Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #389

Amazing Spider-Man #389

Amazing Spider-Man #389

"Pursuit" - part 4: "The Faceless Man"

Postacie
Cytat

Chameleon (do Spider-Mana): "Please, sir-- Wh-whatever it is you think I've done-- I beg your f-f-forgiveness! I... I am just Smerdyakov! Just a lowly servant!"

Streszczenie

Cmentarz posiadłości Kravinoffów. Spider-Man, przyglądając się świeżo wykopanemu grobowi, wraca pamięcią do swojego ostatniego spotkania z Kravenem ["Kraven's Last Hunt": Web of Spider-Man #31-32, Amazing Spider-Man #293-294 i Spectacular Spider-Man #131-132 – Don David] oraz do "ponownej śmierci swoich rodziców" [Amazing Spider-Man #388 – Don D]. Teraz Chameleon zapłaci za to wszystko. Spider-Man powoli wkracza do posiadłości. Nagle na jego drodze stają cztery tygrysy.

W pokoju kontrolnym Chameleon przebrany za Kravena obserwuje, z jaką zaciekłością Spider-Man rzuca się na zwierzęta. Ogarnia go przerażenie i wraca do swojej oryginalnej postaci. Po chwili jednak uspokaja się i, patrząc na zdjęcie, na którym stoi obok Sergei'a, ponownie przybiera jego postać. Zrobi wszystko, by pomścić śmierć jedynego człowieka, który traktował go tak, jak należało. Teraz to on jest nowym Kravenem.

Walcząc z ogromną dzikością, Spider-Man rozprawia się z tygrysami. Rzucając ostatnim z nich o ścianę, wrzeszczy, iż dla Chameleona nie będzie taki łaskawy.

Chameleon obserwuje szaleństwo swojego przeciwnika. Błędnie tłumaczy sobie, że Peter Parker jest dla Spider-Mana tak bliski, jak dla niego kiedyś był Kraven. Następnie włącza kolejny mechanizm.

Spider-Man zauważa trumnę, po której pełzają pająki. W środku jest manekin ubrany w jego strój. Spidey zdejmuje z niego maskę i jego oczom ukazuje się pusta, biała twarz. Parker rozbija ciosem pięści manekina i rusza dalej. Wkracza do komnaty pełnej wypchanych zwierząt. Tam nagle światła gasną, po czym błyskawiczne rozbłyskują, oślepiając go. Z oczu zwierząt wystrzeliwują tuziny laserowych promieni. Spider-Man z łatwością ich unika i przebija się przez kolejne drzwi do pokoju kontrolnego. Tam staje twarzą w twarz z Kravenem - czy raczej Chameleonem w jego przebraniu. Z pogardą nazywa przeciwnika bezwartościową kopią i z łatwością go pokonuje. Chameleon łapie drugi oddech dopiero wtedy, gdy przybiera postać Petera Parkera i oskarża Spider-Mana o to, że zniszczył mu życie. Jednak zamiast dobić wroga, rzuca się do panicznej ucieczki.

Biegnąc przez cmentarz, Chameleon w końcu uświadamia sobie, iż zawiódł po raz kolejny Kravena. W tym momencie przed oczami stają mu odległe wspomnienia. Może i kochał Sergei'a jak brata, ale również go nienawidził. Kraven wielokrotnie traktował go jak sługę i osobistego chłopca do bicia. Na każdym kroku pokazywał, że to on jest panem. Gdy rodzina Kravinoffów przeniosła się do Ameryki, nawet się z nim nie pożegnał. Mimo to Smerdyakov i tak podążył jego śladem. Teraz znowu ma zamiar postąpić tak jak Kraven. Przykłada sobie lufę strzelby do podbródka.

Spider-Man wytrąca broń przeciwnikowi i wypłaca mu kilka potężnych ciosów. Następnie wyrywa jeden z nagrobków, by zadać ostateczny cios. Chameleon błaga o litość, morfując swoją postać w coraz to inne. W końcu jego twarz przybiera kształt pustej twarzy manekina, a on sam zaczyna szeptać bez ustanku, że jest niczym. Spider-Man odrzuca nagrobek, uświadamiając sobie, iż to na pewno nie Chameleon był tym, który zamienił ostatnim czasem jego życie w horror.

Bohater, grzebiąc w komputerze w pokoju kontrolnym rezydencji, znajduje folder zatytułowany "Dla Spider-Mana". Po włączeniu na ekranie pojawia się z pośmiertną wiadomością Harry Osborn - Green Goblin. W końcu udało mu się choć w małym stopniu zrewanżować za śmierć swojego ojca.

Autor: Don David

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #389

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.