

Hercules tłumaczy Avengers, że atak w tej chwili ma związek ze śmiercią Atuma, który był jednym ze starszych bóstw i trzymał Chthona w ryzach, a który poniósł śmierć podczas misji w czasie Secret Invasion [patrz Incredible Hercules #117-120 – Gamart]. Cassie jest przerażona całą sytuacją, ale Iron Man tłumaczy jej, że demon, z którym walczą, to "tylko" istota, która może zmieniać rzeczywistość i wystarczy go pokonać, aby wszystko wróciło do normy, tak jak było z innymi jemu podobnymi - Korvackiem, Grandmasterem czy Shaperem of Worlds.

W innym miejscu Amadeus Cho kontaktuje się z Pymem. Tłumaczy zaskoczonemu Wasp, że przerobił jego hełm Ant-Mana na komunikator. Informuje Hanka, że zbliża się do nich ogromna fala macek, jakby zabawnie to nie brzmiało w czasie końca świata. Hank przekazuje informacje równie zdumionemu Starkowi. Tony tłumaczy, że to, co widzą, jest powielającym się organizmem, czystą chaotyczną forma życia. Każe Pymowi zająć się Bannerem i dziećmi, a sam stwierdza, że aby to powstrzymać, wystarczy mu pomoc Herculesa i Walkera. Obaj się zgadzają, ku wściekłości Pyma.

Iron Man tłumaczy dwójce towarzyszy, że moc Chthona od zawsze pochodziła z Wundagore, dlatego aby go powstrzymać, wystarczy zniszczyć całą górę, co też zaczynają robić. W tej chwili pojawia się wściekły Chthon, który po przesadnie patetycznym przemówieniu zaczyna atakować. W innym miejscu Pym tłumaczy, że Stark chce zniszczyć górę. Zdziwiony Amadeus odpowiada, że to okropny pomysł, ponieważ Wundagore jest pełna uranu i cała ta akcja skończy się ogromnym wybuchem. Tłumaczy Pymowi, że Stark pewnie o tym wie, ponieważ w czasie wojny z Hulkiem chciał wrzucić połowę Manhattanu do Negative Zone. Pym w takim razie szykuje się do działania, jednak zostaje powstrzymany przez uderzenie demona. W tym czasie, Wanda szepcze do Bannera pytając, czy boi się tego, że świat umrze, a on razem z nim. W tym momencie następuje zamiana w Hulka, który uderzeniem wbija Chthona w ziemię. Hank w tym czasie tłumaczy ludziom uwięzionym w mackach, że demon używał tego miejsca jako ogromnego transmitera, który wysyłał wiadomość na cały świat i czerpał energię z ludzkiej wiary. Jednak gdy zebrani słyszą jego nazwisko, od razu zaczynają obrzucać go wyzwiskami za sytuację ze Skrullami. Zaskoczony Chthon stwierdza, że dostał ogromny przypływ mocy dzięki temu, jak słabo ludzie wierzą w Hanka. Wasp każe się wszystkim odpieprzyć, ponieważ on w siebie wierzy. Nagle zaskoczony wpada na pomysł, jak powstrzymać złoczyńcę.

Używając hełmu Ant-Mana atakuje ośrodek mowy Quicksilvera, przez co Chthon nie może poprawnie wypowiadać inkantacji magicznych, co czyni go bezbronnym. W tym momencie zostaje zaatakowany przez Hulka i Starture. Wściekły Modred próbuje ratować swojego mistrza i wchłania jego energię do własnego ciała. Wtedy Amadeus każe Visionowi czytać księgę Darkhold jak najszybciej potrafi. Okazuje się, że Quicksilver uwięziony w księdze sam stał się zaklęciem, a przez szybkie recytowanie tekstu Quicksilvera, Vision uwięził Chthona w Darkhold, a energię Maximoffa ściągnął na swój dysk.

Później. Pym tłumaczy uwolnionemu Quicksilverowi, że magia działa jak nauka i to, co z nim zrobili, przypomina przeniesienie matrycy mózgu Janet do Jocasty. Walker i Hercules przepraszają Hanka za to, że postawili na złego lidera. Wasp tłumaczy, że wcale tego nie zrobili, a Iron Man, którego znał, był lepszy niż ten, o którym teraz słyszy. Coś najwidoczniej musiało się z nim stać. Dogania odlatującego Starka, który prosi go tylko, żeby nie zepsuł sprawy z nową wersją Avengers.

Hank wraca do zebranych i pyta ich, czy dołączą do niego jako Avengers. Hulk od razu odrzuca propozycję i każe się wszystkim odczepić. Quicksilver również rezygnuje tłumacząc, że musi odbudować swoją reputację, a zadawanie się z takimi ludźmi mu nie pomoże. Musi się również zająć tajemnicą Darkhold, która mogła mięć wpływ na to, co stało się ze Scarlet Witch. Nagle pojawia się Wanda i teleportuje wszystkich do miejsc, z których ich zabrała, ku zaskoczeniu Quicksilvera.

W Toronto USAgent żegna się z Omega Flight, ponieważ znów został wezwany do bycia Avengerem. W Nowym Jorku Cassie i Vision zastanawiają się, jak powiedzieć o całej sytuacji reszcie Young Avengers, a wiadomość o powrocie Wandy może namieszać w życiu Billy'ego i Tommy'ego.

Szczęśliwi Mighty Avengers na czele z Waspem oglądają wiadomości, w których dostają podziękowania miedzy innymi od MI13, New Avengers, Winter Guard i Lady Liberators. Najlepsze przychodzi na koniec, gdy Norman Osborn musi oznajmić całemu światu, że to nie jego Avengers uratowali wszystkich.

Oklahoma. Tutaj również wszystko wróciło na swoje miejsce. W swojej komnacie Loki z uśmiechem mówi, że wystarczyło kilka iluzji i czarów, aby znów doprowadzić do stworzenia Avengers. Tym razem jednak zamierza ich zatrzymać. Wypowiada te słowa, a w odbiciu lustrzanym widać uśmiechającą się złowieszczo Scarlet Witch.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #23 Mighty Avengers #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.