Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #386

Amazing Spider-Man #386

Amazing Spider-Man #386

"Lifetheft" - Part 1: "The Wings of Age"

Postacie
Streszczenie

Adrian Toomes, siedząc w więziennej celi, przerabia odtwarzacz muzyki na bardzo silny elektromagnes. Z jego pomocą obezwładnia strażnika i wyrywa kraty w oknie, torując sobie drogę ucieczki. Wyciąga spod łóżka skrzydła ubogiej konstrukcji i wylatuje z celi. Po krótkim locie mechanizm sterujący skrzydeł ulega awarii, ale Toomesowi udaje się doleciec do czekającej na niego łodzi.

W domu w Forrest Hills Peter spotyka się z ciotką May i detektywem Scudderem. Śledczy specjalnie wezwał Petera, aby powiedzieć mu o poczynaniach jego ciotki, która pomimo braku konkretnych dowodów uważa rodziców Petera za oszustów. Parker jest zszokowany tą informacją i obawia się, iż podejrzenia ciotki mogą być pierwszymi objawami Alzheimera. Zaraz po wyjściu detektywa do domu wchodzą rodzice Petera. Ten szybko wychodzi, zastanawiając się nad stanem zdrowia ciotki.

Następnego dnia Peter z pomocą Mary Jane testuje alarm, który ma ostrzegać go, w razie gdyby ktoś niepowołany otworzył jego skrytkę za regałem z książkami. Okazuje się, że alarm wymaga jeszcze regulacji, gdyż sygnał odbierany przez pajęczy zmysł Petera jest za silny. MJ mówi, że nie będzie mogła mu w tym pomóc, gdyż udaje się do centrum handlowego na promocję opery mydlanej, w której występuje. Sam Peter wybiera się na uniwersytet, by sprawdzić jedną rzecz.

Na uniwersytecie Peter rozmawia z doktor Benitą Sanchez, która jest specjalistką w dziedzienie ludzkiego postarzania się. Według niej to, co usłyszała o ciotce May, może faktycznie być pierwszym objawem Alzheimera. Proponuje, żeby Peter przyszedł do niej z ciotką na przeprowadzenie kilku testów. Peter przy okazji zauważa maszynę doktor Sanchez, która jest w stanie przenieść energię życiową z jednego źródła do drugiego. Niestety, maszyna może dokonywać takich transferów tylko pomiędzy ludźmi, dlatego Sanchez próbuje znaleźć alternatywne źródła energii życiowej. Gdy doktor znika w swoim laboratorium, Peter próbuje dodzwonić się do MJ, ale ta nie odbiera. Nagle Peter zostaje wyrwany ze swoich rozmyślań przez pajęczy zmysł.

W centrum handlowym Mary Jane z zażenowaniem rozdaje autografy, gdy zostaje zaczepiona przez jedną z fanek serialu. Kobieta ma pretensje do Mary Jane, że ta (jako serialowa postać) porzuciła jednego z bohaterów serialu. Wściekła wyciąga broń i celuje do MJ. W ostatniej chwili ochroniarz rzuca się na wariatkę, a broń wypala w powietrze. Mary Jane ze łzami w oczach zastanawia się, czy tak właśnie czuje się Peter każdego dnia, gdy jego życie jest zagrożone.

W laboratorium doktor Sanchez na Empire State University Vulture zakłada rękawice maszyny transferującej energię życiową. Po upewnieniu się, jak działa maszyna, Toomes chce zabrać energię doktor Sanchez. Wtedy za oknem zjawia się Spider-Man. Wściekły jego widokiem Sęp rzuca się do ataku. Po krótkim pościgu dochodzi do ich starcia w powietrzu, które Spider-Man przegrywa. Ogłuszony uderzeniem w ścianę dziwi się, że Toomes jeszcze go nie zabił. Domyśla się, że pewnie wrócił do laboratorium. Wówczas po raz kolejny Spider-Man przeszkadza Toomesowi w dotknięciu doktor Sanchez. Gdy bohater upewnia się, że nic jej się nie stało, Vulture wykorzystuje moment i chwyta Spider-Mana, tym samym uruchamiając maszynę.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #386

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.