Avalon » Serie komiksowe » X-Men Noir » X-Men Noir #4

X-Men Noir #4

Postacie
Zapowiedź

"Ubrany w niebieski strój tajemniczy mężczyzna znany jako Angel wypadł z płonącego budynku i niczym kamień zaczął zmierzać ku pewnej śmierci na ulicy poniżej. Nagle jednak, dzięki tytanicznemu wysiłkowi, okręcił swoją czerwoną pelerynę i dzięki wiatrowi złapanemu w ten nietypowy żagiel udało mu się z powrotem wpaść do budynku, z przyprawiającym o zgrzyt zębów uderzeniem."

Cytat

Eric Magnus: "Do not make me do what I would very much like to do to you."

Streszczenie

Budynek Empire State płonie wraz ze sterowcem. Z pojazdu wyskakuje Angel i wpada przez okno do budowli. W tym samym czasie na samochód Magnusa coś spada. Eric pyta się, co to było, ale Dukes proponuje mu, żeby nie patrzył, ponieważ to ciało Petera. Wewnątrz Empire State Toynbee i Wyngarde ścigają Icemana, Beasta i Unusa. Hank każe Bobby’emu uciekać z gangsterem, a sam zostaje, aby zatrzymać policjantów. Toynbee i Wyngarde szybko go zabijają. Iceman zaprowadza Unusa do samochodu, gdzie czeka już Cyclops. Po chwili dołącza do nich Angel i grupa odjeżdża. Policjanci chcą ich ścigać, ale Magnus mówi, że wie, gdzie ich znaleźć, i każe swoim ludziom jechać z nim do Klubu Hellfire.

Klub Hellfire. Eric wpada do sypialni Shawa i zabija go wraz z jego kochankami. Następnie każe zabrać dokumenty Sebastiana, które mówią o wartości poszczególnych działek, aby wiedzieć, które należy kupić, a potem odsprzedać miastu, i podpalić budynek. Przyznaje, że się mylił i do tej pory to jednak system rządził nim, ale tej nocy się to zmieni, bo pozostała mu jeszcze tylko jedna rzecz do zrobienia: zabić Unusa.

Chinatown. Jim Logan dostaje wiadomość od Angela, który postanowił upomnieć się o obiecaną mu przysługę.

Dawne więzienie na wyspie Welfare. Angel wyjaśnia Unusowi, że jedyny sposób, aby przewieźć go do Waszyngtonu, to transport wodny, ponieważ wszystkie inne drogi będą obstawione przez Magnusa. W stolicy będzie czekać na niego dyrektor FBI, Fred Duncan, któremu gangster złoży zeznania. Unus przypomina o umowie: zdradzi tylko informacje na temat Bractwa, Sebastiana Shawa i jego planu zmuszania właścicieli do taniej sprzedaży ziemi, w który szef Klubu Hellfire chciał go wciągnąć w zeszłym roku.

Dom Hallowaya. Magnus i jego ludzie zatrzymują Marie Rankin, która spakowana próbowała uciec. Eric wie, że ten dom należał kiedyś do Seana Cassidy’ego i gdzieś tu jest ukryty tunel, który prowadzi na wyspę Welfare – to tak przestępca przemycał narkotyki do więzienia. Pod groźbą śmierci Marie zaprowadza policjantów do piwnicy, gdzie rzeczywiście znajduje się tajne przejście, którym dostają się na wyspę Welfare.

Więzienie. Statek Logana zbliża się do portu, więc X Men i Angel wyprowadzają Unusa. Policjanci czekają na nich w ukryciu, ale Marie gryzie Magnusa w rękę i ostrzega Hallowaya. Magnus biegnie za nim na dach, a obie grupy zaczynają do siebie strzelać. Wyngarde zabija Unusa, Cyclops – Dukesa, Iceman dusi stalową linką Wyngarde’a, ale sam ginie, kiedy Toynbee strzela mu w plecy. Policjant zauważa Angela, waha się przez chwilę i mówi mu, żeby uciekał, wtedy będą kwita za wcześniejsze uratowanie mu życia. Cyclops stwierdza, że on nie ma wobec niego takiego długu, i zabija go. Angel upewnia się, że Iceman i Unus nie żyją, i postanawia znaleźć Marie.

Dach więzienia. Goniący Marie Magnus zostaje przez nią zaskoczony po wejściu na dach, otrzymuje od niej cios belką, potem kolejne i wreszcie zostaje pobity przez nią na śmierć. Po chwili dołącza do niej Angel, któremu dziewczyna mówi, że zrobiła to w obronie własnej i po części dlatego, że w obecności Erica stała się podobna do niego. Halloway przyznaje jej, że profesor Xavier miał rację, kiedy w swojej książce opisał dokładnie kogoś takiego jak ona jako osobę bez skrupułów manipulującą wszystkimi i wykorzystującą ich do własnych celów. Marie prosi, żeby nie mówił o niej takich rzeczy, ponieważ tak wiele dla siebie znaczą, ale Angel odpowiada, że nikt dla niej nic nie znaczy: ani Cyclops, ani Logan, ani Tommy, a zwłaszcza Marie Rankin. Dziewczyna udaje, że nie rozumie, o czym on mówi, ale Halloway zna prawdę, ponieważ odkopał grób Jean Grey i odkrył, że ciało, które tam leży, ma włosy tylko ufarbowane na rudo. Poza tym, „Marie” zbyt szybko rzuciła podejrzenia w stronę Logana i nie chciała widzieć się z X Men, ponieważ bała się, że rozpoznają w niej Jean Grey. Wie, że jej plan był doskonały, potrzebowała tylko czasu, aby przekonać Raven Darkholme, prawną opiekunkę Marie, aby przepisała na nią spadek po jej rodzicach. Jean mówi, że jej koleżanka ze szkoły Xaviera była żałosna i niczego się nie domyślała, nawet wtedy, kiedy przyszła do niej uzbrojona w pazury mające symulować te Logana. Dodaje, że Xavier również był głupcem, ponieważ sądził, że jej bezwzględność jest wynikiem złego traktowania jako dziecko, ale nie mógł zrozumieć, że ona po prostu taka jest. Warren Worthington zrozumiał, ale nie mógł znieść, że zakochał się w kimś takim, więc się zabił. Jean wyjaśnia, że miała wreszcie dosyć pracowania albo dla Xaviera, albo Magnusa, więc postanowiła się od tego uwolnić i teraz jest bogata, więc może to zrobić. Dodaje, że jeżeli Tommy chce ją powstrzymać, to będzie musiał ją zabić, ale ona wie, że nie jest w stanie tego zrobić. Angel odpowiada, że ma na imię Robert i Jean wcale nie wie, do czego jest zdolny. Halloway chwyta dziewczynę za gardło i zaczyna dusić. Ona strzela do niego, ale na nic jej się to zdaje, ponieważ oboje spadają z dachu i giną. Na dole Tommy przeprasza Cyclopsa, że dowiedział się wszystkiego w ten sposób. Scott mówi, że obaj stracili kogoś dzisiaj, ale Halloway stwierdza, że Robert tak długo starał się przekonać wszystkich, iż są jedną osobą, że nie miał własnego życia i tak naprawdę umarł dawno temu. Logan pyta się ich, czy ma w końcu kogoś zabrać. Angel mówi, że w Madripoor podobno jest bardzo ładnie o tej porze roku i wsiada na łódź. Chwilę później Cyclops robi to samo.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men Noir #4 X-Men Noir #4 X-Men Noir #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.