Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #110

Web of Spider-Man #110

Web of Spider-Man #110

"The Savaging - Part 1"

Postacie
Streszczenie

Zmierzch. Południowa granica Colorado. Młoda para, Cass i Donna, zostaje zaatakowana przez gang, nazywający siebie Pipers. Nagle motocykliści zostają zaskoczeni przez Lizarda. Bestia morduje ich bezlitośnie nic nie robiąc sobie z ich łańcuchów i pistoletów. Ocaleni podróżnicy ruszają w dalszą drogę, nie zdając sobie sprawy z tego, że ich wybawiciel wisi na podwoziu ich samochodu.

Tymczasem w Vault doktor Kafka kłóci się z niejakim Reynardem. Mężczyzna chce, aby Warrant, wysłany przez niego najemnik, wytropił i przyprowadził Lizarda z powrotem do więzienia. Lekarka uważa to za zły pomysł. Uważa, że Jaszczur jest najdzikszy i najbardziej bezwzględny właśnie wtedy, gdy jest osaczony. Poza tym nie chce, aby cokolwiek stało się Curtisowi, a Garrison nie jest według niej osobą kompetentną do wykonania zadania z należytą subtelnością. Mężczyźni widzą jednak w zbiegu tylko rozszalałą bestię. Następnie rozmówcy udają się do kostnicy, aby obejrzeć ciało Calypso. Według Reynarda Lizard zamordował swoją wspólniczkę, która narażała się, aby wyciągnąć go z więzienia. Kafka wie jednak, jak zgubny wpływ na psychikę Connorsa miała wiedźma. Warrant stwierdza, że wygodniej chyba mu będzie zabić Lizarda, niż przyprowadzić go do więzienia żywego.

Peter stoi pod drzwiami do biura Jamesona. Czeka na Robbiego, aby zapytać go o ewentualne zlecenia dla fotografa. Obawia się wejść do środka, bowiem nawet przez zamknięte drzwi docierają do niego krzyki mężczyzn, ciągle roztrząsających kwestię artykułu, poświęconego projektowi "Sandstorm" ["Web of Spider-Man" #107-108 - przyp. nietendon]. Nagle pojawia się Betty, która nie ma takich zahamowań. Kobieta bezczelnie ładuje się do gabinetu i wchodzi redaktorom w słowo. Uwagę Petera przykuwa tymczasem faks, który właśnie dotarł do Daily Bugle. Anonimowe źródło informuje prasę o ucieczce Lizarda. Parker czym prędzej wybiega na dach i już jako Spider-Man leci do domu Connorsów.

Ponad dziewięć kilometrów nad Kansas. Na pokładzie lecącego do Nowego Jorku samolotu znajdują się Warrant, Reynard i Kafka. Kobieta właśnie wysłała do prasy faks z informacją o ucieczce Lizarda.

Dwanaście kilometrów za Lubbock w Teksasie. Rozbity samochód Cassa i Donny zostaje odnaleziony w rowie, przez dwu kierowców. Podczas gdy mężczyźni próbują pomóc pasażerom, Lizard potajemnie dostaje się do ich busa.

Spider-Man dociera do rodzinnego domu Connorsów. Słyszy krzyk Marthy, lecz jest to jedynie reakcja kobiety na wieść, że jej mąż jest na wolności. Billy stara się jakoś pocieszyć matkę. Bez efektu. Pająk decyduje się wejść do środka. Wręcza chłopakowi nadajnik i prosi, aby ten użył go, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie.

Mary Jane wraca do domu. Żałuje, że zasiedziała się z Parkerami tak długo. Boi się chodzić wieczorem po ulicy. Ciągle nie może dojść do siebie po zamachu na jej życie ["Amazing Spider-Man" #386 - przyp. nietendon]. Zanim będzie mogła się rozluźnić, musi sprawdzić każdy ciemny kąt mieszkania. Właśnie podczas takiego nerwowego obchodu, odnajduje nieskończoną paczkę papierosów [MJ próbuje rzucić palenie - przyp. nietendon].

Spider-Man odbiera sygnał z nadajnika. Billy jest w niebezpieczeństwie. Wraca więc do domu Connorsów i staje naprzeciw Warranta, który terroryzując rodzinę bronią, stara się poznać miejsce obecnego pobytu Lizarda. Pająk zamyka mu drzwi przed nosem, ale nie jest to dla najemnika żadna przeszkoda. Rozpoczyna się walka, w wyniku której zawala się sufit pomieszczenia. Spidey osłania Marthę i Williama własnym ciałem, lecz sam zostaje przygnieciony prze gruz. Gdy udaje mu się wydostać, Warranta już nie ma. Uciekł zabierając ze sobą Billy'ego. Chłopak posłuży mu jako przynęta.

Północ na granicy Mississippi. Policja znalazła rozbity bus. W pobliżu miejsca wypadku zatrzymuje się samochód pewnej rodziny. Zostają szybko odesłani w dalszą drogę przez policję. Chwila postoju wystarczy jednak, aby Lizard uczepił się ich podwozia. Gdy dociera w ten sposób na Florydę, wyskakuje spod auta, rozbijając je.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #110

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.