Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: Sorcerer » Dark Tower: Sorcerer

Dark Tower: Sorcerer

Postacie
Zapowiedź

Specjalny one-shot przybliżający czytelnikom życie czarnoksiężnika Martena Broadcloaka. Jego prawdziwym celem okazuje się nie posłuszeństwo Karmazynowemu Królowi, ale wspięcie się na szczyt Mrocznej Wieży i władza nad wszystkimi światami!

Cytat

Alain: "You know Bert, sometimes I wonder if you're ever going to grow up."
Cuthbert: "Shut up, Alain. You're not exactly mature yourself. I think you almost wet your undershorts down there..."

Streszczenie

Dawno temu zły czarnoksiężnik Maerlyn stworzył 13 magicznych kul i związał każdą z duszą tak pokręconą, jak jego własna. Spłodził też jednego syna w ludzkiej postaci, który został podrzucony młynarzowi. Po 13 latach chłopak podpalił młyn i uciekł w poszukiwaniu prawdziwych rodziców. I odnalazł ich. Walter, Marten, Randall czy jakkolwiek by tego chłopca nie nazwać jest synem Maerlyna i bratem 13 magicznych kul. Wszyscy zmierzają do Mrocznej Wieży, a na ich drodze stoi tylko rodzina Deschainów.

Marten i Gabrielle spotykają się potajemnie. Czarnoksiężnik namawia kochankę, by zabiła swego męża, fałszywie zapewniając, że synowi nie spadnie włos z głowy. Kiedy kobieta odjeżdża, ptasi posłaniec przynosi wiadomość, na którą czekał. Młody Deschain przemycił jego siostrę do Gilead.

Czarnoksiężnik wraca do obozu. Każe ludziom przygotowywać się do wymarszu, a sam odprawia misteria i komunikuje się z siostrą zaklętą w Różowym Krysztale. Jinni potwierdza, że zaczęła magicznie oddziaływać na Stevena. Każe Martenowi załatwić sprawę Charlesa Champignona i jego ciężarnej żony, którzy będą przejeżdżać traktem w Gallows Hill. Z umysłu Deschaina dowiaduje się też o romansie Gabrielli i Martena. I jest zazdrosna.

Do komnaty Stevena wpadają Chris Johns i Robert Allgood. Przerywa to trans, w jaki władcę Gilead wprowadziła kula. Deschain zamyka ją w sejfie myśląc, że tam będzie niegroźna. Myli się.

Arra i Charles Champignon szykują się do przeprowadzki. Steven prosi, by zostali w mieście, ale Arra chce urodzić u boku matki. Wsiadają na wóz, na który spakowali cały dobytek i odjeżdżają. Kilka mil za murami na trakcie przemocą zatrzymują ich ludzie Farsona.

Tymczasem w swoim obozie Dobry Człowiek surowo karze Claya Reynoldsa za powrót bez magicznej kuli. Tortury przerywa Marten niosąc wiadomość, gdzie znajduje się artefakt. Jednocześnie ma plan, jak odzyskać Grapefruit. Do namiotu wprowadzeni zostają Charles i Arra. Czarnoksiężnik chce, by rewolwerowiec napisał list, dzięki któremu wprowadzą w mury Gilead swego człowieka. Groźba śmierci nie robi na mężczyźnie wrażenia, ale kiedy nóż zatrzymuje się przy gardle jego brzemiennej żony, pęka.

Po napisaniu listu Marten wbija nóż w brzuch Arry. Charles wpada w amok. Odgryza ucho jednemu z powstrzymujących go zbirów, ale nokautuje go bratanek Farsona, James. Marten przedstawia plan zdobycia Gilead, którego elementem jest Gabrielle. Szpiegiem zostaje, pomimo sprzeciwu czarnoksiężnika, James Farson.

W mieście jinni kryształu, nie mogąc dotknąć umysłu Stevena, dostaje się do snów Rolanda. Manipulując pożądaniem, jakie chłopak czuł do Susan, demon zasiewa w jego umyśle sugestię, że jego matce należy się kara, za to iż ośmieszyła i jego, i ją. Kiedy następnym razem zobaczy Gabrielle w odbiciu kryształu, będzie miała postać śmiertelnego wroga. I wtedy Roland ją zabije.

Pod murami Farson i Marten czekają na sygnał od Jamesa. Z miasta dochodzi do nich krzyk – coś poszło nie tak. Czarnoksiężnik udaje się na zwiady z rozkazem przyprowadzenia jego bratanka.

Aileen, Cutbert i Alain odnoszą ciało szpiega zabitego przez Corta (patrz: Dark Tower: Treachery #6) do kostnicy. Następnie udają się na poszukiwania Rolanda, który pobiegł za matką. Do pomieszczenia wkrada się Marten i swoimi czarami wraca Jamesowi życie, by natychmiast odesłać go portalem do Farsona. Sam komunikuje się z siostrą i widząc, że Gabrielle zginęła z powodu jej machinacji, rusza by się zemścić. Teleportuje się do komnat Gabrielle, gdzie zastaje swą kochankę martwą, a Rolanda nieprzytomnego. Zmusza jinni do powrotu do kryształu. Zrozpaczony, że nie może przywrócić jej życia, pomaga jej duszy udać się na Koniec Drogi. Sam, przysięgając Rolandowi zemstę, zabiera kryształ i ulatuje w noc na skrzydłach kruka, by oddać artefakt Farsonowi.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.