Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #2

Punisher vol. 2 #2

Punisher vol. 2 #2

"Living In Darkness" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Frank Castle przegrywa wojnę z przestępcami. Ludzie, którzy doszli do władzy po Inwazji, stoją po drugiej stronie frontu, więc Punisher bierze ich na celownik. Na szczęście nie będzie sam - sięgnijcie po ten numer, żeby dowiedzieć się, kto będzie jego nowym pomocnikiem.

Streszczenie

Frank budzi się. Wszystko go boli, ale to oznacza, że ciągle żyje. Mieszkanie nic nie mówi o jego właścicielu. Przynajmniej nie pasuje do profilu psychopaty lub mordercy. Jest za to masa sprzętu komputerowego. Frank z trudem wstaje z łóżka. Ktoś go połatał. Nie był to na pewno lekarz, ale wiedział, co robi. W tym momencie do pokoju wchodzi młody blondyn, który wczoraj ostrzegł Punishera przed Sentrym. W ramach podziękowania Castle rzuca się na niego i przydusza. Żąda kilu odpowiedzi: kim jest, dlaczego go tu sprowadził i gdzie właściwie się znajdują? Chłopak nie wydaje się być przerażony i raczej nie chce zrobić Frankowi krzywdy. Przedstawia się jako Henry. Mówi, że wie o wszystkim, co się wczoraj zdarzyło. Wie o zamachu na Osborna i o pościgu. Odpowiedź, skąd ma te informacje, jest wszędzie wokół. Frank w tym momencie patrzy na monitory rozmieszczone w mieszkaniu. Na nich widać obrazy z kamer przemysłowych i drogowych w mieście. Mężczyzna chwali się swoimi umiejętnościami informatycznymi i krytykuje przestarzały sprzęt, jaki Punisher ma w swoim vanie. Znalezienie Pogromcy nie przysporzyło zbyt dużo kłopotów. Nie musiał się nawet włamywać do satelity. Widząc, z kim ma doczynienia, Frank postanawia nie marnować czasu - ubiera się i chce wyjść. Henry stara się go powstrzymać. Chce mu pomóc dostać Osborna, a Frank nie da rady tego załatwić sam, nawet z karabinem od Skrulli, którego używał wczoraj. Castle każe chłopakowi przejść do sedna. Młody zaczyna przedstawiać swoją teorię spiskową. Mówi o wojnie, jaka ogarnęła społeczeństwo, ale o której nikt nie informuje. Ostatnimi czasy włamał się do kilku komputerów - to, co tam znalazł, wstrząsnęło nim. Dodatkowo pokazuje materiał ze stacji telewizyjnej, który będzie nadany za kilka godzin. W programie Osborn rozmawia z prezenterem o zamachu. Green Goblin udaje skromnego, przedstawia siebie jako zwykłego obywatel, który chce zrobić coś dobrego. Mówi, że tacy terroryści jak Punisher się go boją, ponieważ im zagraża i może ich zniszczyć. Nie robi to wrażenia na Franku. Chłopak mówi, że bronią jego przeciwnika jest propaganda, którą posługuje się doskonale. Z informacji, które zdobył, wynika, że Oscorp zajmuje się narkotykami, prostytucją, handlem niewolnikami oraz bronią. Niestety nie ma na to twardych dowodów. Frank ostrzega mężczyznę. Ludzie, którzy się z nim zadają, nie kończą najlepiej. Dodatkowo powinien się zastanowić, czy jest gotowy ubrudzić sobie ręce krwią, bo do tego to się sprowadza. Po otrzymaniu potwierdzenia przyjmuje propozycję blondyna.

 

W nocy mężczyzna wchodzi do sklepu z bronią. Chce kupić coś większego niż pukawki z wystawy. W tym samym czasie Henry włamuje się do satelity i kamery przemysłowej ze sklepu, aby móc wspomagać Franka informacjami. Czujniki wykrywają 8 osób. Sprzedawca na swoim monitorze widzi roentgen Punishera, na którym widać jego broń. Grzecznie odmawia, twierdząc, że to legalny interes. Następnie włącza alarm. Na okna i drzwi spadają metalowe klapy. Castle dostaje informacje, że przeciwnicy zaraz uderzą. Zdejmuje płaszcz i wyciąga karabin. Światła gasną. Dzięki precyzyjnym informacjom wszyscy przeciwnicy zostają zdjęci. Noktowizory i karabiny niewiele pomagają przestępcom. Po wszystkim bohater podchodzi do sprzedawcy, który błaga go o litość. Frank każe otworzyć skarbiec z bronią. Po otwarciu jest wniebowzięty. To był strzał w dziesiątkę. Wewnątrz znajduje masę broni z kosmosu oraz kostiumy i broń superbohaterów i superzłoczyńców, jak łuk i kołczan Hawkeye'a czy bicz Whiplasha.

 

Jakiś czas później Punisher podkrada się do mężczyzn pilnujących porwanych kobiet. Jeden zostaje trafiony strzałą, która po 3 sekundach eksploduje. To załatwia wszystkich przestępców. Pogromca wypuszcza kobiety i ponaglany przez Henry'ego niechętnie robi zdjęcia. Później z kosmicznymi spluwami przerywa spotkanie gangsterów handlujących bronią. Znajduje tam kupę forsy i bombę atomową. Po powrocie do bazy przekazuje aparat swojemu pomocnikowi. Oglądając zdjęcia rozwałki, jaką zrobił Punisher, chłopak musi lecieć do kibla i puszcza pawia.

 

Zdjęcia z akcji trafiają do gazety. Czytając je, Osborn nie jest zadowolony. Pyta się swojego gościa, czy zajmie się tym problemem. The Hood odpowiada, by Osborn uznał sprawę za załatwioną.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #2 Punisher vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.