Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #209

The Spectacular Spider-Man #209

The Spectacular Spider-Man #209

"Foreign Objects"

Postacie
Cytat

Spidey: "Yikes! So many cops here - it looks like the grand opening of <Donuts 'R' us!>"

Streszczenie

Spidey podczas patrolu zauważa policję przy jednym z budynków. Wślizguje się do niego i widzi tam zmasakrowane ciała mężczyzn. Każda z ofiar ma na głowie kaptur ze złotą literą F. Słysząc wchodzącą do magazynu policję, szybko wychodzi.

Z dachu pobliskiego budynku obserwuje go właściciel magazynu - Foreigner. Mężczyzna chce podążyć za Pająkiem, zostaje jednak zaatakowany przez trójkę mężczyzn ubranych w bojowe kombinezony - Death Squad. Kiedyś Foreigner i Death Squad pracowali razem. Odgłosy walki zwabiają Spider-Mana. Nadciąga on w odpowiedniej chwili, by uratować Foreignera. Ten, korzystając z okazji, uruchamia w kombinezonie Pulse'a mechanizm autodestrukcji. Wybuch chwilowo obezwładnia Spidera. Po chwili bohater przeczesuje teren, jednak nie znajduje nikogo.

Foreigner obserwuje Spidera. Podąża za nim, licząc, iż uczyni z niego swojego sprzymierzeńca.

Jedyny ocalały członek Death Squad - Swift chowa się w alejce. Znajduje go tam tajemniczy mężczyzna i zabija za to, iż zawiódł ich pana. Następnie mężczyzna kontynuuje pościg za Foreignerem.

Jonah spotyka się z Marlą. Kobieta oznajmia mu, iż chce rozwodu.

Redakcja Daily Bugle. Peter zauważa ubranego w cywilne ciuchy Foreignera. Szybko przebiera się w kostium i atakuje go, wynosząc walkę z budynku. Po chwili obaj lądują w parku. Foreigner prosi Spidera o pomoc, bowiem jego następca w organizacji, którą kierował, w przeciwieństwie do niego jest człowiekiem bez skrupułów i zasad. Chwilę później Foreigner pada trafiony laserem przez tajemniczego mężczyznę. Spider-Man atakuje go, zrywając mu prochowiec, który skrywa mężczyznę ubranego w bojową zbroję - Deadaima.


Scenariusz: Steven Grant
Rysunki: Nelson Ortega

"Fateful distractions"

Postacie:
 * Felicia Hardy, Flash Thompson

Felicia próbuje podjąć decyzję - czy chce związać się ze zwykłym mężczyzną, który przez to może też uczynić ją i jej życie zwykłym. Jednak jej serce podjęło decyzję za nią. Wieczorem Felicia idzie odwiedzić Flasha w szpitalu i oświadcza mu się.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #209

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.