Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #11

Captain Britain and MI: 13 #11

Captain Britain and MI: 13 #11

"Vampire State" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Dracula próbuje zmienić Wielką Brytanię w krainę wampirów i potworów. Pomaga mu w tym zdrajca w szeregach MI13. A po czyjej stronie stanie Spitfire?

Cytat

Pete Wisdom: "I've just had every drop of alcohol sucked out of my system by a magic spell, so I've literally got the hangover from Hell."

Streszczenie

Londyn. Brian Braddock wyrywa serce wampirowi, który uderzył w jego taksówkę i zabija go. Pete Wisdom ogłasza alarm na skalę krajową i każe wezwać wszystkich rezerwistów do czynnej służby. Kiedy Brian zajmuje się ciałem martwej Liz, która zginęła w eksplozji, Pete przeprasza Tarę za to, że nie powiedział jej, kim jest naprawdę, przez co naraził ją na niebezpieczeństwo.


Dziesięć tysięcy stóp nad Saharą. Pojazd Black Knighta i Faizy Hussain został zniszczony i oboje spadając próbują znaleźć sposób na uratowanie się przed śmiercią. Lekarka uważa, że być może uda jej się zdążyć błyskawicznie uleczyć ich w momencie, w którym uderzą w ziemię. Dane pyta się jej, czy chciałaby coś zrobić lub powiedzieć na wypadek, gdyby się im jednak nie udało, ale Faiza po chwili zastanowienia mówi, że nie. Para spada na pustynię i lekarce udaje się zrobić dokładnie to, co chciała. Kiedy wstają, zauważają, że są otoczeni przez wampiry. Oboje dobywają swoich mieczy i szybko rozprawiają się z przeciwnikami. Wśród części pojazdu Black Knight znajduje pudło z fałszywym Czarnym Ostrzem. Faiza powiadamia o sytuacji Pete’a, który postanawia sprowadzić ich do Londynu za pomocą portalu, ale ostrzega dziewczynę, że ma dla niej złe wiadomości.


Szpital w Londynie. Faiza stoi przy łóżku swojej ciężko rannej matki. Wisdom mówi jej, że Farida włączyła alarm i dwójka rezerwistów - Motormouth i Killpower - natychmiast ruszyła na pomoc. Harley uratowała matkę Faizy, ale Dracula zabrał jej partnera i Yusufa ze sobą.


Dom Hussainów. Blade znajduje na lustrze wiadomość od Draculi. W niej ogłasza on rozpoczęcie wojny wampirów z Wielką Brytanią i obiecuje mu, że on zginie na samym końcu.


Szpital. Brian pociesza Faizę i mówi jej, żeby się nie winiła za to, co się stało. Lekarka nie rozumie, dlaczego Dracula porwał jej ojca, na co Blade mówi jej, że wampiry trudno zrozumieć i obawia się, że za trzy dni Yusuf będzie jednym z nich. Black Knight melduje, że wszyscy koncentrują się na poszukiwaniach, a Wisdom postawił na nogi wszystkich ważnych ludzi. Faiza mówi Dane’owi, żeby w razie najgorszego nie chronił jej i nie odstawiał na bok. Peter wraca i zapowiada naradę wojenną. Mówi Faizie, że tylko jej rodzina została zaatakowana, więc Dracula najprawdopodobniej chciał wyłączyć z akcji właścicielkę Excalibura, ale mu się nie udało i proponuje, aby lekarka przyjęła nazwę miecza jako swój oficjalny pseudonim. Ma również jeszcze jedną złą wiadomość: Jacqueline Crichton również zaginęła.


Whitehall. Agenci MI13 spotykają się z przedstawicielami MI5 i MI6. Joe Chapman wścieka się na Wisdoma, że ten nie potrafi odnaleźć Spitfire. Annabel Warner uspokaja go, a Pete zapewnia, że robi wszystko, co w jego mocy. Blade przyznaje, że przez ostatni rok aktywność wampirów była bardzo niska, nawet podczas inwazji Skrullów. Ponieważ demony uwolnione z ich więzienia w Avalonie również nie dawały znać o sobie, a ataki Draculi były wspomagane magią, od której wampiry raczej trzymają się z daleka, Brooks uważa, że Tepes zwerbował część z nich. Książę wampirów postanowił wypowiedzieć wojnę oficjalnie, bo uważa się za osobę honorową. Clive Reston stwierdza, że to ułatwia sprawę, ponieważ można uruchomić różne procedury, ale Wisdom jest zdania, że to by znaczyło uznanie wampirów za naród, a tego nie chce zrobić. Dodaje, że Dracula jest znakomitym strategiem i przygotowywał się do wojny od jakiegoś czasu. Zostawiając Blade’a w spokoju liczył na to, że jego obecność z MI13 spowoduje konflikty, a podkładając fałszywe Czarne Ostrze miał nadzieję wyłączyć z gry Black Knighta. Ale to nie wszystko - Pete chwyta asystenta Annabel Warner i pyta się go, czy podobają mu się światła ultrafioletowe, które znajdują się w pokoju. Szefowa MI5 obiecuje, że sprawdzi dokładnie wszystkich swoich ludzi, a z tym pozwala zrobić, co Wisdom uważa. Pete chce go przesłuchać, ale wampir nagle eksploduje. Wisdom stwierdza, że dopóki nie będzie miał pewności, że MI5 i MI6 nie mają w swoich szeregach szpiegów Draculi, nie będzie udzielał im żadnych informacji, po czym uznaje spotkanie za zakończone.


Gdzieś w podziemiach. Kenneth zapewnia Spitfire, że wciąż jest jej synem, ale pragnie pomóc swojemu ludowi i zdobyć dla niego dom. Wyjaśni jej wszystko, kiedy upewni się, że Jacqueline przyłączy się do nich. Ale kobieta, mimo pewnych wampirycznych cech, nie uważa się za jedną z nich i prędzej sama wbije synowi kołek w serce. Prosi go, by wrócił z nią do MI13, ale Kenneth mówi, że jest na to za późno. Przed parą stoi Dracula, który każe Spitfire klęknąć przed nim. Jacqueline chce uciekać, ale nie jest w stanie i robi to, co Tepes jej kazał, po czym nazywa go swoim panem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #11 Captain Britain and MI: 13 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.