Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop » X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #2

X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #2

Postacie
Zapowiedź

W odległej o siedemdziesiąt lat przyszłości Bishop z ulicznego złodzieja staje się policjantem. Przy okazji dowiaduje się więcej o zielonookiej dziewczynie, która doprowadziła mutantów do cierpienia i śmierci. Kiedy otwiera się portal czasowy, Bishop przez chwilę ogląda, jak wyglądało życie mutantów w przyszłości i w jego sercu zaczyna rosnąć nadzieja.

Streszczenie

Detroit, sześćdziesiąt lat w przyszłości. Podstarzały Gambit opiekuje sie młodym Bishopem. Razem okradają transporty żywności w drodze na zachodnie wybrzeże USA, gdzie łatwiej jest mutantom uniknąć prześladowań. W czasie drogi Cajun opowiada Lucasowi o przygodach X-Men. Bishop pyta, czy Remy widział kiedykolwiek czerwonowłosego potwora. LeBeau potwierdza. Młody mutant dziwi się, dlaczego nikt nie próbował jej zabić. Gambit odpiera jego zarzuty stwierdzając, iż nie łatwo jest kogoś zabić. Mówi również, że jedynym momentem, kiedy można było ją zabić, była chwila jej narodzin, ponieważ później zaczął ją chronić Syn Askani i nim X-Men zorientowali się w zagrożeniu, było już za późno. W drodze do Las Vegas Gambit opuszcza Lucasa. Bishop odnajduje babcię i młodszą siostrę. Przez pewien czas wszystko jest jak dawniej. Wkrótce jednak rząd likwiduje prawa ustanowione po Rebelii Summersów. Pogarsza to ich sytuację, ponieważ nikt nie chce ich zatrudnić, a nie mogą już liczyć na pomoc ze strony państwa. W trakcie tych wydarzeń umiera babcia i chłopak musi sam zająć się siostrą.

 

Kilka lat później. Bishop mieszka razem z siostrą i ślepym Hancockiem w zapuszczonym domku bez bieżącej wody i światła. W nocy zajmuje się włamaniami. Pewnego razu, kiedy dokonują kradzieży, atakuje ich gang, któremu nie podobają się działania niezależnych złodziei na ich teranie. Zabijają Hancocka, lecz kiedy chcą skrzywdzić Shard, ujawniają się moce Lucasa i ten ich pokonuje. Bishop razem z siostrą zostają zatrzymani przez X.S.E., które składa im propozycję pracy. Młodzi mutanci zgadzają się. W czasie treningu poznają Fitzroya i Hecate.

 

Parę lat później. Kiedy grupa X.S.E. dowodzona przez Bishopa kieruje się do kryjówki gangu mutantów wskazanej przez Trevora w tunelach leżących pod miastem, zostaje zaatakowana przez Emplates - stwory żerujące na mutantach. Jakikolwiek kontakt z tymi stworami groził zarażeniem groźną chorobą i śmiercią. W czasie walki Shard zostaje zraniona przez jednego z Emplates. Lucas wiedział, że jeśli zabierze ją do siedziby X.S.E., to zostanie zabita. Zanosi ją do Cajuna, wierząc, że będzie potrafił mu pomóc. Gambit godzi się pomóc Shard, w zamian Bishop będzie musiał pracować dla niego przez rok. Cajun wydobywa świadomość dziewczyny z bezużytecznego ciała i przyobleka je w ciało z twardego światła. Bishop przysięga, że Fitzroy zapłaci za to, co zrobił jego siostrze.

Autor: Selwa

Galeria numeru

X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #2 X-Men: The Times & Life of Lucas Bishop #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.