Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents vol. 2 » Marvel Comics Presents vol. 2 #12

Marvel Comics Presents vol. 2 #12

Marvel Comics Presents vol. 2 #12

"Vanguard" - chapter twelve - "Fade Out"

Postacie
Streszczenie

Stacy dziwi się, że ona, Blade i reszta nadal żyją, więc Retcon tłumaczy, że telepatycznie przekonała Crafta, że ich zabił. Teraz jednak muszą się ukryć, co nie stanowi jednak problemu ani dla staruszki, ani dla uznawanych za zmarłych Yeleny i Dominica. Gdy po tych nie ma już śladu, Brooks daje Stacy alternatywę – może się ukrywać i zerwać wszelkie kontakty, modląc się, żeby Trenton Craft jej nie znalazł, albo może zostać bezboleśnie zabita na miejscu przez niego.

Epilog pierwszy.
Dom Bretta Mahoney'a, kilka miesięcy później. Policjant celuje do intruza, którym okazuje się być Stacy. Jego była partnerka wręcza mu grubą książkę, w której opisała wszystko, co się stało i co wie o Vanguard. Jednak nawet jeśli Brett to przeczyta, nie będzie mógł nikomu o tym powiedzieć. Dolan wręczyła mu ją dlatego, że niedawno Blade został złapany i chociaż na torturach powtarzał tylko blef, że był jedynym, który przeżył, kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że niedługo znajdą i ją, a chce, żeby po jej śmierci został na świecie ktoś, kto zna prawdę. Radzi partnerowi pilnować swoich pleców i odchodzi.

Epilog drugi.
Colonel America przedziera się do celu, zabijając każdego stawiającego opór. Koordynator akcji informuje go, że każdy, kto go widział, zapomni o tym, więc Trenton pochwala Retcona i prosi o przekazanie mu gratulacji.


Scenariusz: Ivan Brandon
Rysunki: Niko Henrichon

"Machine Man" – chapter five: "Man Become Me"

Postacie:
* Machine Man
* Madame Menace
* sobowtóry bohaterów

Stan 51 unoszący się nad Bombajem. Sunset Bain dziwi się ilością robotów-sobowtórów, więc Aaron pokrótce opowiada o każdym z nich – poza Wolverinem, który jest prawdziwy – kilka dni temu zderzył się w myśliwcu ze Stanem. Robo-Spider-Man stwierdza, że tak naprawdę jej to nie interesuje, a kobieta przyznaje mu rację. Wspomina, jak za młodu poznała "ojca" Machine Mana, Abla Stacka, i o tym, jak ten kochał Aarona, jeszcze zanim go stworzył. Kończy makijaż i przystępuje do akcji. Podczas gdy latająca forteca się transformuje, Bain tłumaczy, że każdej nocy kradła element Machine Mana, a on nawet tego nie zauważał. Nie zabierała ich jednak dla siebie, lecz wmontowywała w mechanizmy Stanu 51, czego wynikiem jest teraz gigantyczny, stojący wśród zabudowań miasta Aaron. Po chwili jednak kobieta zauważa, że bombajczycy nie uciekają tak, jak powinni – jak się okazuje, Stack przybrał postać Shivy. Następnie robot przyznaje rację swojemu przyjacielowi, Celestianinowi, którego imię wreszcie sobie przypomina – brzmi ono Ea the Wise. Malec stwierdza, że Aaron dorósł i nie będzie już potrzebował swoich wyimaginowanych przyjaciół.

Później. Stan 51 wrócił do formy latającej fortecy, z której pokładu Madame Menace jest zabierana przez agentów S.H.I.E.L.D. Pyta Aarona, jak się czuje po zakończonej terapii, ale on zamiast odpowiedzieć, obdarza ją pocałunkiem i odprowadza wzrokiem do helikoptera pilotowanego przez postać dziwnie podobną do jego terapeuty.

Scenariusz: Jay Nitz
Rysunki: Ben Stenbeck

"Dirty Work"

Postacie:
* Agenci Simons, London i Easterbrook
* Man-Thing

Cytat numeru:
Easterbrook: "We'll get a promotion for this."
London: "We just got a promotion. We got promoted from working for S.H.I.E.L.D. to not working and living on the beach drinking blurberry-almond martinis all day."

Baza S.H.I.E.L.D., Atlanta w stanie Georgia. Agent Simons informuje dwójkę podwładnych – Londona i Easterbrooka – że wyznaczył ich do znalezienia Man-Thinga, który jak każdy nadczłowiek podpada pod Akt Rejestracji. W szatni Easterbrook obwinia za to zadanie Londona, a gdy ten przypomina, że to jego partner nie potrafił trafić Bloba z dwudziestu metrów, Easterbrook odpiera, że to dlatego, że London akurat tamtego ranka zdecydował się zwierzyć mu z sypiania z jego ex-żoną. W drodze na bagna London stwierdza, że po wykonaniu misji rzuca pracę w S.H.I.E.L.D., bo otrzymał intratną propozycję z Beyond Corp..

Kilka godzin błądzenia po bagnach później agenci wyłapują jakiś sygnał. Znajdują jednak nie Man-Thinga, lecz zniszczony i porośnięty mchem samolot pełen heroiny i złotych sztabek. Easterbrook chce zawiadomić przełożonych, licząc na awans, jednak London powstrzymuje go i sugeruje, że dzięki znalezisku nie będą musieli już nigdy pracować, i zaczyna dusić kompana. Nagle jednak koło nich pojawia się poszukiwany potwór, więc wypuszczony Easterbrook recytuje formułkę o rejestracji, a gdy Man-Thing zamiast odpowiedzi daje mu ropuchę, uznaje to za brak kooperacji i atakuje paralizatorem. Grozi nim także Londonowi, jednak potwór niezauważenie wstaje i łapie agenta, spalając go. London celuje więc do stwora ze swojej broni, a gdy ten po chwili wyczuwa jego strach i rzuca się na niego, agent strzela, pokrywając Man-Thinga szybkoschnącą pianą. Następnie ucina mu głowę, zamyka ją razem ze złotem w bagażniku, sadza trupa Easterbrooka na fotelu pasażera i odjeżdża.

Później London zdaje raport Simonsowi. Wmawia mu, że zgubił się na bagnach i przez kilka dodatkowych godzin poszukiwał auta, ale gdy na wspomnienie o awansie odpiera, że chciałby zrezygnować ze służby, jego przełożony zdradza, że wie wszystko o samolocie i złocie. Mówi, że długo obserwował podwładnego i był pewien, że nie wróci z pustymi rękami. Informuje Londona, że ten otrzyma awans i najprawdopodobniej zajmie jego miejsce. Simons tymczasem weźmie złoto i przejdzie na emeryturę. O ile oczywiście London nie wspomni nic o znalezisku. On jednak nawet już o nim nie pamięta.


Scenariusz: Rich Koslowski
Rysunki: Marco Checchetto

"Weapon Omega" – Conclusion

Postacie:
* Guardian, USAgent, Arachne, Sasquatch
* Rachel Carpenter, agent Brown, dr Benning

Pięć minut temu. Walker przydusza Browna, wyrzucając mu, że zmienił Pointera w "super-ćpuna". Kanadyjczyk przysięga, że o tym nie wiedział, ale Rachel i John stwierdzają, że nadszedł czas, by zasłużył na ich zaufanie.

Teraz. Brown stwierdza, że tak premier Kanady, jak i rząd amerykański będą zaciekawieni eksperymentami doktor Benning. Pointer wyjaśnia, że skontaktował się z Rachel telepatycznie, a ona z kolei udała się po USAgenta – w końcu pani doktor sama radziła, żeby się do niej zbliżył. Brown każe natychmiast przesłać energię do kombinezonu Guardiana, jednak Benning nie boi się ich i nic sobie nie robi z ich gróźb. Nie zdaje jednak sobie sprawy z tego, że Walker został podświadomie uleczony przez Pointera zanim zabrano go z Sali Ćwiczeń [w części dziewiątej – przyp. S_O] i że Michael przed utratą mocy dostał się do mocy technopaty i przygotował do wysłania Starkowi nagrania ze wszystkich ukrytych kamer, ani że wysłane przez Rachel i zakamuflowane w SMS-ie o kończącej się wędlinie wezwanie o pomoc do matki zostało przepuszczone przez monitorujących wszystkie formy przekazu agentów. Gdy po chwili w pokoju pojawiają się Arachne i Sasquatch, Benning nie ma wyboru i każe przywrócić zasilanie kostiumowi Guardiana. Znowu w pełni mocy, Michael podchodzi do kobiety i zabiera ją w głąb Collective'a, po czym w stanie katatonii wręcza agentom. Następnie zwraca się przeciw Brownowi i uderzywszy go, każe powiedzieć, ile z tego wszystkiego wiedział. Kanadyjczyk w końcu przyznaje, że zdawał sobie sprawę, że życie Pointera będzie zależało od kostiumu, ale nie miał pojęcia o tym, w jaki sposób zostanie to wykorzystane.

Epilog.
Guardian szybuje w przestworzach, rozmyślając o wyborach i o tym, jak czasem człowiek staje się bierną ofiarą decyzji innych. Teraz jednak sam będzie dokonywał wyborów. A pierwszym z nich jest pomoc w odbudowie North Pole.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.