Avalon » Serie komiksowe » Ultimatum » Ultimatum #4

Ultimatum #4

Ultimatum #4

"A Time To Die"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Spider-Man i Hulk walczą z siłami Magneto, dwóch kolejnych bohaterów ginie, a Reed Richards, Doctor Doom i Zarda próbują ocalić świat.

Cytat

Nick Fury: "Secrets... Bite you in the ass every time..."

Streszczenie

Dom Doctora Strange w Soho. Spider-Man próbuje powstrzymać Hulka przed zniszczeniem Kuli Acmantaty, ale nie udaje się mu i dochodzi do eksplozji, która pochłania Petera. Jakiś czas później Kitty Pryde znajduje jego zniszczoną maskę. W międzyczasie, ze zniszczonego budynku wyłania się Dormammu. Doctor Strange staje naprzeciw niemu mówiąc, że zamierza odesłać go z powrotem do jego więzienia. Zamknięty w medalionie na szyi demona Johnny Storm ostrzega Stephena, że Dormammu pożywia się jego płomieniem i obecnie dysponuje nie tylko magią. Strange stwierdza, że to nie ma znaczenia, ponieważ wciąż może go pokonać zaklęciami. Dormammu nie ugina się pod atakiem Stephena i mówi mu, że odziedziczył swój tytuł po ojcu, ale ponieważ sam nie ma syna, będzie ostatnim w swoim rodzie. Demon chwyta Strange'a i zabija go niszcząć jego głowę. Dormammu cieszy się, że nic teraz już go nie powstrzyma przed zawładnięciem Ziemią, ale z pomocą Johnny’emu przychodzą Sue Storm i Ben Grimm. Tymczasem tajemnicza postać podchodzi do ciała Stephena i dotyka je generując błysk światła.

Manhattan. Hulk ucieka przed wojskowymi helikopterami, które zatrzymują Cyclops i Storm każąc żołnierzom zaprzestać pościgu. Wolverine staje przed szarym gigantem chcąc z nim porozmawiać, ale ten zamierza rozerwać Logana na pół tak, jak już to raz kiedyś zrobił. Marvel Girl interweniuje i telepatycznie mówi Hulkowi, że nie chcą z nim walczyć, lecz potrzebują jego pomocy. Olbrzym, zauroczony Jean, zgadza się.

Biały Dom na Ziemi 31916. Przed Nickiem Furym pojawiają się Arcanna Jones, Reed Richards, Zarda i Doctor Doom. Dyrektor S.H.I.E.L.D. stwierdza, że spodziewał się, że prędzej czy później jego dawni znajomi wrócą po niego, ale nie sądził, że wśród nich będzie Victor Van Damme. Reed mówi, że to był jego pomysł i potrzebują Fury'ego z powrotem na ich Ziemi. Ten nie ma zamiaru się tam wybierać, więc Zarda niszczy jego samochód krzycząc, że to nie była prośba. Richards opowiada, co zrobił Magneto, na co Nick stwierdza, że właśnie przed tym ostrzegał pozostałych bohaterów, kiedy zostawiali go w tym wymiarze i każe Doomowi wyjaśnić, jaka jest rola w tym wszystkim. Victor wyjawia, że to on zaaranżował śmierć Scarlet Witch mając nadzieję na wojnę mutantów i ludzi. Po jej zakończeniu zostałby władcą Ziemi, ale w obecnej sytuacji może się okazać, że nie będzie miał kim rządzić. Reed i Zarda atakują Dooma po tych nowinach, ale Nick ich powstrzymuje i każe Arcannie przenieść ich na Ziemię 1610.

Dom Parkerów w Queens. Wolverine dowiaduje się od Kitty o śmierci Spider-Mana. Mówi, że z resztą X-Men wyruszają na ostateczną rozprawę z Magneto i daje jej pudełko, prosząc, aby w razie jego śmierci otworzyła je – kiedy zobaczy, co jest w środku, będzie wiedziała, co dalej zrobić. Dodaje, że Iceman zostanie z nią, ponieważ Wolverine nie chce, aby żadne z nich wyruszyło z nimi. Kiedy Kitty pyta się dlaczego, Logan odpowiada, że po tym wszystkim będą potrzebni dobrzy ludzie tacy jak ona, aby zacząć wszystko od początku.

Cytadela Magneto nad Biegunem Północnym. Do sali tronowej oczekującego na przybycie przeciwników Erika wpada Angel chcący się zemścić za śmierć Dazzler. Warren uderza Lehnsherra w twarz, ale chwilę później Sabretooth rani go w plecy, wyrywa mu jedno ze skrzydeł i łamie kark. W odpowiedzi Hawkeye trafia mutanta strzałą w oko. Naprzeciw Magneto staje Valkyrie, która domaga się od niego zwrotu młota Thora. Erik chce ją nim uderzyć, ale Barbara jest szybsza i odcina mu prawą rękę. W odpowiedzi Lehnsherr zabiera jej miecz i rani ją w tułów. Przed zabiciem Valkyrie powstrzymuje go jednak przybycie Kapitana Ameryki, który uderza go kilka razy. Magneto zawala sufit na Rogersa i odlatuje, ale na jego drodze stają X-Men, Hawkeye i Iron Man. Erik dziwi się, że nawet bez Xaviera bohaterowie wciąż mu się opierają, ale to nie ma dla niego większego znaczenia, ponieważ nadchodzi koniec, w którym, niczym Bóg w Starym Testamencie, zamierza zniszczyć Ziemię i ludzkość razem z nią.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimatum #4 Ultimatum #4 Ultimatum #4 Ultimatum #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.