Avalon » Serie komiksowe » Transformers (UK) » Transformers (UK) #9

Transformers (UK) #9

Transformers (UK) #9

"Man Of Iron" - part 1

Postacie
Streszczenie

Zamek Stansham w południowej Anglii. Spokojny letni dzień zostaje przerwany przez Starscreama, Skywarpa i Thundercrakera, którzy zrzucają bomby na starą budowlę. Jedna z nich eksploduje, druga – nie. Okazuje się, że znajduje się ona głęboko w ziemi i wojsko wezwane przez strażnika, George'a Cousinsa, decyduje się ją wykopać i wezwać na pomoc kustosza muzeum znajdującego się w zamku.

Dom państwa Harkerów. Roy, zawiadomiony przez Cousinsa o wydarzeniu w zamku, rusza na miejsce. Jego żona prosi go, aby zawołał do domu ich syna Sammy'ego, który bawi się w lesie koło Stansham. Roy zatrzymuje się po drodze i woła chłopca, ale ten nie odpowiada. Sammy bowiem decyduje się bawić dalej w Indian i dać ojcu sygnał strzałą. Ta jednak wbija się w drzewo, więc chłopiec wchodzi po nią. Kiedy po nią sięga, wśród gałęzi zauważa twarz robota. Przestraszony biegnie do domu, a Jazz idzie, a potem po transformacji jedzie za nim i zatrzymuje się pod jego domem.

Stansham. Roy dowiaduje się, że samoloty, które zbombardowały zamek, były nieoznakowane i nikt nie wie, kto je przysłał. Cousins mówi kustoszowi, że dzwoniła jego żona – Sammy wrócił do domu bardzo przestraszony. Roy również tam się udaje i dowiaduje się od syna o jego przygodzie. Opowiada mu o tym, że według legendy w pobliżu zamku pojawiał się Człowiek z Żelaza, pierwszy raz w 1017 roku, kiedy pomógł obrońcom twierdzy w oblężeniu. Roy pokazuje Sammy'emu rysunek, który poprzedni kustosz znalazł w Stansham. Chłopiec mówi, że robot, którego widział, jest podobny do tego z ilustracji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers (UK) #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.