Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #210

The Spectacular Spider-Man #210

The Spectacular Spider-Man #210

"Crashing"

Postacie
Streszczenie

Spidey zgrabnie unika ciosów Deadaima. Gdy w walkę próbuje włączyć się Foreigner, Peter łapie go i oddala się.

Nowy przywódca organizacji Deadaima siedzi przed ekranem monitorów. Cieszy się, że wreszcie posiadł satelitę Foreignera, który pomaga mu obserwować wrogów i ładuje go energią słoneczną.

Spidey i Foreigner opracowują plan pokonania Deadaima. Peter wymusił na swoim nowym sprzymierzeńcu obietnicę nie zabijania wrogów.

Redakcja Daily Bugle. Marla przychodzi do męża. Ma nadzieję, iż ten w końcu zacznie zauważać, iż są inni ludzie oprócz niego. Mówi mu także, iż tak naprawdę nie chce rozwodu i go kocha. Chce tylko wiedzieć, czego pragnie Jonah.

Spidey i Foreigner spieszą do walki z Deadaimem. Gdy go w końcu znajdują, okazuje się, że mężczyzna ma dwójkę pomocników. Dodatkowo Foreigner czuje, iż ktoś zniszczył jego satelitę. Zaczyna się walka. Spider trafia w uścisk Deadaima, wyrywa się jednak, uderzając go w głowę i niszcząc jego wizjer. Foreigner okłada Battlescara. Nagle walkę pzrerywa Pająk - pokazując na niebie zbliżający się obiekt. Foreigner domyśla się, że to jego satelita, który podąża w jego stronę kierowany sygnałem, którym kiedyś przekazywał mu energię słoneczną. Dodatkowo satelita napędzany jest energia atomową. Spider-Man szybko skacze w powietrze i w ostatniej chwili wyciąga rdzeń atomowy z urządzenia. Satelita spada na ziemię, nie robiąc nikomu krzywdy.

Deadaim i jego ludzie zostają aresztowani. Foreigner ma już plan przejęcia organizacji z powrotem, chwilowo jednak wypełnia ostatnią część umowy z Pająkiem - oddaje się w ręce policji.

Jonah obiecuje żonie postawić gazetę na drugim miejscu - za nią. Chwilę później Jameson, słysząc o możliwości zrobienia świetnego reportażu, zostawia żonę samą.


Scenariusz: Steven Grant
Rysunki: Nelson Ortega

"Truth and consequences"

Postacie:
 * Felicia Hardy, Flash Thompson

Flash odrzuca oświadczyny Felici. Gdy dziewczyna chce wyjaśnień, Thompson przyznaje, że związał się z nią tylko dlatego, iż jest fanem Spider-Mana i podobała mu się myśl bycia z kimś, kto wcześniej był z jego idolem. Teraz - jak mówi - może nawet ją kocha, jednak nie na tyle mocno, by się z nią ożenić. Felicia odchodzi, nie wiedząc, gdzie się ma udać.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #210

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.