Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #9

Avengers/Invaders #9

Avengers/Invaders #9

"Book Nine: Yesterday Gambit"

Postacie
Zapowiedź

Nasi współcześni bohaterowie cofnęli się w czasie i mają przyszłość całego świata na swoich barkach. Przebrani za bohaterów ze złotej ery Iron Man, Spider-Man, Wolverine, Spider-Woman, Ms. Marvel i Luke Cage stawią czoła nazistom, mocy Cosmic Cube i Red Skullowi.

Cytat

Red Skull (zapytany, czy to, co znalazł, to bomba): "A bomb? Only if I wish it to be."

Streszczenie

Paul Anselm wraca do swego czasu chwilę po tym, jak on i Invaders zniknęli [Avengers/Invaders #1 - Demo]. Teraz jednak dzierży Cosmic Cube, którego używa do uleczenia Union Jacka i swoich śmiertelnie rannych kompanów, a następnie przeciw Niemcom. Niestety, zapomniał chronić samego siebie - zostaje postrzelony i upadając wypuszcza sześcian. Choć błaga, by go zostawili i zabrali broń, jego koledzy odciągają go w bezpieczne miejsce, a Spitfire każe się nie zadręczać, gdy mówi, że wszystkich zawiódł - będzie żył i wygrają tę wojnę. Nawet nie wie, że w tym samym momencie niemalże wszechmocna broń wpadła w łapy Red Skulla.

Invaders i to, co pozostało z Avengers, lądują w roku 1943 w Nowym Jorku i zastają przerażający widok - miasto jest podbite przez nazistów, a nad wszystkim góruje pomnik Red Skulla z Cosmic Cube w ręce. Szybko znajdują jakąś kryjówkę i kiedy Wasp udaje się na zwiad, podsumowują, co wiedzą - Anselm, cokolwiek planował, przegrał, a Cosmic Cube został użyty do zmiany historii. Muszą go odzyskać, aby to cofnąć, ale nie mogą ryzykować, że ktokolwiek ich zobaczy - mogłoby to zepsuć linię czasową jeszcze bardziej. Dlatego Iron Man chce wraz z resztą podszyć się pod superbohaterów z lat czterdziestych, o podobnych mocach jak oni. Spidey próbuje zwrócić uwagę na fakt, że szycie kostiumów trochę zajmuje, ale tylko wygaduje się, że jako jedyny to potrafi.

Po całej nocy szycia grupa, zamaskowana na razie płaszczami, próbuje się wydostać z miasta, gdy widzą, jak Niemcy stawiają pod ścianą grupę ludzi. Cap nie może pozwolić na egzekucję, więc atakują ich. W czasie tłuczenia przeciwników Wolverine i Spider-Woman są wkurzeni, że nie mogą używać wszystkich swoich mocy, udając Captaina Terrora i Silver Scorpion, podczas gdy Ms. Marvel, której przypadła rola pierwszej Black Widow, naśladuje swoimi promieniami jej magiczne zdolności. Iron Man, który stworzył sobie hologram upodabniający go do Electro, również nie narzeka [Jak chcecie wiedzieć, kim są Black Widow i Electro, polecam maxi-serię the Twelve - Demo]. Cage jest wściekły, bo nikt nie może zobaczyć, że jest czarny, a jak na złość udaje faceta o ksywie Black Avenger, a Peter dlatego, że dostał mu się Challenger, którego strój jest wręcz śmieszny. Tymczasem Toro i Human Torch strącają z nieba sterowce, a Namor potwierdza, że przybył ich transport - ogromna atlantydzka łódź podwodna. Nim odpłyną, Steve nie może powstrzymać łez, patrząc na podbitą Amerykę, a widok zatopionej Statuy Wolności dobija go jeszcze bardziej.

Bucky zapisuje wszystko, co działo się do tej pory, mając nadzieję, że nie zostanie to nigdy przeczytane - jeśli im się uda, nikt nie będzie pamiętał tych wydarzeń. Zastanawia się nawet, czy takie rzeczy nie dzieją się częściej, tylko nikt o nich nie pamięta. Nieco później przychodzi do kajuty Capa, którego zastał na modlitwie i mówi mu, że dotarli do Europy. Europy teraz odgrodzonej ogromnym murem, który powstał w przeciągu kilku minut - Aryjską Ścianą [W oryginale Arian Wall - Demo], która otacza wszystkie ziemie uznane za własność "rasy panów".

Red Skull teleportuje się do zdemolowanego New Yorku i dziwi się słysząc, że Captain America i jego towarzysze wciąż żyją. Ale to dobrze - zaczynał się nudzić.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #9 Avengers/Invaders #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.