Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Tales vol. 2 » Astonishing Tales vol. 2 #1

Astonishing Tales vol. 2 #1

Postacie
Zapowiedź

Debiut nowej antologii! Na początek spotkanie Wolverine'a z Punisherem, Iron Man z teraźniejszości i z przyszłości oraz Cannonball i Sunspot na wakacjach w Mojoworld.

Cytat

Logan: "Why's it gotta be all roads with you lead to trouble?"
Frank: "That's almost funny coming from you."

Streszczenie

Princess Bar, Madripoor. Frank Castle siedzi przy ladzie i rozmyśla o tym, jak bardzo nienawidzi polować na zwierzęta – potrafią wyczuć pościg i ukryć się tak, że nie da rady się ich znaleźć. Nagle do mężczyzny podchodzi Logan. Nawzajem życzą sobie, by jeden z nich wyszedł z tego spotkania żywy, a po wypiciu swoich trunków wychodzą na zewnątrz. Tam stają naprzeciw siebie i przygotowują swoje bronie, których następnie używają na wyłaniających się zewsząd ninja z Hydry. Po paru minutach walki Punisher i Wolverine stoją samotnie pośród kupy trupów, ale mutant coś wyczuwa i każe Viper się ujawnić. Kobieta pojawia się, ale nie sama – za nią kroczy gigantyczny Predator X."Endless Stolen Sky" – Part 1

Postacie:
* Iron Man [2020 AD], Cynthia
* Commodore Q, Jenny

Nowy Jork, rok 2023. Mężczyzna wbiega po schodach na dach budynku, gdzie już czeka na niego helikopter. Nagle jednak pojazd wybucha, wysadzony przez Iron Mana. Gdy ścigany obiecuje, że odda wszelkie skradzione informacje, Arno Stark odpiera, że wyczyścił już wszystkie nośniki danych w okolicy i pyta, ile widział i ile telepaci AIM byliby w stanie odzyskać z jego pamięci. Odpowiedź jednak nie ma znaczenia, bo mężczyzna i tak zostaje zrzucony z dachu. Iron Man każe Cynthii – systemowi pancerza – powiadomić dowódczynię S.H.I.E.L.D. o wykonaniu zadania, a po skierowaniu lecącej zbroi w kierunku stoczni i pozostawieniu sterów autopilotowi uruchamia wirtualną rzeczywistość. Wyszukuje najnowsze wiadomości o sobie samym, a po obejrzeniu fragmentu starego talk-showu stwierdza, że pora powierzyć komuś nakręcenie jego biografii. Wybiera reżysera i każe sprowadzić z przeszłości Klausa Kinskiego, żeby mógł grać głównego przeciwnika.

W końcu ląduje w stoczni, gdzie do swojego dziewiczego rejsu przygotowuje się jego najnowszy latający liniowiec – The Spirit Of Free Enterprice. Opowiada znajdującej się w pobliżu reporterce o wyjątkowych cechach jednostki, które czynią z niej najlepszy statek w historii. To stwierdzenie denerwuje oglądającego relację Commodore'a Q, który mówi swojej zrobotyzowanej wnuczce, Jenny, jak Stark i jemu podobni odebrali mu szansę rozwoju. Każe robotom z załogi przygotować się do odlotu – czas odzyskać swoją przyszłość."Making An Appearance"

Postacie:
* Iron Man
* Sheree Cinders, Charlie Francisco
* Visage

Kilka miesięcy przed Secret Invasion. Tony Stark przybywa wraz z aktorką Sheree Cinders na zorganizowaną przez siebie galę na rzecz chorych dzieci. Gdy tylko wychodzą z samochodu, zostają zaatakowani przez reporterów i paparazzich. Na drodze Starka staje też Charlie Francisco, liberalny reżyser, który oskarża go o wykorzystywanie mediów do poprawy wizerunku, manię wielkości i o wszystko, co złe na tym świecie. Tony postanawia więc wystąpić w zbroi, dzięki czemu będzie mógł się odciąć od krytyki i nie będzie musiał silić się na sztuczny uśmiech. Gdy jednak tylko rozpoczyna przemowę inauguracyjną, zostaje zaatakowany i odrzucony na kilka metrów przez Sheree. Okazuje się, że pod aktorkę podszyła się łotrzyca każąca nazywać się Visage. Oskarża Starka o to, że przez jego Akt Rejestracyjny jej pracodawcy postanowili przetestować swoich pracowników pod względem posiadania supermocy i z że przez niego straciła pracę. Ani repulsory, ani uni-beam nie robią na kobiecie wrażenia, za to ona rzuca Starkiem po całej okolicy. W końcu jednak Tony domyśla się, czym jest jego przeciwniczka. Zdejmuje maskę, a gdy Visage nie chce skorzystać z zaproszenia do ataku wyjaśnia, że kobieta tak naprawdę jest tworem energetycznym, stworzonym ze skupionych wiązek laserowych i plazmy, a swoje moce zdobywa dzięki kontaktowi z urządzeniami elektrycznymi, takimi jak jego zbroja. Dodaje, że jej pracodawcy nie mieli prawa jej wyrzucać i że pomoże znaleźć jej nowy cel w życiu. Visage jednak nie jest zainteresowana, odpierając, że to tylko słowa, po czym znika w blasku światła. Gdy zagrożenie znika, do Tony'ego podchodzi Francisco i uderza go w twarz, wyjaśniając, że zrobił to w zastępstwie łotrzycy, która miała do tego pełne prawo. Dodaje, że Stark nie jest taki zły, jak myślał, ale nadal będzie mieć na niego oko. Po chwili Irona znowu oblegają dziennikarze, jednak bohater odmawia komentarza i odlatuje."Bobby And Sam In Mojoworld" – chapter one: "Previs"

Postacie:
* Roberto Da Costa, Sam Guthrie
* Mojo, Major Domo, Spiral

Rio de Janeiro. Roberto wita Sama w dopiero co zakupionym budynku. Po wstępnej rozmowie o słońcu, drinkach i kobietach, tematem staje się miejsce, w którym się znajdują. Jak się okazuje, jest to studio filmowe, w którym Roberto zdążył już nakręcić niskobudżetowy film akcji. Gdy proponuje on Samowi zostanie producentami filmowymi, służąca zmienia się w Spiral i przenosi ich do Mojoworld. Tam witają ich Mojo i Major Domo, którzy wyjaśniają, że nie chcą walczyć, lecz nawiązać współpracę. Przez ostatnie lata, gdy produkcja filmów i programów nie była co i rusz przerywana walkami z X-Men, produkcją zajęli się wyłącznie scenarzyści, którzy ostatnio ogłosili strajk. Dlatego teraz Mojo chce, żeby to Bobby i Sam się nią zajęli. Alternatywą dla nich jest bycie rzuconym na arenę i walka z wilkołakami, ale wtedy wydatki związane z całym przedsięwzięciem ledwo by się zwróciły. Cannonball jest już gotowy do ataku, ale Roberto go uspakaja i zgadza się na propozycję Mojo. Ten z radości obejmuje ich i ogłasza, że czas zacząć robić filmy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1 Astonishing Tales vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.