Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #127

Incredible Hercules #127

Postacie
Zapowiedź

Całkowite przejęcie władzy nad Olimpem przez Herę jest już faktem, a jej pierwszym rozporządzeniem było wydanie wyroku śmierci na Herculesa oraz Athenę. I aby tego dokonać, żona Zeusa jest gotowa zawrzeć sojusz z najpotężniejszym obecnie człowiekiem na Ziemi - Normanem Osbornem. Czy naszym bohaterom uda się sprostać połączonym siłą ludzi i bogów? I jaką rolę do odegrania w planie Hery ma były członek New Warriors - Aegis?

Cytat

Iron Patriot: "Avengers... Take them all down!"

Streszczenie

Brooklyn, Nowy Jork. Trey Rollins alias Aegis to jeden z największych championów Atheny, który swą nieskazitelnością ducha zasłużył na posiadanie jej napierśnika. Magiczny element zbroi, który wcześniej należał do bogini mądrości, a jeszcze wcześniej do samego Zeusa, chroni go polem siłowym przed wszelakimi atakami. Jednak Aegis zamiast wstąpić do jakiejś drużyny, czy nawet Inicjatywy, woli zwalczać zwyczajną przestępczość na swojej dzielnicy. Rollins właśnie rozprawił się z grupką uzbrojonych opryszków na miejscowym boisku i wrócił do swojego, skromnego jak na superbohatera, mieszkania, kiedy nagle spostrzegł, że ktoś czai się w kącie pokoju. Z zaciemnionego rogu pomieszczenia wyszedł Huntsman - tropiciel, przed którym drży cały Olimp, szczególnie teraz, gdy nie ma już Zeusa, który go kontrolował. Napastnik w imieniu Hery zażądał, aby Aegis udał się z nim i wyrzekł się Atheny. Lecz Rollins za nic nie chciał zdradzić swej pani - bogini mądrości. Ale też nie mógł się równać z Huntsmanem, który dzięki swej magicznej lancy mógł kontrolować mityczną moc napierśnika. Aegis nie widząc innego wyjścia wyskoczył przez okno, może nie świadom, że tym razem nie ochroni go żadne pole siłowe. A że było to dwunaste piętro, Trey Rollins rozkwasił się na bruku i zginął na miejscu.

Silly's Greek Diner - wydawałoby się, jedna z wielu greckich knajpek, gdzieś na Manhattanie. Lecz to szczególny lokal, prowadzony przez Silenusa (wieloletniego kompana i doradcy Dionysusa - boga płodności i wina), gdzie głównie stołuje się tylko mityczna klientela. Akurat na jednym z posiłków znajdują się tam Athena, Hercules oraz Cho. Nasi bohaterowie rozmawiają o ich ostatniej przygodzie w szeregach Mighty Avengers [patrz Mighty Avengers #21-23 - BB], kiedy wizytę składa im Hera w towarzystwie Typhona - wężonogiego tytana, niegdyś zaciekłego wroga Olimpu. Hercules był szalenie zaskoczony obecnością kompana swojej macochy. Sam brał udział w pokonaniu tego tytana i strąceniu go do Tartaru. Jednak jak się okazało Pluto - pan śmierci, uwolnił go w zamian za jego lojalność wobec Hery. Hercules od razu rzucił się do bitki, lecz powstrzymał go Silenus. Jego lokal jest poświęcony, to sanktuarium dla wszystkich Olimpijczyków i żaden z bogów nie może podnieść tu ręki na innego. W razie złamania tego zakazu, przybędą Furie (żądne krwi, demoniczne bóstwa uosabiające gniew, nienawiść oraz zemstę) i rozedrą każdego sprzeniewiercę na strzępy. Sytuacja szybko się uspokoiła na widok samoistnie otwierającego się portalu do zaświatów, gdzie już czaiły się owe Furie. Lecz to nie powstrzymało Hery przed rzucaniem kolejnych gróźb pod adresem bogini mądrości oraz Herculesa, a także i Cho, który szybko jej podpadł swoim ciętym językiem. Chwilę później królowa greckich bogów znikła wraz ze swoim tytanem, a Athena po analizie jej słów, szybko domyśliła się, że jej champion, Aegis, może być w niebezpieczeństwie.

Później. Dolny Manhattan, Wall Street, siedziba główna korporacji Olympus Group. Zaniepokojony ogromnymi w ostatnim czasie transakcjami owej firmy, Norman Osborn złożył im wizytę jako dyrektor H.A.M.M.E.R. i przywódca całego wolnego świata. W recepcji przywitała go Hebe, ale nie za bardzo orientowała się w celach jego wizyty. Dopiero po chwili dołączyła do nich Hera, dyrektorka Olympus Group. Skoro Osborn obecnie pociąga za wszystkie sznurki i tworzy klimat do niezbyt czystych działań, królowa greckich bogów postanowiła wprowadzić go w swoje mroczne plany i zapoznać z projektem o enigmatycznej nazwie Continuum®. Kiedy dyrektor H.A.M.M.E.R. poznał szczegóły, wyszedł szalenie oburzony. Plany Hery gryzą się ze wszystkim, nad czym on obecnie pracuje i mogą zaprzepaścić jego marzenia o dominacji nad światem. Osborn nawet nie do końca wierzy, że ma do czynienia z prawdziwą boginią i grozi jej na odchodne, aby nie kontynuowała swoich działań. W przeciwnym wypadku spotka ją śmierć. Hera niezbyt się przejęła reakcją Osborna i po jego wyjściu nakazała Hebe zwołać swoich sojuszników. Dziś w nocy wyruszają na bitwę.

Noc. Obrzeża Nowego Jorku, opuszczona fabryka kompani Excello. Firmy, która stała za zorganizowaniem teleturnieju, w którym jakiś czas temu wygrał Amadeus Cho i został okrzyknięty siódmym najmądrzejszym człowiekiem na Ziemi, po czym spotkały go później same nieprzyjemności z tego faktu. To nie może być zwykły przypadek. Athena doprowadziła tutaj Herculesa oraz Cho, ponieważ wyczuwa, że we wnętrzu jednej z fabrycznych hal jest jej magiczny napierśnik, więc pewnie i Trey Rollins. Greckiemu goliatowi to wystarczyło, nie czekał on na żaden plan, tylko wpadł do środka przebijając się przez płot i mur. A tam, na podłodze leżało martwe ciało Aegisa, co mocno zasmuciło Athenę. Wtedy nagle, w hali, w blasku piorunów pojawiła się Hera oraz jej sojusznicy. Pluto, Huntsman, Typhon, a także, co najbardziej zaskoczyło naszych bohaterów, nowa królowa Amazonek, Delphyne Gorgon, która zarzeka się, że nie wiedziała, kto ma być jej przeciwnikiem. Zapowiada się walka na śmierć i życie, kiedy niespodziewanie przez dach wpadają Dark Avengers. A rozkaz ich lidera, Iron Patriota, brzmi jasno i krótko. Zgładzić wszystkich.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #127 Incredible Hercules #127

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.