Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man: Extra! » Amazing Spider-Man: Extra! #3

Amazing Spider-Man: Extra! #3

Amazing Spider-Man: Extra! #3

"Character Assassination" - Coda: "With Great Responsibility Comes Great Power"

Postacie
Zapowiedź

Jeden komiks, trzy historie - okaleczony Flash Thompson próbuje przystosować się do nowego życia po powrocie z Iraku, młodociana Kraven prześladująca Spider-Mana i wyjście na jaw pewnego sekretu Harry'ego Osborna, co będzie preludium do kolejnej dużej pajęczej historii pt. "American Son".

Streszczenie

Przychodnia Night Nurse. Pielęgniarka poprawia szwy, założone Spider-Manowi podczas jego pobytu w więzieniu. Spidey przeprasza za swój zły humor i wyjaśnia, że miał naprawdę zły dzień, a raczej wszyscy wokół niego go mieli.

Wcześniej tego dnia. Peter pomaga Harry'emu umeblować nowe mieszkanie, które młody Osborn kupił wracającemu z Iraku Flashowi. Ich rozmowa szybko schodzi na wydarzenia, które rozegrały się w trakcie wyborów. Harry przyznaje, że nadal jest wściekły na Lily, ale także, jeszcze bardziej, na Spider-Mana. Gdy Pete próbuje bronić bohatera, jego przyjaciel stwierdza, że gdyby nie Ścianołaz, nigdy by nie doszło do wielu rzeczy w jego życiu. Parker wyraża swoje współczucie. Harry odpiera, że niepotrzebnie jest mu przykro – w końcu nie miał z tym nic wspólnego.

Przychodnia Night Nurse. Spidey i pani doktor słyszą jakiś hałas i udają się to sprawdzić. Okazuje się, że do kliniki wdarł się superprzestępca, z którym Spider-Man już kiedyś się zmierzył [patrz Amazing Spider-Man #583 – przyp. S_O].

Wcześniej tego dnia. W siedzibie Prokuratora Okręgowego Peter spotyka się z Vinem, który przybył, by omówić szczegóły ugody. Były policjant dziękuje współlokatorowi za to, że nie komentuje tego, jaki był głupi i wyjaśnia, że dołączył do innych policjantów próbujących wrobić Spider-Mana, gdy odwiedzili go w szpitalu po tym, jak szalona dziewczyna porwała go i przebrała za Ścianołaza [patrz Amazing Spider-Man #565-567 – przyp. S_O]. W tamtej chwili tak nienawidził bohatera, że od razu się zgodził. W następnej chwili Vin zostaje wezwany do gabinetu Prokuratora, gdzie czeka już na niego jego siostra i adwokat, Michele. Wyjaśnia, że udało jej się utargować jedynie sześć miesięcy pozbawienia wolności, jednak w zamian jej brat będzie musiał zeznawać przeciw wszystkim innym policjantom zamieszanym w intrygę, a także zdać odznakę. Po dłuższej chwili mężczyzna zgadza się.

Przychodnia Night Nurse. Spider-Man atakuje włamywacza, któremu nadał imię "Carapace", jednocześnie rozmyślając o tym, jak jego istnienie niszczy życie innych ludzi. Najpierw wspomina Harry'ego i Vina, a potem przypomina sobie Flasha.

Wcześniej tego dnia, wieczorem. Pete czeka na lotnisku na Thompsona, którego nie jest w stanie dostrzec w tłumie. Nagle słyszy głos przyjaciela, a gdy odwraca się w jego stronę, ku swemu przerażeniu widzi go z amputowanymi nogami i siedzącego na wózku inwalidzkim. Jakiś czas później, już w taksówce, Flash wyjaśnia, jak do tego doszło i przeprasza, że nie wspomniał o tym listownie. Gdy Parker nie może uwierzyć, że jego przyjaciel uczynił coś tak bohaterskiego, Thompson odpiera, że zrobił po prostu to, co uczyniłby jego idol, Spider-Man.

Przychodnia Night Nurse. Spider-Man nadal okłada łotra, wściekły na samego siebie. Stwierdza w myślach, że został bohaterem z poczucia winy, by już więcej jego bliscy nie musieli cierpieć, jednak zamiast tego zrujnował im życia. Jest gotów stłuc przeciwnika do nieprzytomności, by się na nim wyładować, stwierdza jednak, że potem czułby się jeszcze bardziej winny i odchodzi."Nice Things"

Postacie:
* Harry Osborn, Menace
* Norman Osborn (w retrospekcji)

Harry opowiada o jednym z najlepszych wspomnień ze swego dzieciństwa. Pewnego dnia, gdy był mały, jego ojciec postanowił wziąć sobie dzień wolnego, by nauczyć go jazdy na rowerze. Niestety czasem nie potrafi nie przypomnieć sobie tego, co wydarzyło się później. Gdy jeździł na swoim nowym rowerze po okolicy, trafił na grupkę wyrostków mniej więcej w swoim wieku. Mimo że ich nie znał, zatrzymał się i zaczął z nimi rozmawiać. W końcu jeden spytał, czy może przez chwilę pojeździć na jego rowerze, a Harry, mimo że doskonale wiedział, co naprawdę ten dzieciak zamierza, zgodził się i chwilę później patrzył, jak odjeżdża on na jego jednośladzie.

Jakiś czas później Harry, zawstydzony, wrócił do domu, próbując unikać wzroku ojca. Norman jednak domyślił się, że coś się stało, chłopak w końcu wyjaśnił mu więc, że ukradli mu rower. Ojciec kazał mu wsiąść do samochodu i zaczął jeździć po okolicy. Gdy w końcu znalazł młodego złodzieja, wyciągnął zza siedzenia kij baseballowy i zaczął okładać rower. Gdy została z niego tylko masa pogiętego metalu, Norman stwierdził, że to właśnie będzie się działo ze wszystkimi rzeczami Harry'ego, jeśli nie będzie o nie dbać, a potem, jak gdyby nigdy nic, zabrał go na lody.

Dzisiaj. Harry kończy opowieść. Wyznaje innym członkom grupy wsparcia, że niedawno stracił kogoś ważnego i zaczął myśleć o wszystkich innych rzeczach, które stracił ze strachu bądź wstydu. Stwierdza jednak, że nie musi już tak być i wstając, zaczyna wraz z innymi modlitwę.

Jakiś czas później. Gdy Harry opuszcza spotkanie, za nim pojawia się Menace. Lily stwierdza, że pewnych rzeczy nie może zmienić i że zdecydowała się go opuścić. Osborn ostrzega ją, że mimo, że Norman wydaje się być wspaniałym człowiekiem, biada jej, jeśli kiedykolwiek mu się znudzi. Gdy się jednak odwraca, kobiety już tam nie ma.


"Loose Ends"

Postacie:
* Spider-Man
* Ana Kravinoff, Vermin
* Vin Gonzales

[Uwaga: historia ta rozgrywa się zaraz po Amazing Spider-Man #567 – przyp. S_O]

Szpital, pokój Vina Gonzalesa. Mężczyzna stwierdza, że Peter nie powinien tak bronić Spider-Mana – w końcu gdyby nie on, nigdy by tu nie trafił. Policjant jeszcze trochę krytykuje herosa, dodaje jednak, że jego uczucia wobec niego bledną w porównaniu do tego, jak bardzo nienawidziła go dziewczyna, która go porwała. Parker próbuje dowiedzieć się o niej czegoś więcej, Vin jednak przypomina sobie jedynie, jak mówiła o tym, że obserwowała ich przez długi czas i że równie długo ukrywała się w kanałach.

Tymczasem, na ostatnich piętrach jednego z wieżowców, Ana Kravinoff obserwuje krążących po ulicach mieszkańców, wściekła, że jej matka zakazała jej wychodzić. Znudzona, postanawia wrócić do okładania skrępowanego Vermina, który w kółko powtarza, że "Diabeł" był "Pająkiem". Spytany, co to oznacza, łotr wyjaśnia, że Daredevil, który kazał mu się zaprowadzić do kanałów, pachniał jak Spider-Man, a w dodatku miał jego siłę i używał jego pajęczyn. Dziewczyna w końcu domyśla się, że porwany policjant wcale nie był Spider-Manem i postanawia zatrzeć ślady zostawione w kanałach, nim prawdziwy Ścianołaz je znajdzie.

Jakiś czas później. Spidey wraca do kanałów i odnajduje miejsce, w którym ukrywała się Ana. Odkrywa tam zdjęcia przedstawiające jego, jego mieszkanie i inne miejsca, w których się pojawił, a także stary artykuł o jego pierwszej potyczce z Sinister Six. Nagle zauważa na ścianie materiały wybuchowe, a w tej samej chwili odzywa się jego pajęczy zmysł. Gdy się odwraca, widzi Anę, powstrzymuje ją jednak przed atakiem i wyjaśnia, że chce tylko wiedzieć, czy jest córką Kravena. Słysząc to imię, dziewczyna uruchamia detonator.

Spider-Manowi w ostatniej chwili udaje się uciec przed eksplozją. Myśląc, że Ana poświęciła się, próbując go zabić, Spidey opuszcza miejsce zdarzenia, nim zjawią się służby mundurowe, nie wiedząc, że jak najbardziej żywa dziewczyna obserwuje go, obiecując, że zemści się za to, co uczynił jej rodzinie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man: Extra! #3 Amazing Spider-Man: Extra! #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.