Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #9

Squadron Supreme vol. 3 #9

Squadron Supreme vol. 3 #9

"A Matter Of Seconds...!"

Postacie
Zapowiedź

Hyperion wysyła do Waszyngtonu swoich ludzi, którymi są Nuke, Doctor Spectrum oraz Inertia. Powstrzymać ich może tylko Nick Fury i jego grupa.

Cytat

Nick Fury: "What's the situation down there?"
Biogeneral: "It's pretty bad here... I can't see the White House..."
Nick Fury: "Because of the smoke?"
Biogeneral: "No... because it's gone."

Streszczenie

Biały Dom. Prezydent Dolores Miller jest przerażona pojawieniem się Hyperiona w Waszyngtonie i daje to Fury’emu do zrozumienia w rozmowie telefonicznej. Nick mówi, że przybędzie tam tak szybko, jak będzie mógł, po czym każe Arcannie teleportować się do stolicy. Następnie komunikuje się z Biogeneralem, który mówi pułkownikowi, że on, Nell Ruggles, Old Soldier oraz dwaj niespodziewani sojusznicy w postaci Wolfa i przywróconego przez niego do życia Mangoga są gotowi na rozkazy. W tym samym czasie czwórka astronautów również decyduje się stanąć przeciwko Hyperionowi i Kathy Mora teleportuje siebie i swoich towarzyszy do Waszyngtonu.

W międzyczasie sojusznicy Marka również nie próżnują. W Malibu Doctor Spectrum otrzymuje wiadomość o rozpoczęciu operacji i wyrusza z Amphibian do stolicy. W Chicago Nighthawk mówi Blurowi, że nie ma zamiaru przyłączyć się do Miltona i uważa, że Stan też nie powinien był tego robić. W Waszyngtonie do akcji gotowi są już Inertia, Shape i Nuke. Patrick McCaslin mówi Paulowi Gringasowi, że z rozpoczęciem przewrotu należało się jeszcze wstrzymać i nie jest pewien, czy sprzymierzenie się z Hyperionem było dobrym pomysłem.

Gdzie indziej, jeden z kryminalistów zebranych przez Emila Burbanka budzi swojego szefa i powiadamia go o pojawieniu się Marka w stolicy.

Waszyngton. Część nowego Squadronu Supreme pojawia się przed Białym Domem. Wolf rzuca Mangogiem w Hyperiona i zaraz po tym razem z Biogeneralem leci go wesprzeć w walce. Mark jest zaskoczony atakiem i siłą swoich przeciwników, ale szybko strąca Callahana, a przybyły właśnie Doctor Spectrum zajmuje się Fordem. Na dole Nell zostaje otoczona przez Inertię, Blura, Shape’a i Nuke’a, ale z pomocą przychodzi jej czwórka astronautów, którzy dziwią się, widząc Mangoga żywego. Obie grupy zaczynają ze sobą walczyć zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Pojedynek Boyera i Gainesa wyzwala ogromne i niebezpieczne pokłady energii. Doctor Spectrum i Arcanna, która właśnie się pojawiła, chcą osłonić pozostałych, ale jest za późno i dochodzi do potężnej eksplozji.

Gdzie indziej, Nick Fury próbuje się dowiedzieć, co się dzieje w Waszyngtonie. Wreszcie na jego wezwanie odpowiada Biogeneral, który mówi pułkownikowi, że Biały Dom został zniszczony.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #9 Squadron Supreme vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.