Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #132

Ultimate Spider-Man #132

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Spider-Mana nie ma, dziewczyny harcują... a konkretnie, Mary Jane Watson i Kitty Pryde dają sobie po buziach. A poza tym trwa Ultimatum, podczas którego nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem.

Cytat

Spider-Man (widząc Nightmare'a): "Uh, Hulk... hit that."
Hulk: "Don't tell Hulk what to do."
Spider-Man: "The one time I need you to hit something and you give me 'tude."

Streszczenie

Brooklyn. Mary Jane Watson, Gwen Stacy, Kenny McFarlane i Kitty Pryde dostają się na dach jednego z budynków. Obserwując zniszczony Nowy Jork dostrzegają purpurowe światło bijące z Soho. Zastanawiają się, gdzie są super-bohaterowie i czy w ogóle jeszcze żyją. Kiedy Kitty mówi, że ma nadzieję, iż Peterowi nic nie jest, Mary Jane uderza ją pięścią w twarz i krzyczy, że to ona wysłała go w środek katastrofy i nie rozumie, jak dla niej jest to ciężkie, ponieważ tak bardzo go kocha. Kitty mówi, że ona czuje to samo do Parkera, ale przerywa, kiedy widzi spojrzenie Kenny’ego. Tłumaczy Mary Jane, że nigdzie nie wysłała Petera – on sam wyruszył pomóc, komu się da, i gdyby mogła, to poszłaby z nim. Pyta się jej, co chce, aby zrobiła, na co Watson odpowiada, żeby Kitty pomogła Parkerowi. Pryde zgadza się i fazuje przez dach.

Dom Doctora Strange’a, dwa miesiące temu. Spider-Man ogląda różne magiczne przedmioty i pyta się, skąd czarodziej je ma. Stephen odpowiada, że zebrał je jego ojciec, a on tylko je odziedziczył. Pokazuje Peterowi Kulę Acmantaty, która jest przejściem do Mrocznego Wymiaru, w którym umieszczane są różne magiczne zjawiska zagrażające Ziemi. Spider-Man pyta się, czy trzymanie Kuli w środku Nowego Jorku jest bezpieczne, na co Strange odpowiada, że jego dom jest chroniony przez wiele różnych zaklęć i tylko coś w rodzaju boskiej interwencji mogłoby je przerwać.

Teraz. Ze zniszczonego domu Strange’a uciekają różne stwory. Kiedy Spider-Man zastanawia się, co powinien zrobić, pojawia się Hulk i zaczyna bić w ściany budynku, ponieważ denerwuje go purpurowe światło. Peter mówi olbrzymowi, żeby przestał, po czym zauważa Stephena wychodzącego z Kuli Acmantaty. Szybko jednak orientuje się, że ma przed sobą Nightmare’a, który pamięta ich poprzednie spotkanie [Ultimate Spider-Man #70-71], ale tym razem większą uwagę zwraca na Hulka. Demon przywołuje wizerunki ludzi, których zabił olbrzym, i zaczyna pożywiać się jego koszmarem. Spider-Man każe Hulkowi uciekać, ale Nightmare ma coś w zanadrzu również dla niego: przed Peterem pojawia się grupa złoczyńców, których kiedyś zebrał Norman Osborn [Ultimate Six]. Parker początkowo nie przejmuje się pamiętając, że ma do czynienia z iluzjami, ale ku jego zaskoczeniu Doctor Octopus chwyta do za głowę i rzuca nim o ścianę jednego z budynków. W międzyczasie Hulk próbuje opędzić się od swoich ofiar, ale jest ich za dużo i w końcu znika przykryty setkami żywych trupów.

Niedaleko, Spider-Manowi śni się zwykły dzień z wujkiem i ciotką. Kiedy stwierdza, że to nie jest prawdziwe, ponieważ Ben nie żyje, ten mówi mu, że to jego wina i powinien się z tego powodu zabić. Peter budzi się i mówi Nightmare’owi, że nie boi się swoich koszmarów, ponieważ są one niczym w porównaniu z tym, co obecnie dzieje się na świecie. Demon się tym nie przejmuje, ponieważ zależy mu jedynie na wzmocnieniu się, a koszmary Spider-Mana i Hulka dają mu tyle energii, że wkrótce będzie mógł zdobyć władzę nad światem. Peter znów zostaje zaatakowany przez swoich wrogów, do których dołączyli Daredevil i Venom, i zostaje przez nich obezwładniony. Nagle Nightmare zostaje złapany przez Hulka i rozerwany na pół. Demon składa swoją formę w całość i ucieka przed olbrzymem do Kuli Acmantaty. Wściekły Hulk niszczy magiczny przedmiot, czym doprowadza do eksplozji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #132 Ultimate Spider-Man #132

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.