Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #33

Ghost Rider vol. 5 #33

Ghost Rider vol. 5 #33

"Trials and Tribulations" - Part 1: "Once Were Ghost Riders"

Postacie
Zapowiedź

Po szokującym zakończeniu poprzedniego numeru nowa Caretaker musi uporządkować swoje życie, ale na jej drodze staje Deacon. Dodatkowo wykład z historii Ducha Zemsty, poznamy kilku Ghost Riderów, którzy do tej pory nie pojawili się w komiksach.

Cytat

Ghost Rider z przyszłości: "What about the Skrulls? Should we tell her about the Skrulls?"

Streszczenie

Historia Ghost Riderów zaczęła się po Potopie, gdy Bóg, nie mogąc patrzeć na upodlenie ludzkości, postanowił naciągnąć zasady sojuszu zawartego z Noem. Napełnieni mocą samego Boga śmiertelnicy stali się pierwszymi Duchami Zemsty, a pieczę nad nimi sprawował Archanioł Zadkiel, który miał pilnować, aby ich prawdziwe pochodzenie nigdy nie wyszło na jaw. Przez lata Ghost Riderzy bronili bezbronnych i oczyszczali ludzkość ze zła, teraz jednak wszystko się zmieniło. Stojąc nad ciałem swojego dziadka, Sara stwierdza, że wszystko przepadło – Zadkiel wygrał wojnę o Niebo, a oni wszyscy są przeklęci. Właściciel domu pogrzebowego informuje kobietę, że są gotowi do pogrzebu i pyta, jakie nazwisko życzy sobie ujrzeć na nagrobku. Sara odpiera, by napisać jedynie "Caretaker", jednocześnie przypominając sobie, że jest teraz ostatnią z opiekunów Duchów Zemsty. Pyta się samej siebie - co dalej?

Ameryka od zawsze była strzeżona przez Ghost Riderów. Czy to tysiąc lat temu, gdy Duch Zemsty wraz z Indianami chronił te ziemie przed wikingami, czy w siedemnastym wieku, gdy brzemię to niósł Noble Kale, czy krótko po Wojnie Secesyjnej, gdy stał się nim były niewolnik, Caleb [miniseria Ghost Rider: Trail of Tears – przyp. S_O]. W tym samym czasie inny Ghost Rider mścił się za cierpienia zadane Rdzennym Amerykanom przez białego człowieka. Podczas Pierwszej Wojny Światowej swoich rodaków walczących z Niemcami wspierał Ghost Flyer, a dwadzieścia lat później, w Afryce Północnej i Nadrenii, z nazistami walczyli czterej piekielni pancerni. Tymczasem w Ameryce z szaleńcami i mordercami walczył Undead G-Man wraz ze swoim nie mniej demonicznym pomocnikiem, Knucklesem O'Shaugnessym. Także i później na demony polowali Devil Rig w swoim piekielnym TIRze i Hell-Driver w demonicznym kabriolecie. Z zombie walczył płomiennogłowy fan muzyki country. Drogi i bezdroża wraz ze swoim wilczym przyjacielem przemierzał także inny Duch Zemsty. Ostatnimi, którzy kontynuowali dziedzictwo Ghost Riderów, byli Johnny Blaze i Danny Ketch. Jednak nie mogli oni powstrzymać Zadkiela przed zdobyciem Nieba.

Teraz Sara wraca do jedynego miejsca, które kiedykolwiek mogła zwać domem – do Klasztoru Najświętszego Serca Sióstr Grobu Pańskiego. Okazuje się jednak, że wszystkie zakonnice zostały zamordowane. Nowa Caretaker znajduje umierającą Matkę Przełożoną, która mówi, że masakry wśród sióstr dokonał olbrzym zwący się Deaconem. Nie pozwala się zabrać do szpitala mówiąc, że słyszy głosy swoich podopiecznych i ostatnim tchem prosi Sarę, żeby nie pozwoliła płomieniowi zgasnąć.

Później. Sara pogrzebała wszystkie siostry, nie myśląc o niczym poza tym, by zemścić się na ich mordercy. Nagle jednak, przy odgłosie gromu, staje przed nią dwóch Ghost Riderów z przyszłości. Wysłani przez nią samą, mają jej przekazać, żeby nie traciła nadziei i że mimo wygranej Zadkiel nie zajął jeszcze boskiego miejsca. Każą jej odnaleźć Johnny'ego i Danny'ego, po czym znikają.

Gdzie indziej. Blackout gratuluje Deaconowi dobrej roboty z zakonnicami, po czym razem z nim nachyla się nad zbiorem zdjęć wszelkich potworów i demonów i zaczyna się zastanawiać, które z nich pomogą im zabić Ghost Ridera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #33 Ghost Rider vol. 5 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.