Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #8

Runaways vol. 3 #8

Runaways vol. 3 #8

"Rock Zombies" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Val Rhymin' ujawnia całemu Los Angeles, że jest mega-potężnym czarownikiem. A ponieważ jest jednocześnie szefem Chase'a Steina, Runaways zostają zamieszani w całą drakę.

Cytat

Molly: "Okay, if you guys can't even decide on a costume, I'm not going to sing our new theme song!"

Streszczenie

Siedziba KZiT. Podczas swojej audycji Val Rhymin ogłasza, że ma niespodziankę dla słuchaczy: puści im piosenkę, którą będą słuchali od tej pory bez przerwy i żadnej innej nie będą potrzebowali do szczęścia. Jest to oczywiście ten utwór, w którego tło Val i Matka wpletli zaklęcie przekształcające ludzi, którzy przeszli operacje plastyczne w zombie. Na efekty nie trzeba długo czekać i już wkrótce w całym mieście wiele osób dostaje się pod wpływ czaru. Tymczasem inni pracownicy KZiT denerwują się, że Val okupuje stanowisko i nie pozwala nadawać innych audycji, ale kiedy próbują go przepędzić, zombie-Lydia zmusza ich do ucieczki.

Gdzieś na pustyni. Runaways urządzają sobie biwak, ale jego pomysłodawczyni, Molly, nie jest zadowolona z jego przebiegu, ponieważ każdy zajmuje się swoimi sprawami i wszyscy używają urządzeń elektrycznych zamiast cieszyć się ucieczką od cywilizacji i przygotowywać jedzenie nad ogniskiem. Kiedy jest ono już przygotowane, Molly pokazuje szkice kostiumów, które drużyna ma używać podczas akcji. Pozostali nie są z nich zadowoleni, ponieważ nie chcą ich nosić, więc Hayes stwierdza, że w takim razie nie ma nawet po co uczyć się ich nowej piosenki bojowej Runaways.

Po spędzeniu nocy na pustkowiu, grupa wraca do miasta furgonem, który Chase nazwał Magicznym Busem. W radiu słyszą, jak Val Rhymin ogłasza, że wie, jak przemienić mieszkańców Los Angeles z zombie na powrót w ludzi, ale najpierw muszą zdemolować miasto, rozprawić się z bankierami, politykami i innymi, którzy mają jakąś władzę, a potem zabrać ich pieniądze, złoto i inne kosztowności i przynieść Valowi. Słuchający tego Runaways myślą, że Rhymin żartuje albo mu odbiło, ale nagle zauważają zniszczone samochodowy i budynki, a potem gromadę zombie. Chase i Victor chcą zacząć je niszczyć, ale Karolina mówi, że ci ludzie wciąż żyją – są tylko przemienieni. Nico słyszy w tle puszczanej przez Vala piosenki zaklęcie i jest pewna, że to ono odpowiada za obecny stan mieszkańców Los Angeles. Tymczasem zombie zaczynają otaczać Magiczny Bus. Chase mówi, że nie może unieść się w górę, ponieważ silniki przypalą ludzi. Karolina wychodzi na dach i zaczyna świecić z całych sił, co na chwilę odstrasza zombie. Reszta grupy, korzystając z okazji, wychodzi z samochodu. Nico każe Karolinie zabrać Molly i Klarę, a sama z chłopcami przygotowuje się do walki. Nie jest pewna, czy może odwrócić zaklęcie, ale zamierza spróbować. Rzuca czar i nagle cała gromada zombie łączy się w jednego olbrzyma, który zaczyna kroczyć w stronę Runaways.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #8 Runaways vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.