Avalon » Serie komiksowe » Hulk: Broken Worlds » Hulk: Broken Worlds #1

Hulk: Broken Worlds #1

Zapowiedź

We wszechświecie niezliczone ilości światów i rzeczywistości zostały zmienione na zawsze przez Hulka. Ale czy zawsze kończyło się to tragedią? Dołączcie do nas, kiedy odwiedzimy kilka z tych miejsc i sprawdzimy, co dzieje się z tamtejszymi zielonymi olbrzymami. Zapraszamy na rewizytę w House Of M, Microversum, Future Imperfect oraz Ziemi w 2099 roku!

Cytat

Hulk: "'Gramps'. You mean Rick. He was… what? Your great-grandfather? Great-great?"
Janis: "I asked him once. He said he lost tracks."
Hulk: "Yup. Sounds like Rick."

Streszczenie

"Punnyville"

[Uwaga: Akcja tej historii ma miejsce w rzeczywistości House of M, po wydarzeniach z Incredible Hulk vol. 3 #83-86 - Demo]

Kolejni ludzcy imigranci lądują na brzegach Australii, choć Hulk już dawno puścił w eter, że mają przeludnienie i nie przyjmują nowych mieszkańców. Obserwując ich, zauważa Betty Ross i Glenna Talbota. Po krótkim powitaniu okazuje się, że teraz oboje są małżeństwem. Glen przywiózł coś Hulkowi, ale ten nie jest zainteresowany i zabiera Betty, by pogadać z nią na osobności.

Punnyville, obóz dla uchodźców. Glenn żali się trójce nowo poznanych ludzi z tego, jak został potraktowany. Wyjaśnia im, że wykradł eksperymentalną obrożę zdolną zablokować wszelkie supermoce noszącego. Uważa, że mogłaby ona dać wielką przewagę Australii, może nawet przyczynić się do pokonania Magneto. Koledzy mówią mu, że nie są zadowoleni z tego, jak są tutaj traktowani i proponują, aby dać Hulkowi małą nauczkę.

W swoim domu Hulk stwierdza, że od kiedy jego ukochana tu jest, ma wszystko, o czym zawsze marzył. Betty cytuje swojego ojca, który zwykł mawiać, że lepiej podchodzić ostrożnie do rzeczy, które wydają się tym, czego pragniemy, bo możemy nie zauważyć, czym są naprawdę, ale zielony olbrzym nie ma ochoty słuchać słów faceta, który próbował go zabić. Gdy Betty nazywa go Bruce, Hulk zmienia się w Bannera i zaczyna ją całować. Oboje nie zauważają, że do domu zakradł się Glenn z kolegami. Jeden z nich zabiera zaskoczonemu Talbotowi obrożę, umieszcza ją na karku Bannera i zaczyna szarpać pazurami. Jego towarzysz wyjaśnia, że oszukali Glenna - nie są ludźmi, tylko mutantami, agentami Czerwonej Gwardii Magneto, znanymi jako Arclight, Mentallo i Wild Child. Arclight dodaje, że wykorzystali okazję, by zdjąć Hulka, ale ich prawdziwym celem byli Talbotowie, po czym razi Betty energią. Na ten widok Banner wścieka się tak bardzo, że przełamuje efekt inhibitora, zmienia w Hulka i zabija całą trójkę. Gdy na miejsce przybiega zaalarmowana Scorpion, Hulk śmieje się, że po tym, co zrobił Glenn, Betty nie będzie chciała go widzieć i teraz naprawdę ma wszystko, czego pragnął. Dopiero wtedy zdaje sobie sprawę, że Betty nie żyje.


"Heart of the Atom"

Planeta K'Ai, Microvesum. Hulk i Jarella pokonują armię żołnierzy Z'Gmy, zastanawiając się, jak ci mogli być na tyle głupi, by zdecydować się na najazd, choć wiedzą, że oboje wspólnie podbili tę planetę [Incredible Hulk vol. 2 #140-148 - Demo]. Okazuje się, że wrogowie przyprowadzili ze sobą wielkiego potwora, ale pokonanie go nie sprawia im większych kłopotów. To powoduje, że żołnierze Z'Gmy uciekają w popłochu. Od kiedy Bruce przejął kontrolę nad swoim zielonym ciałem, on i Jarella są bardzo szczęśliwi i mają nadzieję, że to szczęście będzie trwało wiecznie. Jednak gdy Hulk chce pocałować ukochaną, ta znika, a na jej miejscu pojawia się jej grób. Zrozpaczony Hulk zdaje sobie sprawę, że uległ iluzji - Jarella nie żyje, a jego już dawno nie ma w tym wymiarze. Wróciwszy na chwilę do siebie, świadomość Bannera widzi, jak jego dzikie alter ego zmaga się z kolejną armią, nasłaną przeciw niemu i nim znów odejdzie w świat marzeń, sprawia, że Hulk roni łzę nad ukochaną.

Inny świat. Jarella stoi nad grobem ukochanego Hulka, który poległ kilka miesięcy temu. Mówi mu, że tęskni za nim. Pociesza się tym, że gdzieś tam istnieją inne rzeczywistości, a w jednej z nich to ona zginęła zamiast niego.


"Development Hell"

Strefa Los Angeles, rok 2099. Życie Johna Eisenharta polegało na rujnowaniu żyć innych ludzi, by móc nakręcić kolejny holo-film. Od czasu, gdy kult Knights of Banner zamienił go w nowego Hulka, próbuje naprawić swoje błędy. W tym celu odwiedza Kadena Portera, by ostrzec go, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo, ale on nie chce go słuchać. Był uczonym, który odkrył, że jego firma prowadzi nielegalne eksperymenty. Próbowali go uciszyć, a on, zamiast pójść na policję, dał się namówić, by sprzedać prawa do tej historii wytwórni Lotusland. Film jednak nigdy nie wyszedł, bo szefowa Johna - Audra - zdecydowała, że się nie sprzeda. Zamiast pieniędzy Kaden zobaczył zwolnienie i wilczy bilet. John przypomina sobie, jak po klęsce jego ostatniego filmu musiał zabić scenarzystę, by ocalić własne życie, a ten próbując się ratować, opowiedział mu o Porterze. Nagle do domu Kadena wpadają dwa Turnaround-Men - roboty z ludzkimi elementami, stworzone z ludzi, w których kontraktach był punkt mówiący, że jeżeli nie będą przynosić korzyści Lotusland, stają się własnością firmy. Tak jak w kontrakcie Kadena. John zmienia się w Hulka i niszczy oba roboty, choć te próbują go zranić bronią atakującą bezpośrednio układ nerwowy. Wraca do ludzkiej postaci i daje Kadenowi dosyć kredytów, aby ten mógł uciec z miasta. Ale gdy tylko odchodzi, Porter kontaktuje się z Audrą i oferuje jej historię życia.


"Post Mortem"

[Uwaga: Ta historia toczy się równolegle z epilogiem miniserii Incredible Hulk: Future Imperfect - Demo]

Dystopia, dzień po pokonaniu Maestro. Char i jej ojciec patrzą z daleka na miasto. Mężczyzna cieszy się z odzyskanej wolności, ale dziewczyna pyta, czy może kiedykolwiek być wolna po tym, co musiała robić w haremie Maestro, i ucieka.

Hulk i Janis zmierzają na ich prywatny pogrzeb Ricka, dziadka dziewczyny. Zaczepia ich Scooter, który mówi, że nowi kandydaci na miejskich przywódców chcą z nimi mówić - wielu nie wierzy, że Maestro zginął i chcą zobaczyć jego zwłoki. Hulk mówi, że to niemożliwe, bo wysłał tyrana w przeszłość. Janis mówi, że spotkają się z liderami później, a Hulk każe Scooterowi pilnować, aby nikt im nie przeszkadzał. Kiedy już skończą, zajmą się sformowaniem rządu i pomocą wszystkim uciemiężonym przez Maestro.

Boz próbuje dogonić córkę, gdy drogę zagradza im jeden z mieszkańców wioski - Lothar. Kwestionuje on prawo Boza do przywództwa, skoro ten nie potrafił uchronić własnej córki przed zesłaniem do haremu, a Char ma za dziwkę. Boz odgraża się, że za jego zachowanie czeka go kara bogów, ale Lothar kpi z niego. Nagle z nieba spada tarcza Captaina America, którą Hulk cisnął najdalej jak umiał, posypawszy prochami Ricka, i ścina głowę pretendenta. Ten "cud" sprawia, że Boz odzyskuje reputację i dalej jest niekwestionowanym przywódcą. Char szepcze mu do ucha, że prawdopodobnie nosi w brzuchu dziecko Maestro. Oboje uznają, że mądrze będzie to na razie trzymać w tajemnicy.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Hulk: Broken Worlds #1 Hulk: Broken Worlds #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.