Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #507

Uncanny X-Men #507

Uncanny X-Men #507

"Lovelorn" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Sekret masakry w Cooperstown ujrzał światło dzienne. Anty-mutancka histeria objęła cały kraj. Jeśli Scott i Emma sobie nie ufają, jaką przyszłość ma rasa mutantów? Beast i nowopowstała naukowa drużyna walczą o swoje życia na wyspie Hokkaido... a najmroczniejszy sekret Angela zostaje wyjawiony. Do tego niewinni ludzie znajdują się pomiędzy rosyjską mafią a Colossusem, który walczy sam z horrorami ze swojej przeszłości. Do tego Sisterhood w końcu się uformowała i panie są gotowe raz na zawsze zniszczyć X-Men.

Cytat

Sadie: "Scott, it looks like you're building a militia. People are getting scared."
Cyclops: "Not a militia. An army."

Streszczenie

Kunaszyr. Beast, Angel, Doctor Nemesis, Madison Jeffries i Yuriko Takiguchi patrzą na zbliżającego się do nich Godzillę. Japończyk mówi, że nie ma nic, co mogłoby posłużyć za skuteczną broń przeciwko potworowi, ponieważ można by go zranić tylko od środka. Warren każe wszystkim zostać w bunkrze, a sam wychodzi na zewnątrz i zmienia się w Archangela. Hank jest tym zaskoczony i chce porozmawiać z przyjacielem, ale ten mówi, że zrobią to później. Worthington wzbija się w powietrze, trafia Godzillę kilkoma lotkami, przecina skrzydłami jego wargę, aż w końcu wpada do pyska potwora i wylatuje przez jego kark. Warren wraca do zwykłej postaci i mówi Beastowi, że mogą już wracać do domu. Ten wciąż jednak jest zły na przyjaciela za trzymanie przed nim tajemnic.

Dzielnica Richmond w San Francisco. Colossus i Emma Frost wpadają do kryjówki rosyjskich gangsterów i zaczynają z nimi walczyć. Szybko rozprawiają się z przeciwnikami i kierują uwagę na ich szefa. Peter wraca do ludzkiej postaci, mając zamiar w ten sposób pokonać dawnego prześladowcę jego rodziny. Uderza go, ale człowiek z tatuażami rewanżuje się ciosem w twarz rozbitą butelką. Gangster zaczyna wołać swoich ludzi, co wykorzystuje Colossus i podąża za jego głosem. Przeciwnik podnosi pistolet z podłogi i błyskawicznie strzela do Petera, ale rani tyko jego policzek. Rasputin przewraca człowieka z tatuażami na podłogę, mówi, że wreszcie poczuł ból, a teraz chce, aby pokazał mu to, czego się boi. Emma próbuje powstrzymać Rasputina, ale ten uspokaja ją, że nie zamierza nikogo zabijać. Gangster mówi, że w oczach Colossusa widzi wielką stratę, po czym rozpina koszulę i na jego piersi ukazuje się podobizna Kitty Pryde.

Następnego dnia. Colossus i Nightcrawler odwiedzają salon tatuażu. Peter obiecuje artystce, że tym razem jest gotowy i nie będzie już niszczył jej narzędzi przybierając metalową formę. Kobieta tatuuje na piersi Colossusa serce i imię „Katya”.

Marin Headlands. Beast, Angel i ich X-Club wracają do domu. Tymczasem Emma odwiedza celę Sebastiana Shawa i mówi mu, że może zapomnieć o jego wszystkich innych zbrodniach, ale nie o tym, że przyczynił się do ponownego rozwoju Sentineli, które później zabiły szesnaście milionów ludzi na Genoshy. Frost przyznaje, że Shaw został tu uwięziony w ramach umowy z Namorem, ale i tak by tu trafił za to, co zrobił, a wkrótce dołączą do niego inni. Aby dodatkowo go ukarać, Emma wymazuje jego pamięć i zostawia tylko pamięć o wszystkich, do których śmierci się przyczynił.

Gabinet burmistrz San Francisco. Cyclops mówi Sadie, że uwolnione Rosjanki są pod ich opieką i potrzebuje jedynie pomocy w załatwieniu formalności w sprawie możliwości ich pozostania w Ameryce. Burmistrz nie widzi problemu w używaniu Graymalkin Industries jako schroniska dla uchodźców, ale prosi, aby X-Men przez jakiś czas starali się nie wychylać i nie urządzać wielkich bijatyk jak ta, w której ostatnio brał udział Colossus. Nastroje względem mutantów ostatnio zaczęły się pogarszać i niektórym nie podoba się to, że Cyclops przekształca X-Men w milicję. Scott poprawia Sadie mówiąc, że jego celem jest utworzenie armii.

Marin Headlands. Beast próbuje porozmawiać z Angelem o jego drugiej osobowości, która bardzo go martwi, oraz o tym, że nie trzymał to przed nim w tajemnicy. Warren odpowiada, że nie może mówić na ten temat i odlatuje.

Pojazd High Evolutionary'ego. Wyndham przygotowuje się do przeprowadzenia eksperymentu na Magnusie i pyta się, czy ten zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Słysząc potwierdzenie, rozpoczyna i chwilę później następuje eksplozja. High Evolutionary pyta się Erika, czy wszystko w porządku, na co on odpowiada, aby zwracać się do niego Magneto.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #507 Uncanny X-Men #507 Uncanny X-Men #507

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.