Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #111

Web of Spider-Man #111

Web of Spider-Man #111

"The Savaging - Part 2: Scales of Justice"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Any other idiot would let you two dangers to society kill each other off but I'm a super idiot!"

Streszczenie

Spidey wraca do domu nad ranem. Całą noc szukał sygnału z nadajnika Billy'ego. Na próżno. Gdy wskakuje przez świetlik do środka mieszkania, zastaje Mary Jane skuloną w cieniu. Kobieta siedziała tak wiele godzin, bojąc się zasnąć samotnie w nowym, wciąż obcym domu. Małżonkowie padają sobie w ramiona. Peter uświadamia sobie, że żona bardzo go teraz potrzebuje. Jest również z niej bardzo dumny. W popielniczce leży zgnieciona paczka niewypalonych papierosów.

Reynard, Warrant i  uprowadzony Billy lecą na Florydę. Chłopakowi udaje się rozdrażnić najemnika, który nie przywykł do bycia ignorowanym. Jego menadżer próbuje znaleźć wspólny język z Connorsem, jednak William wie, że służy tylko jako przynęta.

Bagna Florydy. Lizard z furią patroszy grupę aligatorów.

Peterowi nadal nie udaje się złapać sygnału z nadajnika. Oznacza to albo, że Billy nie uruchomił urządzenia, lub też Warrant wywiózł go z Nowego Jorku. Parker postanawia dołączyć do żony.

Mary Jane leży w łóżku, choć ciągle nie zmrużyła oka. W telewizorze rozpoczyna się reportaż "Krwawy szlak", poświęcony Lizardowi i jego wędrówce z Nowego Jorku na Florydę. Kobieta szybko wyłącza odbiornik, lecz Peter usłyszał wystarczająco wiele, aby domyślić się, że Jaszczur zmierza do swojej starej kryjówki. Bez chwili zwłoki Parker rezerwuje sobie przelot samolotem.

Samolot Reynarda dolatuje na miejsce. Warrant zostawia szefa na lądowisku. Uruchamia jet-pack i wraz z chłopcem zapuszcza się wgłąb lasu. Podążają po śladach zabitych drapieżników. Wkońcu odnajdują i Lizarda.

Wszystkie loty na Florydę były już od dawna zarezerwowane. Spidey skorzystał więc z linii prywatnych mimo, iż musiał zastawić mieszkanie, aby zdobyć pieniądze na podróż. Ma nadzieję spłacić kredyt pieniędzmi za zdjęcia, które zrobi w hiszpańskim forcie, do którego bez wątpienia zmierza Lizard. Jaszczur uważa to miejsce za dom. Spider-Man wyskakuje z samolotu na spadochronie z pajęczyny, nie przestając myśleć o Mary Jane.

Lizard wreszcie dociera do fortecy. Ku jego zdumieniu, zamiast zarośniętego zamczyska, widzi wyrównany plac, na którym pracuje ekipa budowlana. Jaszczur w szale rzuca się na robotników. Tylko interwencja Spider-Mana ratuje życia kilku z nich. Pająk absorbuje gada walką tak długo, aż mężczyźni mają szansę uciec. Wkrótce do walki włącza się Warrant, od razu pokazując bestii Billy'ego. Monstrum jednak nie rozpoznaje w chłopcu syna. Chwyta buldożer i ciska nim w najemnika. Spidey ratuje łowcę nagród i Williama, w ostatniej chwili zmieniając tor lotu maszyny. Lizard atakuje napastnika, a ten pozbywa się zbędnego balastu, młodego Connorsa. Spider-Man ratuje go przed upadkiem. Następnie przyłącza się do Jaszczura w walce z psychopatycznym tropicielem. Osaczony Warrant decyduje się na drastyczne metody. Burzy całą wieżę, na której toczy się walka. Wszyscy trzej przeciwnicy spadają wraz z tonami gruzu, prosto w ruchome piaski. Pająk ma szansę uratować tylko jednego ze złoczyńców i wybiera Lizarda. Ten jednak odrzuca jego pomoc i sam rzuca się w odmęty bagien. Spidey chwyta więc najemnika. Niewdzięcznik uniemożliwia bohaterowi ocalenie Jaszczura. Spider-Man zamierza skupić się teraz właśnie na łowcy nagród, który narażał życie chłopca dla pieniędzy. Jego zapał studzi jednak Reynard, który bierze Billy'ego jako zakładnika. Na szczęście w porę pojawia się wezwana przez robotników policja. William zostaje uwolniony. Czym prędzej rzuca się w ramiona matki, która przyjechała tu razem z doktor Kafką. Kobieta organizuje akcję ratunkową dla Lizarda, odprawiając Spider-Mana. Pająk przyznaje, że zrobił już co do niego należało. Wzbija się w powietrze i odlatuje na pajęczynie. W dole Reynard nadal kłóci się z lekarką. Na uboczu stoi Warrant, który patrzy z nienawiścią na oddalającego się bohatera.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #111

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.