Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #589

Amazing Spider-Man #589

Amazing Spider-Man #589

"Marked"

Postacie
Zapowiedź

Spot stał się ostatnio cenionym zabójcą na zlecenie i tylko Spidey stoi pomiędzy nim a jego kolejnym celem.

Cytat

Ivankov o May: "Tough old lady. Reminds me of my grandmother. During the siege of Stalingrad, she loaded an anti-tank gun with her blintzes and held off four panzer divisions."

Streszczenie

Rosyjski mafioso Dmitri Ivankov otrzymuje kopertę z kartką, na której znajduje się jedynie duża czarna kropka. Jego podwładni zastanawiają się, czy przypadkiem ktoś nie daje mu w ten sposób znać, że chce go zabić. Ivankov bagatelizuje jednak sytuację i wyrzuca kartkę do kosza.

Peter przychodzi do centrum F.E.A.S.T., gdzie jest świadkiem tego, jak ciocia May kategorycznie odrzuca dary Ivankova, nie chcąc, by mafioso próbował w ten sposób poprawić swój wizerunek. Gdy kobieta skarży się później Peterowi, że nie ma dowodów na przestępczą działalność Dmitriego, mężczyzna pociesza ją, że mogą one pojawić się zupełnie niespodziewanie.

Trochę później Spidey robi z ukrycia zdjęcia na statku Ivankova. Nagle zauważa przestępcę znanego jako Spot, który korzystając ze swoich teleportacyjnych zdolności, zaczyna mordować ludzi Rosjanina. Bohaterowi udaje się w ostatniej chwili uratować samego Ivankova, po czym próbuje wydostać go ze statku. Spot atakuje jednak ponownie, tym razem na chwilę wciągając Spider-Mana do wymiaru, którego używa do teleportacji. Ponownie chce zabić Dmitriego, ostatecznie jednak Spidey przywiązuje się pajęczyną do mafiosa i żąda wyjaśnień od Spota, który przedtem nigdy nie był mordercą. Ten podaje mu paczkę razem z kartką, na której napisał, co mu się stało.

Po tym, jak został uwięziony w swoim wymiarze przez Mandarina [Super-Villain Team-Up: M.O.D.O.K.'s 11 #3 - Jaro], Spot bezskutecznie próbował nawiązać ponowny kontakt ze światem. Kiedy w końcu stracił nadzieję, zaczął koncentrować się na ostatnim jasnym punkcie swego życia - swoim synu. Jednak gdy chłopak został ofiarą wypadku, Spot przysiągł, że zemści się na sprawcy tragedii.

Spidey nie może jednak odczytać tej historii, Spot zapisał ją bowiem za pomocą niezrozumiałego ciągu kropek. Chce o to zapytać przestępcę, jednak ten już zdążył zniknąć. Gdy bohater odczytuje nazwisko adresata paczki - Wyatta Ohnna - Ivankov przypomina sobie, że to chłopiec, którego ranił przypadkowo w strzelaninie.

Trochę później Spidey zostawia paczkę w szpitalu, w którym leży nieprzytomny Wyatt. Matka chłopca rozpakowuje ją i okazuje się, że w środku jest "Wyspa skarbów" - książka, którą Spot czytał synowi, kiedy ten był mały.

W szpitalu psychiatrycznym zakuty w kaftan bezpieczeństwa Ivankov zwija się z przerażenia. Wie, że został naznaczony, że Spot w końcu po niego przyjdzie. Nie wie jednak, kiedy to nastąpi...

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #589 Amazing Spider-Man #589

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.