Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #109

Web of Spider-Man #109

Web of Spider-Man #109

"A Shock to the System"

Postacie
Cytat

Night Thrasher o Shockerze: "His power's growing by the minute!"
Spider-Man: "It's a struggle just to stand near him! Used to be, that was due to his poor choice of deodorant."

Streszczenie

Podenerwowany Shocker biegnie ulicą. Każdemu jego krokowi towarzyszą wstrząsy niszczące chodnik. Mężczyzna pozostawia za sobą wybite w podłożu kratery.

Spider-Man buja się nad miastem, ciesząc się spokojną nocą. Jego patrol nad dachami wieżowców przerywa niecodzienny incydent. Budynek, w którego kierunku wystrzelił sieć, odchyla się delikatnie pod wpływem oddziałujących na niego wibracji. Pajęczyna nie zaczepia się o nic solidnego. Spidey zaczyna spadać. Ratuje się jednak przed upadkiem, spontanicznie budując trampolinę, która ponownie wybija go w górę. Bohater przyczepia się do ściany pobliskiego budynku i obserwuje drgający biurowiec. Szybko zauważa również sprawcę zamieszania, Shockera.

Wewnątrz budynku Night Thrasher czeka na włamywacza, na którego zastawił pułapkę. Już po chwili systemy bezpieczeństwa wychwytują w wieżowcu obecność intruza. Dwayne wkłada hełm i rusza na spotkanie złoczyńcy, nie znając jego tożsamości. Gdy staje twarzą w twarz z Shockerem, uświadamia sobie, dlaczego cały biurowiec drży w posadach. Przestępca panikuje, widząc bohatera, myląc go ze Spider-Manem. Bierze się jednak w garść i atakuje przeciwnika. Teraz, gdy moce kryminalisty wzrosły (jak sam mówi) stukrotnie, Thrasher nie ma większych szans w bezpośredniej walce z nim, który nie może nawet ustać na nogach. Shocker zostawia powalonego na łopatki Dwayne'a i ucieka, desperacko czegoś szukając. Niekontrolowane wstrząsy powodują tymczasem przerwę w zasilaniu. W budynku zapada ciemność.

Pełznący po omacku Spider-Man spotyka wreszcie Night Thrashera. Chłopak opowiada Pająkowi o prototypie uprzęży, którą próbuje ukraść Shocker. Dwayne celowo umieścił ją w opuszczonym budynku. Zastawił tu pułapkę na złodzieja, który już raz próbował położyć na niej ręce. New Warrior nie wiedział jednak, że będzie miał do czynienia z tak potężnym przeciwnikiem. Następnie bohater przywraca systemy bezpieczeństwa i razem z nowym partnerem ruszają w stronę źródła nasilających się wibracji. Wkrótce odnajdują Shockera i rozpoczyna się walka. Zostaje jednak przerwana przez rozszalałe zabezpieczenia wieżowca. Lasery i naprowaczane na ciepło rakiety zostają wystrzelone we wszystkich obecnych. Gdy herosi rozwalają działka i armatki, ich przeciwnik dostaje się wreszcie do uprzęży. Bohaterowie, mimo usilnych prób, nie są w stanie zatrzymać złoczyńcy. Spider-Man postanawia wejść na sufit, gdzie drżenie jest słabsze. Tymczasem Thrasher rzuca w kierunku Shockera flary, aby ułatwić Pająkowi atak z zaskoczenia. Dziwaczny cień, który powstał w wyniku wymienionych wyżej akcji, przeraża przestępcę i chwilowo paraliżuje go. Spidey wykorzystuje okazję, powalając go silnym ciosem w szczękę. Pobity złodziej opowiada herosom o doświadczeniach, jakie prowadził na sobie, aby wzmocnić swoją moc. Desperacko chciał stać się silniejszy. Chciał pokonać swój strach przed Spider-Manem. Teraz jednak żyje w ciągłej obawie. Jego moc osiągnęła poziom, w którym Shocker nie potrafi już jej kontrolować. W końcu doprowadzi to do jego śmierci, jego ciało bowiem rozpadnie się na cząsteczki. Do tej pory mężczyzna będzie nieustannym powodem niekontrolowanych drgań terenu w mieście. Bohaterowie postanawiają pomóc złoczyńcy. Ubierają go w uprząż, która teoretycznie powinna mu pomóc. Prototyp jednak zawodzi. Załamany przestępca jest bliski histerii, jednak Spider-Man wpada na pewien pomysł.

Spidey domyśla się, że wibracje Shockera mają określoną częstotliwość. Postanawia spróbować je nastroić. Przy pomocy sieci tworzy olbrzymie "struny", które zostają następnie naciągnięte przez Night Thrashera. Przy pomocy aparatury budynku, udaje się odnaleźć odpowiednią amplitudę drgań. Złoczyńca chwyta pajęczynę, dzięki czemu poziom jego mocy wraca do normy. Wyczerpany złodziej mdleje. Dwayne dziękuje Pająkowi za pomoc i obiecuje odstawić nieprzytomnego złoczyńcę do Vault. Spider-Man odlatuje. Nad miastem wstaje nowy dzień.


bez tytułu (Interior Decorating Interlude)

Scenariusz: Terry Kavanagh
Rysunki: Alex Saviuk

Postacie:
* Spider-Man

Peter jest zadowolony. W kamienicy, w której obecnie mieszka, ma wystarczająco dużo miejsca, aby urządzić na poddaszu laboratorium. Jest tam również świetlik, który ułatwi mu nocne eskapady.


"The Savaging Prelude Death Becomes Her!"

Scenariusz: Terry Kavanagh
Rysunki: Alex Saviuk

Postacie:
* Calypso
* Lizard i pilnujący go strażnicy Vault

Marty, jeden ze strażników w Vault, zaczepia w barze kobietę. Na jego nieszczęście obiektem jego uwagi okazuje się być Calypso.

Wiedźma rzuca na mężczyznę urok, zmuszając go do wprowadzenia jej do więzienia. Kiedy mężczyzna to robi, Calypso go zabija. Bez problemu radzi sobie z innymi strażnikami. Jej iluzje sprawiają, że klawisze atakują się nawzajem. Calypso tymczasem dociera do celi Curta Connorsa. Zaklęciem burzy jego spokój i zmusza do przemiany w Lizarda [Jaszczur był jej bezwolną marionetką w bestsellerowej historii "Torment"; patrz - "Spider-Man" #1-5 - przyp. nietendon]. Tym razem jednak bestia nie zamierza dać się zdominować. Zabija wiedźmę, rozszarpując jej brzuch pazurami. Następnie, wykorzystując dziurę w ochronie, wydostaje się na wolność.

Autor: nietendon

Galeria numeru

Web of Spider-Man #109

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.