Avalon » Serie komiksowe » Agents of Atlas vol. 2 » Agents of Atlas vol. 2 #1

Agents of Atlas vol. 2 #1

Postacie
Zapowiedź

Herosi z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku wychodzą z cienia. Norman Osborn pożałuje, że rzucił im wyzwanie.

Streszczenie

Eureka, Kalifornia, poniedziałek. Oddział ATF wdziera się do magazynu należącego Atlas Foundation. W ciągu kilku minut obezwładniają zaskoczonych pracowników. Dowodzący akcją Man Mountain Marko, postanawia przesłuchać kierownika. Nim jednak zatrzymany ma szanse odpowiedzieć na stawiane pytania, rozlega się głośny krzyk Gorilla Mana, który ogłasza, że federalni wtargnęli na teren Atlas Foundation i zostaną ukarani. Namora i M-11 bez problemu pokonują policjantów. Kale każe przekazać Osbornowi, że pan Woo nie zadaje się z drobnymi złodziejaszkami.

Pacyfik, 73 mile od San Fransisco, wtorek. Na pokładzie lotniskowca Osborn wydaje rozkaz startu dla myśliwca. Stojący obok niego mężczyzna, Jason, mówi, że Fundacja zabije go, jeśli dowiedzą się o jego zdradzie. Iron Patriot dziękuje mu w imieniu rządu USA za okazaną pomoc. Patrząc na zbombardowany okręt dodaje, że Atlas Foundation usłyszy jego wiadomość głośno i wyraźnie.

Manhattan, Avengers Tower, środa. Osborn przebywa w swoim gabinecie, kiedy rozlega się alarm. Okazuje się, że strażnicy wpuścili kobietę bez uprawnień na wyższe piętra. Norman obserwuje monitory. Widząc, kim jest napastniczka, wzywa Sentry'ego. W ciągu paru sekund Bob pokonuje dystans z Filipin do Nowego Jorku. W Avengers Tower spotyka Venus. Kobieta zaczyna śpiewać. Następnie prosi Sentry'ego, aby znalazł dla niej Osborna. Robert przebija się przez kolejne ściany i dociera do kryjówki Iron Patriota. Norman gratuluje Venus przejęcia kontroli nad Bobem. Mówi również, że zabezpieczył się przed jej mocami. Następnie pokazuje jej dane S.H.I.E.L.D. na temat członków Agent of Atlas. Kobieta jest pod wrażeniem wiedzy Osborna, po czym odwraca się i, wskazując na hologram, prezentuje Normanowi przywódcę Atlas Foundation, pana Woo. James przedstawia dyrektorowi H.A.M.M.E.R. swoją propozycję - on zostawi w spokoju ich interesy, oni dostarczą mu wyposażenie, na które zgody nie wyraziłby rząd USA.

Pustynia w Teksasie, czwartek. Jason błaga funkcjonariuszy ATF, aby nie wydawali go w ręce pana Woo. Po raz kolejny dowodzący oddziałem Man Mountain Marko, każe mu milczeć. Po chwili na niebie pojawia się latający spodek, który zabiera zebranych do podziemnego miasta.

Podziemne miasto. Jason zostaje zabrany przez ludzi Woo. Marko jednak nie podoba się ta sytuacja. Biegnie za więźniem. Widzi go idącego ulicą bez strażników. Podchodzi do niego, domagając się wyjaśnień. W tym momencie kamuflaż Jasona znika, a zaskoczonemu agentowi ukazuje się James Woo. Jimmy przeprasza za swój fortel. Nagle dowódca ATF zostaje pożarty przez smoka Lao. Wieczorem przywódca Atlas Foundation przeprasza Osborna za śmierć jednego z jego ludzi. Wyraża również swoje zadowolenie z zawartego sojuszu. Hand pyta Normana, czy ufa Woo. Ten odpowiada, że sojusznikom nie trzeba ufać.

Orbita okołoziemska. Agents of Atlas świętują zakończenie rozmów z Osbornem. Marvel Boy informuje, że pojawił się zapowiadany przez Lao dziedzic Woo - Temugin, syn Mandarina.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Agents of Atlas vol. 2 #1 Agents of Atlas vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.