Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #46

New Warriors #46

New Warriors #46

"Child's Play" - Fourth Move: "United they fall"

Postacie
Cytat

Speedball: "Just when you thought you'd seen it all... two super hero teams actually decide they will work together without fighting first!"

Streszczenie

Z otwartego w Szwajcarii portalu wypadają X-Force lądując w śniegu. Dostrzegają ich New Wariorrs, a Thrash po krótkiej rozmowie z Cable'm ustala iż rozsądniej będzie jeśli tym razem obie grupy będą współpracować, zwłaszcza iż obie przybyły ocalić swych przyjaciół i zmierzyć się z Mistrzem Gry. Dzięki Justice mają namiar na dom, w którym trzymani są jeńcy. Thrash i Cable opracowują plan, dzieląc ludzi na dwie drużyny, a następnie ruszają do ataku na dom, wiedząc iż czas działa na ich niekorzyść z uwagi na telepatię Mistrza Gry.

Omnipata wie, już że nadchodzi atak i nie zamierza dać się zaskoczyć. Zamierza zmienić grę wprowadzając do niej po raz pierwszy nowe elementy. Przejmuje kontrolę nad Rictorem i Shatterstarem, którzy natychmiast atakują swoich towarzyszy. Kiedy udaje im się odeprzeć ten niespodziewany atak pojawiają się kontrolowane przez Mistrza Gry Moonstar i Magma eleiminując New Warriors.

Nieopodal Warpath, Siryn i część New Warriors stają na wprost Sieny Blaze. Nim mają czas do niej dotrzeć, kobieta używa swej zabójczej mocy powalając przeciwników. Jako ostatni pada Speedball a Siena staje nad nim z uśmiechem na twarzy.

Cable traci odczyt na skanerach reszty drużyny, orientując się że coś jest nie w porządku. Nim ma czas stworzyć wraz z Thrashem nowy plan, Domino ostrzega iż nadciągają kłopoty. Atakują ich kontrolowani przez Mistrza Gry Justice, Firestar i Cannonball oraz Boomer. Cable stwierdza, iż mają do czynienia z bardzo potężnym telepatą, skoro zdołał on przejąć umysł Externala. Zza drzewa wynurza się Silhouette łapiąc nadbiegającą Boomer, zaś Thrash atakuje Firestar nim ma ona szansę uzyć swych mocy. Powala ją, podczas gdy Domino używa neuralnego zagłuszacza do wyeliminowania Justice. Cable skacze na Cannonballa i trzymając się go podczas lotu nakazuje mu przestać. Sam opada na ziemię, zaś Domino jest zdziwiona widząc iż Dayspring posiada telepatię. Thrash radzi się pośpieszyć, lecz jest już za późno bowiem z planu astralnego objawia się Mistrz Gry powalając ich potęgą swego umysłu.

Do leżącego Sama zbliża się Paige. Klęka nad bratem i metamorfuje się na powrót w siebie wzywając Mistrza Gry. Ten przenosi ją na plan astralny, mówiąc iż o dziwo dopiero teraz udało się mu dostać do jej umysłu, bowiem o dziwo nie mógł tego uczynić gdy metamorfowała swą skórę. Paige oznajmia, iż nie pozwoli mu zabić swego brata, lecz Mistrz Gry odpowiada iż takie są reguły gry które ustalił. Następnei rozpocznie się nowa gra. Słysząc to Paige rzuca mu wyzwanie, mówiąc iż jeśli przegra, to Mistrz Gry dostanie dodatkowo ją. Omnipata wzrusza ramionami, mówiąc iż na razie Paige niewiele sobą reprezentuje. Ta przypomina mu, że tak jest dzisiaj, lecz kto wie co będzie za kilka lat. Codziennie na świecie pojawiają się nowi mutanci, których rodzi się coraz więcej. Pytanie kto zdoła ich wszystkich odkryć i nauczyć używania mocy tę nową generację mutantów. Jak stwierdza Paige, to dopiero byłaby gra. Mistrz Gry słysząc jej słowa zaczyna się śmiać, po czym stwierdza iż wygrała. Zapada ciemność.

Paige zostaje obudzona przez Sama, który mówi iż ocaliła ich wszystkich i dlatego nie zamierza się złościć za to, że podążyła za X-Force w tajemnicy. Rictor dzwoni tymczasem do Rahne zamierzając ją ostrzec iż może stać się celem ataku. Wolfsbane wyjaśnia mu, iż nie ma się o co martwić, spoglądając jednocześnie na Fenris których schwytało właśnie X-Factor.

Cable zauważa, iż to co jest dla nich kwestią przetrwania, dla niektórych jest grą. W takim wypadku to oni muszą tę grę wygrać. W dalekim miejscu Mistrz Gry stwierdza, iż dla Xaviera, Forge'a, Exodusa, Sinistera i innych gra się właśnie rozpoczyna.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Warriors #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.