Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #112

Web of Spider-Man #112

Web of Spider-Man #112

"Pursuit" - part 3: "Trail's End"

Postacie
Cytat

Więzień (mierząc do Spider-Mana): "I ain't bluffin', fool. I been behind bars long enough to... t-to... (rzuca broń) to recognize a man with nothin' left to hurt."
Spider-Man: "Bad choice this time, sucker."
Więzień: "Wait! You can't just--"
Spider-Man (rzucając brutalnie więźniem o ścianę): "I can--and most definitely will--!"

Streszczenie

Times Square. Opancerzony autobus z więźniami utknął w korku. Kierowcą pojazdu jest tak naprawdę Chameleon w przebraniu. Dzięki pajęczemu nadajnikowi, który dostał od swojego wspólnika ma pewność, iż Spider-Man trafi na jego trop. Przystępuje więc do ostatniej fazy planu. Zatrzymuje autobus i zmusza strażników by uwolnili więźniów. Właśnie gdy przestępcy zaczynają szaleć na ulicach na miejsce trafia Spider-Man. Lecz zamiast zająć się nimi, rzuca się on od razu na Chameleona. Dopiero zaskoczony złoczyńca uzmysławia mu, iż powinien ratować cywilów. Gdy Spidey rzuca się w pogoń za więźniami, Chameleon odjeżdża.

Chameleon porzuca autobus w pustym zaułku. Powoli zaczyna wątpić w powodzenie swojego planu.

Tymczasem Spider-Man brutalnie rozprawia się z więźniami. Zapędza trzech ostatnich do ślepej uliczki. Nagle na niebie pojawia się Chameleon unoszący się przy pomocy jetpacka. Wyznaje, że z przyjemnością obserwuje zmiany jakie zaszły w Spidey'u. Na koniec obiecuje, iż zostawi mu wskazówkę, poczym odlatuje. Spider-Man bez litości obija więźniów. Nie odpuszcza nawet ostatniemu, który chce się poddać.

Godzinę później. Chameleon dociera do starej posiadłości Kravinoffów. Obecność jego długoletniego przyjaciela Kravena jest ciągle wyczuwalna w tym miejscu. To właśnie Chameleon namówił go do polowania na Spider-Mana [Amazing Spider-Man #15 – Don D] oraz do tego by zainstalował w posiadłości komputerowy system bezpieczeństwa. Teraz podchodzi do maszynerii i włącza ją.

Spider-Man tropem nagle uaktywnionego pajęczego nadajnika trafia do porzuconego przez Chameleona autobusu. Następnie podążając za kolejnymi wskazówkami trafia w pobliże budynku Empire State.

Waszyngton D.C. Doktor Kafka i Reynard kłócą się odnośnie przebiegu incydentu z Lizardem [Web Of S-M #110-111 – Don D]. Bezskutecznie usiłuje ich pogodzić zastępca prokuratora generalnego. Tymczasem Warrant, który do tej pory przyglądał się bez słowa oznajmia, iż rezygnuje z rządowej posady. Niespodziewanie Reynard przyłącza się do niego, jednocześnie proponując by od teraz przekształcili się w prywatną firmę łowców nagród, która oczywiście w razie potrzeby będzie współpracować z departamentem sprawiedliwości. Kafka protestuje i żąda w zamian za zgodę na te warunki otworzenia nowej placówki dla psychicznie chorych super przestępców. Zastępca obiecuje odbudować Ravencroft [zniszczone przez Carnage'a w Spider-Man Unlimited #1 – Don D] i mianować ją szefem instytutu. Ku jej niezadowoleniu jednak daje jej tylko dwa tygodnie przed publicznym otwarcie placówki do której na dodatek trafi dziesięciu więźniów z Vault osobiście wybranych przez Reynarda. Kafka i Reynard znowu zaczynają się kłócić.

Jakiś czas później. Reynard i Warrant świętują. Osiągnęli to co od początku planowali. Tymczasem Kafka dzwoni do Johna Jamesona. Oferuje mu posadę szefa bezpieczeństwa nowego instytutu. Mężczyzna zgadza się bez wahania [ciąg dalszy w Web Of S-M Annual #10 – Don D].

Wieżyczka na szczycie Empire State eksploduje. Gdy Spider-Manowi udaje się ją złapać, zauważa on przymocowany do niej fragment kostiumu Kravena. Teraz już wie gdzie ma się udać.

Chamelon w pokoju kontrolnym oczekuje na Spider-Mana. W imieniu Kravena zakończy jego łowy.

Mieszkanie Parkerów. Mary Jane bezradnie spogląda przez okno. Zauważa szybującego na sieci Petera. Ten jednak nie zatrzymuje się w domu, nawet nie spogląda w jej kierunku. Chwilę później MJ próbuje bezskutecznie dodzwonić się do ciotki May. Staruszka jest pogrążona w głębokim śnie.

W posiadłości Kravena włącza się alarm. Spider-Man dociera na cmentarz i znajduje tam swój nagrobek i otwartą trumnę.

Autor: Don David

Galeria numeru

Web of Spider-Man #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.