Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #222

X-Men: Legacy #222

X-Men: Legacy #222

"Salvage" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Przeszłość Rogue nawiedza nie tylko ją, ale i Proffesora X oraz Gambita. Horrory z przeszłości sprowadził tajemniczy przeciwnik, z którym X-Men mają zamiar się rozprawić od razu. Może w to nie uwierzycie, ale złoczyńca może wygrać.

Cytat

Charles Xavier: "You did this."
Sovel: "What's he saying, Glitter?"
Glitter: "That you did this. He probably read it in your head."
Sovel: "Hmm. No point looking innocent, then."

Streszczenie

Instytut Xaviera, dawno temu. Po zbadaniu Rogue Beast mówi jej, że jej obawy są słuszne i osobowość Ms. Marvel, którą pochłonęła razem z jej zdolnościami, będzie mogła od czasu do czasu przejmować kontrolę nad jej ciałem. To wyjątkowy przypadek spowodowany tym, że Anna przejęła silną osobowość po długim kontakcie. Rogue mówi, że będzie pamiętać, aby więcej tego nie zrobić.

Maynard Plains, teraz. Osobowość Mystique w ostatniej chwili przejmuje kontrolę nad ciałem Rogue i kolejno rozprawia się z Marauderami. Kiedy jest po wszystkim, Raven uspokaja Annę mówiąc, że to nie jest bunt, ale nie mogła pozwolić jej zginąć. Oddaje jej kontrolę, a Rogue wyrusza do obszaru symulującego Tokyo, gdzie dostaje się na wysoką wieżę i obserwuje otoczenie. Zauważa, że poszczególne elementy projekcji zmieniają się w dziesięciominutowych cyklach, poza jedną z symulacji szkoły Xaviera. Sądząc, że ma to duże znaczenie, Anna postanawia tam pójść, pomimo ostrzeżeń Mystique.

Gdzie indziej. Profesor Xavier, Gambit i załoga statku Shi’Ar uciekają przed Sentinelami. Remy niszczy naładowanymi energią kartami jednego z nich. Jat pozwala się zeskanować drugiemu robotowi, dzięki czemu przekazuje mu wirusa komputerowego. Horse ostatecznie niszczy Sentinela wbijając mu metalową szynę w głowę. Gdy są chwilowo bezpieczni, Gambit każe kosmitom wyjaśnić, co się tu dzieje. Kapitan Sovel Redhand ociąga się z tłumaczeniami, więc Xavier zaczyna wyciągać informacje wprost z jego umysłu. Kosmici uruchamiają tarcze psychiczne, ale profesor zdąża odkryć, że całe zamieszanie to ich wina. Sovel opowiada, że są złomiarzami i przybyli na Ziemię tropiąc interesującą maszynę. Kiedy ją odnaleźli, okazało się, że to Danger, która zaczęła z nimi walczyć. Kiedy kosmici próbowali ją zneutralizować i udało się im wyłączyć bardziej zaawansowane funkcje robota, Danger przypomniała sobie słowa Rogue pragnącej nauczyć się kontrolować swoje zdolności i uruchomiła projekcję, która miała jej to umożliwić. Gambit ponownie zauważa martwego chłopca, który wcześniej pojawiał się w innych częściach symulacji. Charlesowi wydaje się on znajomy, ale nie może sobie przypomnieć, kim on jest. Profesor każe kosmitom wytropić ponownie Danger i mówi, że ma zamiar zakończyć sprawy między nimi, jak powinien był to zrobić dawno temu. Po kilkuminutowej wędrówce Sovel uważa, że Jat prowadzi ich w kółko, ale ten wyjaśnia, że to sceneria wokół nich zmienia się. Nagle wszyscy zauważają młodą Rogue spotykającą się z wcześniej widzianym chłopcem. Xavier i Gambit kojarzą, że to Cody Robbins, pierwsza osoba, na której Anna przypadkiem użyła swoich zdolności. Remy zastanawia się, czy jego śmierć w różnych symulacjach jest objawem poczucia winy, ale Charles stwierdza, że nie, ponieważ Rogue pogodziła się z nim tuż przed jego śmiercią [Rogue #4], i uważa, że Danger przewidziała dla niego inną funkcję. Jest pewny, że sceny obserwowane przez nich są przypadkowe, ale Anna idzie dokładnie zaplanowaną ścieżką. Postanawia kontynuować poszukiwanie Danger, ponieważ, zgodnie z obawami Sovela, projekcje są coraz bardziej chaotyczne i wkrótce mogą zniknąć zupełnie, a oni wraz z nimi.

Tymczasem Rogue dociera do scenerii symulującej Antarktydę, gdzie widzi moment pozostawienia Gambita na śmierć po tym, jak dowiedziała się o jego roli w Masakrze Mutantów [Uncanny X-Men #350]. Nagle przed nią pojawia się Cody, który mówi, że nie mógł się jej doczekać i obawiał się, że Anna bała się do niego przyjść.

Gdzie indziej, Xavier, Gambit i kosmici docierają do szkoły, w której według Jata znajduje się Danger. Sovel przekonuje Horse’a, że pigułki, których tak pragnie są w ich statku, który z kolei znajduje się za instytutem. Sześcioręki siłacz przebija się przez projekcje walczących X-Men i ich przeciwników torując drogę pozostałym. Xavier kieruje się do Danger Room, gdzie znajduje skuloną Danger i stwierdza, że niektóre stworzenia wracają do miejsca swoich narodzin, aby się rozmnożyć, a inne po to, aby umrzeć.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #222 X-Men: Legacy #222

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.