Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #2

Secret Warriors #2

Postacie
Zapowiedź

Kim są prawdziwi wrogowie Nicka Fury'ego i gdzie ukrywali się przed Secret Warriors? Dlaczego teraz wychodzą z ukrycia?

Cytat

Wolfgang von Strucker: "Oh, Nicholas. We've been dancing for years and for the first time you're hearing the music."

Streszczenie

3 miesiące temu. Podwodna baza HYDRY. Agenci organizacji informują oglądającego właśnie na monitorach inwazję Skrullów na Ziemię Barona Struckera, że nie wykryto w HYDRZE żadnych oznak infiltracji. Wolfgang tłumaczy im, że miejsce, w którym teraz się znajdują, było kiedyś świątynią genetycznej czystości i nawet w ich oddechu czuć zdradę, więc mogą skończyć tę farsę i się ujawnić.

Gdy najeźdźcy ujawniają swoje prawdziwe oblicza, Strucker tłumaczy im, że czasy się zmieniły i stał się teraz w jakiś sposób bardziej tolerancyjny. Nie chce już tylko oczyścić świata tak, jak uczył ich Hitler. Teraz chce nim rządzić. Używa broni zwanej Satan Claw [rękawica, która wysysa energię życiową przeciwnika i zamienia ją na energię Struckera – dop. Gamart] i niszczy wszystkich kosmitów. Ostatni mówi mu, że liczby infiltrujących HYDRĘ są nieskończone. Baron włącza autodestrukcję stacji, poświęcając przez to 15 tysięcy swoich agentów i oddala się od wybuchającego kompleksu.

Kokon. Daisy nadal nie może pogodzić się z rewelacjami na temat S.H.I.E.L.D. kontrolowanego przez HYDRĘ od lat. Orientuje się również, że informacje, które przez lata zdobywał Fury, trafiały do terrorystów. Nick tłumaczy dziewczynie, że muszą teraz dowiedzieć się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi, a później po prostu sobie z tym poradzić.

Miesiąc temu, gdzieś w Nowej Zelandii. Jedna z agentek informuje Struckera o rekrutacji nowych agentów i sytuacji finansowej organizacji. Mówi również o tym, że doszło do przecieku informacji za sprawą Nicka Fury'ego. Uśmiechnięty Baron ironizuje, że przez tyle lat razem tańczyli, a Nick dopiero teraz usłyszał muzykę. Każe agentce Fischer przygotować Wielką Komnatę na przybycie gości.

Teraz. Chińska restauracja w Nowym Jorku. Secret Warriors jedzą właśnie obiad, gdy pojawia się Daisy tłumacząc, że Nick każe im wracać. Yo Yo każe uważać Sebastianowi na dietę, na co J.T. odpowiada, że przy ich życiu glutaminian sodu na pewno nie będzie tym, co ich wykończy. Są żołnierzami na początku wojny. Jerry zirytowany odpowiada, że nikt nie wie, co ich czeka. Nagle Alex zaczyna tłumaczyć, że on wie. Druid zostanie największym bohaterem z nich wszystkich. Yo Yo zostanie ciężko ranna, ale zajmie się nią Stonewall, który odkryje, kim tak naprawdę jest. Quake zostanie wielką bohaterką, ale przyjdzie jej to z trudem. Natomiast Hellfire… zginie. J.T. przyjmuje te rewelacje z uśmiechem, gdy reszta milknie.

Dwa tygodnie temu. Japonia, twierdza klanu Yashida. Viper budzi się po upojnej nocy z Silver Samurajem i sekretnie opuszcza kochanka, udając się na zebranie najważniejszych członków HYDRY w miejscu zwanym Gehenna. Zastaje tam Krakena, Madame Hydrę, The Hive i Struckera.

Kokon. Nick Fury informuje zespół o ostatnich rewelacjach i każe im ekstremalnie uważać na każdy swój ruch. Tłumaczy również zaskoczonym Secret Warriors, że gdy już dokonają rozpoznania, ktoś z nich będzie musiał udać się w szeregi HYDRY jako jej agent.

Dwa dni temu. Świątynia zmartwychwstania Hand. Ludzie HYDRY wchodzą do środka, mordując po drodze wielu z Hand. Strucker zmusza jednego ze znajdujących się wyżej w hierarchii Hand do wykonania dla niego zmartwychwstania. Ludzie z Hand zbierają się nad kupą kamieni przypominającą zniszczone ciało i odprawiają rytuał. Okupione to zostaje ich śmiercią, a Strucker wita Gorgona ponownie w świecie żywych.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Secret Warriors #2 Secret Warriors #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.