Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #25

Daredevil vol. 2 #25

Daredevil vol. 2 #25

"Playing To The Camera" - part 6: "Who is that masked man?"

Postacie
Cytat

Nelson do Griggsa: "[...] if you have any objections, this "incompetent" attorney will kick your tail around this courtroom and then all the way back to Long Island"

Streszczenie

Wieczorne wiadomości relacjonują drugi dzień procesu Daredevila. Najpierw oskarżenie zaprezentowało kasetę z zajścia w biurze Griggsa, w którym DD starał się wmówić mu, że został zahipnotyzowany. Zdaniem spikera sąd nie da wiary tej teorii. Następnie obrona przeszła do kontrofensywy rozpoczynając przesłuchanie Daredevila. Ten odrzucił oskarżenie Grigssa o zniszczenie szklarni. Nie widzi też związku pomiędzy nagraniem video z jego udziałem, a przedmiotem oskarżenia. W studiu znajduje się zaproszony ekspert, którym jest Claude Unger. Prezenter zwraca się do niego z pytaniem, czy przypadkiem pojawienie się kasety wideo nie jest próbą odwrócenia uwagi od głównego tematu sprawy. Adwokat odpowiada, że z technicznego punktu widzenia jest to możliwe. Jednak takie źle wywarzone zachowania mogą sprawić, że zeznania Daredevila nie będą dla przysięgłych wiarygodne. Najważniejsze, czyli przesłuchanie DD przez oskarżenie, czeka ich następnego dnia. Nie ma wątpliwości, że poprowadzi je Franklin Nelson, gdyż Murdock miałby problemy z pytaniami związanymi z nagraniem wideo.

Następnego dnia w sądzie. Foggy rozpoczyna przesłuchiwanie Daredevila. Adwokat pyta go o relacje z Griggsem i o stosunek wobec aktu oskarżenia. DD ponownie go odrzuca stwierdzając, że to ktoś inny w czerwonym kostiumie dokonał zniszczeń w szklarni Samuela. Tymczasem media bardziej interesują się tajemniczą absencją niewidomego adwokata. Zniecierpliwienia tym faktem nie kryje także Griggs, który ma sporo zastrzeżeń do sposobu prowadzenia przesłuchania przez Nelsona, z czym bynajmniej się nie kryje na sali sądowej. Niespodziewanie przybywa Matt w towarzystwie Elaine. Ta oświadcza wobec zgromadzonych, że widziała Daredevila na Times Square w trakcie, gdy ten w tym samym czasie odpowiadał na pytania w sądzie. Jako dowód prezentuje nagranie potwierdzające jej słowa. Wobec tego Murdock stawia pytanie, skąd mogą mieć pewność, że w sądzie zasiada prawdziwy Daredevil? Ten wykonuje kilka efektownych akrobacji ponad głowami obecnych, co ma udowodnić jego autentyczność. W tym momencie szyba w budynku idzie w rozsypkę i do środka wskakuje Daredevil, który zdejmuje maskę i przedstawia się jako Terrence Hillman. Przyznaje się do zniszczenia szklarni Griggsa. Okazuje również gotowość do wypłaty odszkodowania za dokonane zniszczenia. Griggs podobnie jak wszyscy zgromadzeni na sali sądowej, pozostający w szoku po tym, co zobaczył, pyta w związku z zaistniałą sytuacją, kim jest w takim razie DD, który zeznawał, skoro prawdziwy dopiero co przybył. Sędzia zwraca uwagę, że pod przysięgą zeznał, iż jest prawdziwym Daredevilem. Jeżeli to nie jest prawdą, może oskarżyć go o krzywoprzysięstwo. Zapada krępujące milczenie, które przerywa Hillman oznajmiając, że to jest nowy Daredevil. Terrence przygotowywał go do roli super bohatera, gdyż sam planuje przejść na emeryturę. Nie mógł przez to jednak pozbawić miasta opieki lokalnego herosa. Postanowił więc wytrenować swojego następcę. Foggy szeptem pyta Matta, kto to jest. Ten odpowiada, że nie ma pojęcia, ale cieszy się, że się pojawił. Obrona wykorzystuje zaistniałą sytuację i prosi o unieważnienie całego procesu, gdyż w stan oskarżenia została postawiona niewłaściwa osoba. Wobec braku sprzeciwu oskarżycieli, sąd uznaje prośbę pani adwokat.

Przed budynkiem sądu. Daredevil po wygłoszeniu krótkiego oświadczenia, w którym za Hillmanem powtarza, że DD znowu jest na służbie, przeskakuje nad dziennikarzami i znika na dachu budynku nieopodal. Tam zdejmuje maskę, pod którą skrył się Peter Parker. Następnie odkleja przytwierdzony na dachu aparat. Bycie Spider-Manem uznaje za dużo łatwiejsze, niż prowadzenia życia jako Daredevil.

Tymczasem przed budynkiem sądu zgromadziły się prawdziwe tłumy fotoreporterów, którzy ze wszystkich stron okrążyli zarówno obrońcę, oskarżycieli, jak i samego Daredevila w postaci Terrence'a Hillmana. I jedni i drudzy zgodnie i stanowczo oświadczają, że nie przyjmą więcej podobnej sprawy. Natomiast Hillman podgrzewa atmosferę opowiadając o rzekomej książce, którą pragnie napisać i pomysłami na spędzenie czasu na emeryturze.

Stacja telewizyjna WMVL podaje informację o tym, że adwokat Claude Unger zajmie się reprezentowaniem Terrence'a Hillmana. Pierwszą kwestią, którą się zajmie, jest książka, którą to Hillman ma napisać.

Biuro Vinokur. Kate wścieka się na Daredevila. Czuje się przez niego oszukana i wykorzystana. Ten próbuje jej wytłumaczyć, że nie mógł jej powiedzieć, że to nie on zasiądzie na ławie oskarżonych, gdyż byłoby to oszustwo, za które ta będąc wtajemniczona, mogłaby ponieść ciężkie konsekwencje. Pozostaje jeszcze sprawa tajemniczego pana Hillmana.

Daredevil odwiedza w nocy Terrence'a w jego własnym mieszkaniu. Ten ze strachem tłumaczy motywację swoich działań. Gdy usłyszał o całym procesie, stwierdził, że właściwie każdy mógłby być sobowtórem DD. A skoro tak, to czemu nie mógłby być to on sam? Jeszcze jakby zapłacił Griggsowi, wtedy każdy by to kupił. Nawet się specjalnie w tym celu zadłużył. Zależało mu na zainteresowaniu ludzi i mediów. Może nawet udałoby mu się coś na tym zarobić, jako byłym super bohaterze. No i z pewnością byłby dużo bardziej atrakcyjny dla kobiet. Daredevil nie może uwierzyć w to, co słyszy. Terrence pyta Daredevila, czy ten wyda go teraz. DD odpowiada, że nawet się cieszy z tego, co Hillman zrobił, ale sam nawet nie wie, w co się wpakował. Każe mu też na odchodnym przeznaczyć część sumy na cele charytatywne, bo inaczej odwiedzi go ponownie.

Później Daredevil spotyka się ze Spider-Manem na dachu jednego z wieżowców. Obawia się, że z powodu skrócenia procesu, nigdy się nie dowie, kto stał za tymi wszystkimi wydarzeniami. Dzwoni telefon. To Kate Informuje DD, że dostała list od Arnolda Quaida. Vinokur czyta mu zawartość listu. Quaid chce się z nim spotkać. Podaje adres, przy czym zastrzega, że ten ma pojawić się sam.

Na miejscu pielęgniarka już na niego czeka. Prowadzi Daredevila do pokoju doktora. DD rozpoznaje go. To Maynard Tiboldt alias Ringmaster. Zdecydował się na udzielenie odpowiedzi Daredevilowi na palące go pytania. To Ilsa zdemolowała szklarnię Griggsa, który z kolei był doskonałym kandydatem do zagrania ofiary. DD sam się domyśla, że z pewnością na bieżąco informował Maynarda o wydarzeniach procesu tak, by ten mógł odpowiednio zareagować, stosownie do aktualnych wydarzeń. Tiboldt kontynuuje, że to właśnie z tego powodu zrekrutował pana Bradlee i Eloganto. Następnie zaprogramował ich umysły w ten sposób, by pamiętali rzeczy, które nie miały miejsca. Eloganto miał wierzyć w to, że jest Quaidem do czasu, kiedy nie zobaczy Griggsa. Wtedy miał o wszystkim zapomnieć. Daredevil pyta, po co to wszystko było, co z tego będzie miał. Maynard z ironicznym uśmiechem odpowiada, że to był tylko taki mały test. Zaskoczonemu DD wyjaśnia, że właśnie unowocześnił swój system fałszywej pamięci. Po satysfakcjonującym zakończeniu testu ma zamiar użyć go na trochę większą skalę. Dziękuje też Daredevilowi za jego udział w tym przedsięwzięciu, po czym podłoga w pokoju otwiera się i DD ląduje w kontenerze na śmieci. Nawet nie może wrócić tam i aresztować Tiboldta, gdyż każdy, kto oglądał proces Daredevila, natychmiast uzna go za wariata. Zrezygnowany otrzepuje kostium ze śmieci i odchodzi.

Biuro Vinokur. Daredevil przedstawia Kate winowajcę wszystkich ostatnich wydarzeń. Po udzieleniu jej wyjaśnień zaprasza Vinokur na drinka, żeby razem mogli uczcić odniesiony w procesie sukces. Jednak Kate odmawia, gdyż nie jest pewna, z którym Daredevilem właśnie rozmawia. DD ponownie próbuje wytłumaczyć powody swoich działań, jednak pomimo tego Vinokur nie daje się namówić. Daredevil zostawia ją samą.

Knajpa. Matt i Foggy siedząc przy drinku dyskutują o zaskakującym zakończeniu sprawy i sprawcy tego całego zamieszania. Nelson schodzi na temat Kate, jednak Murdock ma wątpliwości, czy po tym wszystkim ta będzie jeszcze chciała, żeby pomiędzy nimi doszło do czegoś więcej. Nawet nie wie, czy powinien do niej zadzwonić. Foggy pociesza go, że sama zadzwoni. W końcu Daredevil jeszcze musi zapłacić rachunek. Obaj zaczynają się śmiać.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.